Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

Fethiye Onur Akın İle Coştu

Erkan Ilik | 17 Mart 2014 | Güncel, Siyaset A- A+

Fethiye Onur Akın İle Coştu

31 Mart sabahı Chp yönetime geldiği takdirde gerçekleşecek Projelerden biri olan “ Birlikte Eğlenelim, Birlikte Yönetelim” projesinin ilk örneği Fethiye’de sergilendi. CHP Fethiye İlçe Örgütü tarafından bir konser organize edildi. Konserde sevilen Mahalli Sanatçılardan Namık Akkuş ve Mehmet Bülbül sahne alırken, Onur Akın türkülerini binlerce hayranı ile birlikte söyledi.

CHP Fethiye İlçe Örgütü tarafından Beşkaza Meydanı’nda Onur akın konseri düzenlendi. Konsere binlerce vatandaş ilgi gösterdi. Türk Halk Müziği’nin sevilen sanatçılarından Usta yorumcu Onur Akın, konser sırasında zaman zaman Fethiye’ye olan hayranlığını da dile getirerek, bu meydanda bir de gece konseri yapmak istediğini söyledi.

“Keramettin Yılmaz’a Kefilim”

Konser öncesi ilk olarak CHP Muğla Milletvekili Prof. Dr. Nurettin Demir halka hitap etti. Nurettin Demir, ” Keramettin Yılmaz uzun yıllardır tanıdığımız genç, dinamik gerçek bir Beşkazalı, gerçek bir Yörük ve aynı zaman da gerçek bir Fethiyeli. Şimdiye kadar yaptıklarına baktığımız zaman toplumcu, insan emekli hizmetlerini gördük, gördünüz. Onun Fethiye’de yepyeni bir anlayışla, yeni bir yönetim ve hizmet anlayışı ile sizlere en iyi hizmeti vereceğinden hiç kuşkum yok.  Bir Milletvekili olarak, bir Fethiyeli olarak ve bir Yörük olarak Keramettin Yılmaz ve Dr. Osman Gürün’e her alanda kefilim. Hiç kuşkunuz olmasın. Göreceksiniz Fethiye’de ne büyük değişiklikler olacak. En kısa sürede Büyükşehir Belediye Başkanımız ve Keramettin Yılmaz ekibi ile birlikte işbirliği yaparak bunun en güzel örneklerini en kısa sürede yaşayacaksınız. Yörükler akıllıdır, Fethiyeliler akıllıdır, Beşkazalılar akıllıdır. Bir kan uyuşmazlığına fırsat vermeyeceklerdir” ifadelerini kullandı.

Demir, konuşmasında Türkiye gündemine de değindi. Daha sonra CHP Belediye Meclis Üye Adayları halka tanıtıldı.

“Şimdi Tek Yumruk Olma Zamanı”

“Tam bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin ve “Bağımsızlık benim karakterimdir” diyen Mustafa Kemal Atatürk’ün gönül askerleri hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum hepiniz hoş geldiniz” diyerek sözlerine başlayan CHP Fethiye İlçe Başkanı Emrah Doğu, “Şimdi bağımsızlığımızı korumanın ve tek yumruk olma zamanıdır” diyerek sözlerine şöyle devam etti:” Yunus Emre’nin, Pir Sultan’ın, Mevlana’nın. Binlerce yıl önce bu topraklara kardeşlik tohumları ektiler. Ama bugün basiretsiz bir iktidar tarafından birbirimize düşman kesildik. Şimdi bir kez daha Pir Sultan’ı, bir kez daha Yunus Emre’yi, bir kez daha Mevlana’yı okuma zamanı, anlama zamanıdır. Mustafa Kemal Atatürk bu ülkenin bağımsızlığını kurarken, bu Alevi’dir, bu Kürt’tür, bu Çerkez’dir, bu Arnavut’tur diye ayırmamıştır. Şimdi bağımsızlığımızı korumanın zamanı ve tek yumruk olma zamanıdır. 30 Mart sabahı ayakkabı kutularında para çıkmayan bir sabahına uyanmak istiyorum. 30 Mart  sabahı ekmek almaya giden çocukların öldürülmediği bir sabaha uyanmak istiyorum.Bu anlayışla Butikşehir olduğu iddia edilen ama bana göre bitik ilçe olan Fethiye’yi Butikşehir yapma umudu ile….”

“30 Mart Değişim Zamanı”

Alkışlar arasında konuşmasına başlayan CHP Fethiye Belediye Başkan Adayı Keramettin Yılmaz ise, Bugün Beşkaza Meydanı’nı doldurdunuz,30 Mart’ta da sandıkları doldurarak 31 Mart’ta yeni bir değişim istiyor musunuz? diye sordu. Vatandaşın teveccühünü kazanan Keramettin Yılmaz,” Hiç şüpheniz olmasın ki 30 Mart’ta değişim bizimdir. Biz diyoruz ki sevgi, hoşgörü, güler yüz, dost kapısı bir Belediye taahhüt ediyoruz. Bu sevgi yumağının aynısını Belediyemiz de gerçekleştireceğiz. Hiç şüpheniz olmasın. Bu sevgiye layık olabilmek için var gücümüz ile çalışacağız. Hepinizi gerçekten çok seviyorum. Fethiye’de güzel bir takım kurduk “diye konuştu.

Seydikemer CHP Belediye Başkan Adayı Alim Karaca’yı yanına davet ederek, konuşmasını sürdüren Yılmaz, “Ayrımız gayrımız yok” dedi.

“Birbirimizi seveceğiz, insanımızı, kültürümüzü, örfümüzü, adetimizi, herkesi seveceğiz” diyen CHP Fethiye Belediye Başkan Adayı Keramettin Yılmaz, Kimseyi ötekileştirmeyeceğiz.81 ilden gelmiş komşularımız var, dünyadan yerleşmiş komşularımız var. Dünyanın kalbi olan Fethiye’de hep beraber sevgi ile yaşayacağız. Herkese eşit hizmet. 30 Mart’tan sonra parti kimliğimi çıkartıp, oy vermiş, vermemiş bakmadan, herkesi sevgi ile kucaklayacağız. Kapılarımız hepinize açık olacak. Hiç şüpheniz olmasın. Güzel turizm ve tarım kentimizde iş ve aş yaratacağız. 7 Belediye’den görevi devralacağız. Hiç kimsenin işine son vermeyeceğiz. Seyyar pazarcı, esnafın hakkı hukuku aynen korunacak” sözlerine yer verdi.

“Biz Birinciyiz, Biz Öndeyiz”

Son günlerde haklarında yapılan konuşmalara da kısa bir cevap veren Keramettin Yılmaz,

“Son günlerde Fethiye Belediyesi ile Ölüdeniz Belediyesi’ni kıyaslıyorlar. Bundan sadece mutluluk duyuyorum. Çünkü biz birinciyiz, biz öndeyiz. Önem verdikleri için bunu kıyaslıyorlar. Ölüdeniz’i 1,5 trilyonluk bir bütçe ile devraldık, şimdi 5,5 trilyon ile gerçekleşen bütçemiz var. Fethiye Belediyesi’nin yirmide biriyiz. Yaptıklarımız ortada, saymayacağım onları. Ancak şu kadarını söylüyorum; 10 yıldan beri Ölüdeniz de şu yaşadığımız güzellikleri, sevgileri sizlerle yaşamadık mı? Hem hizmet üreteceğiz, hem çalışacağız, hem de ruhumuzu besleyeceğiz” dedi.

Yılmaz,30 Mart’tan itibaren göreve hazır olduklarını yineleyerek, Turizm ve Tarım Kenti Fethiye’yi Türkiye ve Dünya’ya tanıtacaklarını belirterek, 6 Mayıs Hıdrellez de tüm vatandaşları Değirmenbaşı’na davet etti.

“Bu Meydana 10 Binleri Yığacağız”

Konser öncesi son konuşmayı yapan Alim Karaca ise, “Bugün binlerce insan 30 Mart zaferini kutlayabilmek için bu alanları doldurdu. Bizler sadece Seydikemer ve Fethiye’de değil, 13 İlçemizde Büyükşehir Belediye Başkanımız ile birlikte 30 Mart zaferini yaşayabilmek için siz binlerce dostumla birlikte yürümekten mutlu ve sevinçliyiz. Bugünlerde panik halindeki bazı partilerin Belediye Başkan adayları hem Keramettin Başkanıma, hem bana bulunduğumuz seçim bölgesinde, “Bunlar sol partiden aday oldu. Sol Partiye oy verilmez” diye kampanya yapıyorlar. Ama bizim arkamızdaki binlerce dostumuz CHP’ye gönül veren, diğer partilere gönül veren siz değerli dostlarımız ile birlikte inanıyorum ki, 30 Mart akşamı buraya 10 binleri yığacağız” dedi.

Fethiye 10. Yıl Marşı İle İnledi

Konuşmaların ardından konser öncesi Beşkaza Meydanı’nı dolduran binlerce vatandaş ile birlikte Muğla Milletvekili Nurettin Demir, CHP İlçe Başkanı Emrah Doğu, CHP Fethiye Belediye Başkan Adayı Keramettin Yılmaz ve Seydikemer Belediye Başkan Adayı Alim Karaca Beşkaza Meydanı’nı dolduran binlerce vatandaş ile birlikte hep bir ağızdan 10. Yıl Marşı’nı söylediler. Fethiye adeta söylenen marş ile inledi.(FG)

Fethiye Onur Akın İle Coştu (1)_640x427 Fethiye Onur Akın İle Coştu (2)_640x427 Fethiye Onur Akın İle Coştu (3)_640x427 Fethiye Onur Akın İle Coştu (4)_640x427 Fethiye Onur Akın İle Coştu (5)_640x427 Fethiye Onur Akın İle Coştu (6)_640x427 Fethiye Onur Akın İle Coştu (7)_640x427 Fethiye Onur Akın İle Coştu (8)_640x427 Fethiye Onur Akın İle Coştu (9)_640x427 Fethiye Onur Akın İle Coştu (10)_640x427 Fethiye Onur Akın İle Coştu (11)_640x427 IMG_6496_640x427

 

869 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle