Hoşgeldiniz  
..................................................................................

FETHİYE CHP’NİN YENİ YÖNETİMİ

admin | 26 Ocak 2012 | Güncel A- A+

CHP Muğla Milletvekili Prof. Dr. Nurettin Demir ile CHP Muğla İl Başkanı Murat Tevfik Ülkü’nün de katıldığı CHP Fethiye İlçe Yönetim Kurulu toplantısı sonucunda yönetim kurulundan Yılmaz Özkan, ilçe başkanlığı görevine seçildi. Yılmaz Özkan başkanlığında CHP Fethiye İlçe Yönetimi şu isimlerden oluşuyor:  Melek Gözde Hoşafçı (İlçe Sekreteri), Hasan Şahin, Tanju Bakırcı(İdari İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı), Mehmet Demir (Gençlik Kollarından Sorumlu İlçe Başkan Yardımcısı), Emre Özçelebi(Yerel Yönetimlerden Sorumlu İlçe Başkan Yardımcısı)… Üyeler ise Kemal Soysal, Bülent Sarı, Hüseyin Öğütçü, Hüseyin Dede, Cihangir Özdemir, Taner Boz, Ayten Bozkurt ve Erdoğan Ateş
CHP Muğla İl Başkanı Murat Tevfik Ülkü yaptığı açıklamada, “Fethiye’de yazılı basına ait bir gazetede ‘Fethiye İlçe yönetimi düşmüş’ şeklinde haber yayınlanmıştır. Bu konulara açıklık getirmek için bugün Fethiye’ye geldim. İlçe yönetimi ile bir toplantı yaptık. İlçe yönetiminin düşmesi diye bir durum söz konusu değildir. Yedek yönetim kurulu üyelerinden iki arkadaşımız ile de bu olayı tamamladık. CHP İlçe Yönetimi kendi arasında toplanarak bir başkan adayı belirlemiştir. Eski başkan bildiğiniz gibi Ali Özgür Kullukçu istifasını vermiştir. Kendi açısından istifa konusunda ısrar etti. Biz tüm bu ısrarlarına rağmen kendisi ile görüştük fakat kabul etmedi. Bunun üzerine arkadaşlarımızla birlikte çalışma yaparak, yeni ilçe başkanımızı belirledik. Bugünden itibaren yeni ilçe başkanımız Yılmaz Özkan görevi devralmıştır. Bu şekilde de görevi götürecektir. Yönetim kurulunun bu kararını genel merkeze iletmek bizim görevimizdir. Bu şekilde ilçe kongresine kadar hocamız ilçe başkanlığı görevini sürdürecektir” diye konuştu.
CHP Muğla Milletvekili Prof. Dr. Nurettin Demir açıklamasında, “Demokrasiyi özümsemiş ve demokrasinin yüceliğine inanmış bir parti olarak CHP köklü bir partidir. Siyasetin vermiş olduğu bazı kesintiler olacaktır, parti içersinde bayrak yarışları hep vardır. Parti içi bayrak yarışının sonucunda ilçe başkanımız Ali Özgür Kullukçu kendine ait haklı nedenlerden dolayı görevinden ayrılmıştır. Bu gün yapılan toplantılar ve değerlendirmeler sonucunda ilçe yönetimimizden çok değerli Yılmaz Özkan ilçe başkanlığı görevine seçilmiştir. Hayırlı olsun, kendilerini kutluyor ve yeni görevinde başarılar dilerim. Delege seçimleri süreci devam edecektir, şimdiye kadar seçilenler tamamlanmıştır. Eksik kalan delege seçimleri tamamlanacaktır ve en iyi şekilde ilçe seçimleri yapılacaktır. Aksayan ve tökezleyen hiçbir şey yoktur ” dedi.
CHP Fethiye İlçe Başkanı olan Yılmaz Özkan da, “Başkanlık görevini yönetim kurulu arkadaşlarım bana uygun gördüler, kendilerine çok teşekkür ederim. Görevimizin başındayız, partimiz dimdik ayaktadır. Delege seçimlerini bu hafta tamamlayacağız. Yönetimin düşme gibi bir durumu olmadı. Tüm partililerimize saygılar sunuyorum, partimizin kapısı CHP’ye gönül vermiş herkese sonuna kadar açıktır. Biz Atatürk ilkelerine bağlı ve Atatürkçü olarak bu partinin daha ileri gitmesi için hiç durmadan çalışacağız” ifadelerini kullandı.
MUĞLA MERKEZ DE DELEGE SEÇİMLERİ
CHP Muğla Merkez İlçe Teşkilatı’nda mahalle mahalle devam eden delege seçimlerinde deprem yaşanıyor. Partinin ileri gelen birçok isminin delege olmadığı seçimlere, CHP İl Başkanı Murat Tevfik Ülkü ve mevcut üç İl Genel Meclis üyesi de delege seçilmeyen isimler arasında yer aldı.
CHP Muğla İl Başkanı Murat Tevfik Ülkü, delege seçimlerinde delege seçilmemesi sonrası istifa etmeyi düşündüğünü belirterek, “CHP Merkez ilçemiz tarafından gerçekleştirilen delege seçimlerinde İl başkanı olarak benim delege seçilmem uygun görülmemiş. Delege seçilmememiz bizim için bir şey ifade etmiyor. Benim siyasi ahlak ve anlayışıma göre il başkanının delege yapılmaması düşündürücüdür. Fethiye ilçe başkanımız da mahallesinde delege seçilemedi. Muğla Merkez ilçede CHP’ye gönül vermiş, partinin bayrağını dalgalandırmış, partinin yükünü çekmiş bir çok isim delege seçilmedi. Belki aday olmadılar. Fakat etik kurallar çerçevesinde eski milletvekillerinin belediye başkanlarının, il başkanlarının, il genel meclis üyelerinin, belediye meclis üyelerinin, il ve merkez ilçe eski başkan ve yöneticilerinin çoğunluğunun delege seçilmemesi biraz düşündürücü. İstifa etmeyi düşündüm. Fakat, önümüzde bir tüzük kurultayı var. Bizim amacımız, delege bazında değil, tüm üyelerin katılımı ile yapılacak bir ön seçim olacaktır. Tüzük kurultayında bunu yüksek sesle dillendireceğiz. Şimdilik parti içinde mücadelemizi sürdürme kararı aldık” dedi.
“BİAT ETMEYEN SEÇİLMİYOR”
Muğla Merkez İl Genel Meclis üyesi İbrahim Şimşek ise CHP’de biat kültürünün yerleşmeye başladığını ve biat etmeyenin parti dışına çıkarılmaya çalışıldığını ileri sürdü. Şimşek, “Muğla merkezin üç il genel meclisi üyesi var. Benim delege adaylığı talebim olmadı. Fakat diğer bir arkadaşımızın isminin listelerde olduğunu biliyorum. Üçümüz de delege seçilmedik. Bunun yanında eski il genel meclis üyelerimiz de delege seçilmedi CHP’de biat etmeyen parti dışında bırakılmaya çalışılıyor” dedi.
İL YÖNETİMİNDEN DELEGE YOK
Muğla Merkez ilçede oturan ve Muğla CHP İl yönetiminde bulunan isimlerin delege seçilmediği öğrenilirken, eski il ve merkez ilçe yöneticilerinin de delege seçilmediği öğrenildi. CHP’nin Muğla’da ileri gelen ve Belediye Başkanlığı ve Bakanlık yapan Erman Şahin, CHP Yüksek Disiplin Kurulu Başkanlığı yapan eski milletvekili Tufan Doğu, eski Belediye Başkanı Orhan Çakır, senatör Fevzi Özer, CHP Muğla Merkez İlçe İl Genel Meclis üyeleri İbrahim Şimşek, Erol Kutlay, Salih Ercan, bir önceki dönem İl Başkanı ve Milletvekili aday adayı Süleyman Uslu gibi isimlerin listelerde yer almaması tepki gördü. Bu isimlerin aday olmadıkları, fakat partiye hizmet vermiş isimlerin delege yapılması gerektiğini ifade eden İl Başkanı Murat Tevfik Ülkü, “Listelerde aday olan veya olmayan bir çok isim var. Bu isimler ön seçimde oy hakkı olmasına rağmen kongrelerde oy hakkı yok. En azından partimize hizmetleri olmuş isimlerin bir söz hakkı olmalıydı” dedi.
“İL BAŞKANI TARAFSIZ OLMALIYDI”
CHP Muğla Merkez İlçe Başkanı Bahattin Gümüş, İl Başkanı ve birçok ismin delege seçilmemesini değerlendirirken, “Sayın İl Başkanımız zaten doğal delegedir. Önseçimde oy kullanır, fakat kongrede oy hakkı yoktur. İl başkanımızın kendi mahallesinde yapılan delege seçiminde iki liste çıktı. Çıkan karşı listede ismi vardı. Eğer orada ismi olacağını bilseydik kendi listemize alırdık. İl Başkanı tarafsız olmalı. Burada il başkanımızın karşı listede yer alması tarafsızlığını gölge düşürmüştür” dedi.
8 MAHALLEDE SEÇİMLER TAMAMLANDI
Muğla Merkez İlçe Başkanı Bahattin Gümüş, merkez ilçede delege seçimlerinin 8 mahallede tamamlandığın belirterek, “8 mahallemizde seçimleri tamamladık. 6 mahallemiz kaldı. Orhaniye, Karşıyaka, Düğerek, Hacı Rüstem, Karamehmet, Kötekli ve Kiramettin mahallerinde tek liste ile seçime gidildi. Sadece Emirbeyazıt mahallesinde çift liste çıktı. Cumartesi günü merkez ilçe seçimleri tamamlanacak ve ardından belde ve köylerimizde seçimler başlayacak. 8 Şubat tarihi itibari ile merkez ilçede delege seçimlerini tamamlayacağız” diye konuştu.

531 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 8,0053
EURO 9,5258
BIST 10,7050
ALTIN 465,16

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2020 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle