Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

“Fethiye il, Karaçulha ilçe olmalıydı”

Erkan Ilik | 28 Şubat 2014 | Genel, Güncel A- A+

Fethiye Belediye Başkanı ve Demokrat Parti Belediye Başkan Adayı Behçet Saatcı, yaklaşan yerel seçimler öncesinde Karaçulha’da Kültür Merkezi’nde bölge halkıyla bir araya geldi. Katılımcılar tarafından Başkan Saatcı’ya büyük sevgi selinin yaşanırken, Saatcı önemli değerlendirmelerde bulundu. Fethiye’nin il, Karaçulha’nın ilçe olması gerektiğini ve kendi içimizden çıkan AKP Milletvekili Ali Boğa’nın ise neden bu konuda dik duramadığını Karaçulhalı vatandaşlarla paylaşan Saatcı, “‘Fethiye büyüdü’ diyorlar. Bir bütün ikiye bölünerek nasıl büyür?” dedi.

Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı Karaçulha’da Kültür Merkezi’nde bir araya geldi. Bölge halkına seslenen Saatcı, “Aslında gönlümüzün arzu ettiği şuydu bizim. Akdeniz vilayeti olması istenen Fethiye’nin il, Karaçulha’nın ise ilçe olmasıydı. Bize de yakışan buydu. İçimizden çıkan ağabeyimiz dediğimiz Ali Ağabey’in niye dimdik duramadığını, ‘Ben Fethiye’yi il yaptıracağım, Karaçulha mı da ilçe yaptıracağım’ diyemediğini kendisine de ilk karşılaşmamızda sormak istiyorum. Şimdi ‘Fethiye büyüdü’ diyorlar. Bir bütün ikiye bölünerek nasıl büyür?”  dedi.

Saatcı iftira ve dedikodulara da cevap verdi.

Kendisi hakkında bölgede yapılan dedikodulara da cevaplar veren Saatcı, “ ‘Behçet Saatcı gelince tüm kaçak inşaatları yıkacakmış’ diyorlarmış. Ayıptır! Yapılanla işimiz olur mu bizim? Televizyonlara bakıyorsunuz. Urla’da birilerinin villaları var. Urla’daki villalar yıkılırsa, Karaçulha’daki fakirin evi de yıkılır. Önce onları yıkacaklar sonra gelip benim Karaçulha’daki vatandaşımın eviyle uğraşacaklar. Yıkmakta neymiş. Rahmetli Muzaffer Dontlu’nun bize bir vasiyeti vardı. ‘Oğlum köpek öldüren ile ev yıkandan başkan olmaz’ diye… Behçet Saatcı gelecek evi yıkacakmış. Böyle bir şey yok arkadaşlar” ifadelerini kullandı.

“Benim çalışan personelle ne işim olur?”

‘Behçet Saatcı gelecek tüm belediye personelleri işten çıkaracak’ dedikodularına da Karaçulha’da açıklama getiren Başkan Saatcı, “Hakkımda tüm belediye personellerini işten çıkaracak diye konuşuyorlarmış. Çalışan adamla bizim işimiz olmaz. Kaytaran adamla bizim işimiz olur. Verilmiş hak geri alınmaz. Benim tembel adamla, hain adamla bir de halka hizmet etmeyen adamla işim olur. Görevini yapanla benim ne işim olur” şeklinde konuştu.(FG)

karaçulha (1)_640x427 karaçulha (2)_640x427 karaçulha (3)_640x427 karaçulha (4)_640x427 karaçulha (5)_640x427 karaçulha (6)_640x427 karaçulha (7)_640x427 karaçulha (8)_640x427

641 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle