Hoşgeldiniz  
..................................................................................

Fethiye Gazetesi 51 Yaşına (1960 – 2011)

admin | 08 Ekim 2011 | Güncel A- A+

Fethiye Gazetesi elli bir yıl önce 1960 yılında Fethiye’nin ilk gazetesi olarak yayın hayatına başlamış, kurucusu merhum Hüseyin Özdemir’dir. Yıllarca elle dizilerek yayına hazırlanan Fethiye Gazetesi siyah beyaz olarak kendi matbaasında basılarak yayınlanmıştır

Hüseyin Özdemir Bin dokuz yüz doksanların ortalarında gazetenin idaresini oğlu Hasan Özdemir’e devrettikten sonra Hasan Özdemir’in yönetiminde Fethiye Gazetesi, yayın hayatına devam ederken masa üstü yayıncılığa başladıktan sonra Fethiye Gazetesinin basın ve yayına hazırlanışı bilgisayarla gerçekleşmiş olup bu sırada gazetenin başlığı renkli olarak çıkmaya başlamıştır. Fethiye Gazetesi Hasan Özdemir’in sorunluluğunda yayın hayatına devam ederken İki binli yılların başlarında gazete iç sayfalarını çoğaltarak, gazetenin idaresinin oğulları Savaş Özdemir’in Yazı İşleri Müdürlüğünde ve Muhammed Özdemir’e sorumluluğuna geçmiştir. Daha sonra 2008 yılında Fethiye Gazetesi Muhammed Özdemir’in sorumluluğuna geçmiş olup, Muhammed Özdemir zamanında gazete kendi tesislerinde yayınlanırken 10 Haziran 2010 tarihinde gazete Erkan İlik tarafından satın alınarak Fethiye gazetesi 1960 yılında gazeteyi ilk kuran Özdemir’ler tarafından Erkan İlik’e devredilmiştir.

FETHİYE’NİN RENKLİ İLK GAZETESİ

Erkan İlik Fethiye gazetesinin ekibiyle beraber gecelere kadar alın teri göz nuru dökerek gazetesini yayına hazırlayıp, anlaşmalı olduğu başka matbaalarda bastırıp yayınlarken, 02 Mayıs 2011 tarihinden bu yana kendi tesislerini kurup, gazetenin ebadını da büyüterek Fethiye Gazetesini Fethiye’nin en çok okunan gazetesi haline getirmiştir. Fethiye gazetesinin basım işi ile gazetenin sahibi Erkan İlik diğer çalışan arkadaşlarıyla beraber gazetenin kendisine ait tesislerinde her gün bir fiil alın teri dökerek, gazeteyi okuyucuna ulaştırmak için gerekirse sabaha kadar çalışıp gazeteyi sabah erken okuyucuya kavuşturmaktadır. Gazete resmi makamlara ulaştırıldıktan sonra her gün aksatmadan okuyucularına ulaşmaktadır. Bunun yanında belli marketlerde gazete satışa sunulmakta olup gazetenin bürosundan da insanlar gazeteyi satın alabilmektedir. Gazete ayrıca www.fethiyegazetesi.com www.fethiyehaber.com adresinden de gazete her gün internetten de takip edilmektedir.

324 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,8614
EURO 9,4329
BIST 10,5029
ALTIN 450,74

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2020 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle