Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

Fethiye-Marmaris Etabını Mark Cavendish Kazandı

Erkan Ilik | 01 Mayıs 2014 | Eğitim, Güncel A- A+

 

Türkiye Bisiklet Federasyonu’nun düzenlediği 50. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nun 132 kilometrelik Fethiye-Marmaris etabının startı verildi. Fethiye’nin Çalış Bölgesi’nden sallanan damalı bayrakla 152 bisikletçinin mücadelesi başladı. Marmaris’te son bulacak 4’ncü etap toplamda 132 kilometrelik mesafeyi kapsıyor. Fethiye-Marmaris etabında Turkuaz formayı Finike-Elmalı etabını birincilikle tamamlayan Cofidis takımından Rein Taaramae giyiyor. Etap boyunca sporcular 32,5’nci kilometrede tırmanış primi, 48,2’nci kilometrede sprint primi ve 97,5’nci kilometrede ise Türkiye Güzellik primini kazanmak için ter dökecek. 50.Cumhurbaşkanlığı Türkiye bisiklet tur’unun 128 kilometrelik Fethiye Marmaris etabını kazanan omega pharma-quick step takımının Britanya’lı sporcusu mark cavendish basın toplantısında konuştu “yağmur vardı. Parkur kaygandı. Tehlikeli virajlar vardı ve kazandım” cavendish etabın iptali konusunda yapılan fikre katılmadığını ve devam kararı aldıklarını da sözlerine ekledi. Yarış direktörü Abdurrahman Açıkalın mark cavendish’e göstermiş olduğu özveri ve kibarlığından ötürü teşekkür etti.

50.Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Tur’unun 128 kilometrelik Fethiye-Marmaris etabını kazanan Omega Pharma-Quick Step Takımı’nın Britanyalı sporcusu Mark Cavendish basın toplantısında üçüncü etap zaferini şöyle anlattı: “Yağmur yağıyordu. Parkur kaygan bir hale gelmişti. Üstelik tehlikeli virajlarda baş göstermiş ve birde kaza yaşanmıştı. Açıkçası yarışa devam edip edilmemesi konusunda görüşler ortaya atıldığında biz devam kararı aldık. Ve de mutlu sonla etabı bitirdik. Ama bu kolay olmadı. Finişe kısa bir süre kala arkama bakıp zorlanmayacağımı anladım. Fakat daha önce takım arkadaşlarım ve teknik ekiple konuşmamız sırasında, finiş esnasında fazla risk almayacağımızı da kararlaştırmıştık. Neticede biz kazandık. Zaten etaptan sonra tüm arkadaşlarımı bana destek verdikleri için bir kez daha kutladım. Takımımın gücünü mükemmel olarak niteleyebilirim. Bu arada sprinter takımlarında kendilerini geliştirdiğini söyleyebilirim. Lotto Belisol ve Shımano takımlarını çok ilerlemiş gördüm.” Mark Cavendish bu arada “Araba ile olsun, yürüyerek olsun yokuş çıkmayı sevmiyormusun” şeklinde sorulan bir soruyuda enteresan biçimde yanıtladı: “Yaratılış itibarı ile tırmanışçı bir sporcu değilim. Bu konuda anterman da yapmıyorum, kendimi de geliştirmiyorum ben bir sprinterim”.

AÇIKALIN TEŞEKÜR ETTİ

Basın toplantısı esnasında Yarış Direktörü Abdurrahman Açıkalın Mark Cavendish’e gösterdiği özveriden ötürü teşekkür etti. Açıkalın Britanya’lı sporcuya şunları söyledi: “İki konuda teşekkür ediyorum. Birincisi kibarlığı ve özverili davranışıyla bizlere yardımcı oldu. Kaotik bir ortamda destek verdi. Kaza sonrası etaba devam etmeyelim diyenler vardı. Kendisi takım arkadaşlarıyla birlikte özel bir davranış biçimi sergiledi. Buna da ayrıca teşekkür ederim.”

ÖDÜL VERENLER

50.Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Tur’unun Fethiye-Marmaris etabında dereceye girenlere ödüllerini şu isimler verdi. Marmaris Kaymakamı Kamil Köten, Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar, Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu, Muğla Gençlik Spor İl Müdürü Bekir Çeker, Muğla İl Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu, Marmaris Merkez Komutanı Hakan Metin Kişi. (FG)

 

Fethiye- Fethiye-Marmaris etabının startı verildi6_640x427 Fethiye- Fethiye-Marmaris etabının startı verildi5_640x427 Fethiye- Fethiye-Marmaris etabının startı verildi3_640x427 Fethiye- Fethiye-Marmaris etabının startı verildi2_640x427 Fethiye- Fethiye-Marmaris etabının startı verildi1_640x427 10308107_1431371707115077_6035936138754048517_n_360x480 Fethiye- Fethiye-Marmaris etabının startı verildi5_640x427 Fethiye- Fethiye-Marmaris etabının startı verildi1_640x427

 

842 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle