Hoşgeldiniz  
..................................................... .................................................... ...............................................

Fethiye İşletme Fakültesinin Temeli atıldı

Erkan Ilik | 08 Mart 2014 | Genel A- A+

Fethiye İşletme Fakültesi’nin Temeli Atıldı.

Fethiye Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılacak olan Fethiye İşletme Fakültesi’nin temel atma töreni yapıldı.  Karaçulha bölgesinde temeli atılan Fakülte açılışına bölge sakinleri yoğun ilgi gösterdi. Açılışta konuşan Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, “Biz daha Karaçulha’ya gelmeden hizmetlerimiz gelmeye başladı” dedi. Bu törenin sadece Muğla’ya bağlı bir fakültenin temel atma töreni olmadığını söyleyen Saatcı, “Burası önümüzdeki yıllarda gerçekleşecek olan Beşkaza Üniversitesi’nin temel atma törenidir” ifadelerini kullandı.

Fethiye Belediyesi tarafından yapımına başlanan Fethiye İşletme Fakültesi A Blok’u 4837m² inşaattan ve 4 kattan oluşacak. Binanın bodrum katında sığınak ve ısı merkezi yer alırken, diğer katlarda ise 8 adet 120’şer kişilik derslikler ve 40 adet öğretim görevlisi odaları yer alacak.  Fethiye Belediyesi tarafından temeli atılan Fakülte’nin temel atma törenine Muğla Milletvekili Ali Boğa, Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık, Fethiye Garnizon Komutanı Jandarma Binbaşı Faruk Akıncı, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Yusuf Ziya Erdil, Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. İbrahim Hatipoğlu, ilçe protokolü yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.

“Fethiyeli Hayırseverlerin Büyük Emeği Var”

Temeli atılacak olan blokun Fethiye Belediyesi tarafından yapılacak olduğunu söyleyen Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Fethiye İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erdoğan Gavcar, “B Blok Fethiye Yüksek Öğretim Kurumları yaptırma derneği tarafından yapılacak. Bu blokun yapılmasında Fethiyeli hayırseverlerin büyük emeği var.  C ve D blok ise üniversitemiz tarafından yapılacaktır” dedi.

“Öğrenci Sayısı İlerleyen Yıllarda 10 Binlere Çıkacak”

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Yusuf Ziya Erdil, “1992 yılında bin öğrenciyle kurulan üniversitemiz, şuanda sadece Fethiye’de 2000 bin öğrenciye sahip. Ancak bu Fethiye için yeterli değil. Aslında bölgenin büyüklüğüne bakacak olursak, burası bir üniversite alanı. İnşallah ilerleyen günlerde Fethiye’de öğrenci sayısı 10 binlere çıkacak. Ben bu fakültenin yapımında başta Belediye Başkanımız Behçet Saatcı olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

“İlk Kıvılcımı Saatcı Yaktı”

Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. İbrahim Hatipoğlu, “Şuan da Karaçulha’da 15 bin civarında nüfus var. 10 yıl içerisinde nüfus 30 bin seviyelerine çıkacak. Bu okumuzun önemini ortaya koyuyor. Ben ilk kıvılcımı başlatarak A blok’un yapımını üstlenen Saygıdeğer Belediye Başkanımız Behçet Saatcı’ya teşekkür ediyorum” dedi.

“Biz Gelmeden Karaçulha’ya Hizmeti Getirdik”

Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı ise, “Biz şuanda burada Muğla Üniversitesi’ne bağlı bir İşletme Fakültesi’nin temel atma töreninde bulunmuyoruz. Bunun adını çok net koymak istiyorum. Burası önümüzdeki yıllarda gerçekleşecek olan Beşkaza Üniversitesi’nin temel atma törenidir. Bunu da vurgulamak istiyorum. Fethiyesporumuzun PTT 1. Lig’e çıktığında bizim ilçemize neler kazandıracağını işin başında anlayamamıştık.  Belki şuanda dökecek olduğumuz birkaç ton betonun ilçemizin geleceğine nasıl etki sağlayacağını şuan kestirmemiz mümkün değil. Buraya sadece öğrenci gelmesiyle kalmayacak, burası ilçe ekonomimize katkı sağlayacak. Fethiye’de her konuda uzman üniversite hocalarımızın şehrimizde ikametgâh etmesini sağlayacağız. Şimdi bir sözümde Karaçulha halkına… Biz daha Karaçulha’ya gelmeden hizmetlerimiz gelmeye başladı, ona göre… Ben milletin parası, devletin desteği ile yapılan hiçbir işte siyaset yapmadım. Ben buraya gelirken, belediye otobüsüne binerek, çalışma arkadaşlarımla beraber geldim. Anlayana sivrisinek saz… Bu iş böyle.  İnşallah burada kazasız belasız işçilerin parmağına bir tek çivi batmadan tamamlamayı da nasip etsin inşallah. Çok daha güzel günlerde görüşmek üzere hepinizi Saygıyla selamlıyorum” dedi.

Temeli atılan fakültenin ilerleyen yıllarda Fethiye Üniversitesi olması gerektiğini belirten Kaymakam Ekrem Çalık ise, “Fethiye coğrafyasıyla, insanıyla, nüfusuyla üniversiteyi çoktan hak etmiştir” dedi.

Kaymakam Çalık’ın ardından kürsüye gelen AKP Muğla Milletvekili Ali Boğa ise, Fakültenin yapımı konusunda verdiği desteklerden dolayı Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı’ya teşekkür etti.  İşletme Fakültesi’nin ilerleyen yıllarda iyi iş adamları yetiştireceğini söyleyen Boğa, emeği geçenlere de teşekkür etti. Konuşmaların ardından Fethiye Belediye tarafından temeli atılan Fethiye İşletme Fakültesi A Blok’unun temeli atıldı.(FG)Fethiye İşletme Fakültesi’nin Temeli Atıldı (1)_640x452 Fethiye İşletme Fakültesi’nin Temeli Atıldı (2)_640x427 Fethiye İşletme Fakültesi’nin Temeli Atıldı (4)_640x427 Fethiye İşletme Fakültesi’nin Temeli Atıldı (5)_640x427 Fethiye İşletme Fakültesi’nin Temeli Atıldı (6)_640x427 Fethiye İşletme Fakültesi’nin Temeli Atıldı (7)_640x427 Fethiye İşletme Fakültesi’nin Temeli Atıldı (8)_640x427 Fethiye İşletme Fakültesi’nin Temeli Atıldı (10)_640x427 Fethiye İşletme Fakültesi’nin Temeli Atıldı (13)_640x427 Fethiye İşletme Fakültesi’nin Temeli Atıldı (15)_640x427 Fethiye İşletme Fakültesi’nin Temeli Atıldı (16)_640x427 Fethiye İşletme Fakültesi’nin Temeli Atıldı (17)_640x427 Fethiye İşletme Fakültesi’nin Temeli Atıldı (20)_640x427 Fethiye İşletme Fakültesi’nin Temeli Atıldı (21)_640x427 Fethiye İşletme Fakültesi’nin Temeli Atıldı (23)_640x425 Fethiye İşletme Fakültesi’nin Temeli Atıldı (26)_640x425 Fethiye İşletme Fakültesi’nin Temeli Atıldı (28)_640x425 Fethiye İşletme Fakültesi’nin Temeli Atıldı (29)_640x425 Fethiye İşletme Fakültesi’nin Temeli Atıldı (30)_640x427

 

1005 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 8,7654
EURO 10,3080
BIST 12,0600
ALTIN 492,00

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle