Hoşgeldiniz  

Fethiye Belediyesi’nden Van’a Yardım

admin | 28 Ekim 2011 | Güncel A- A+

Fethiye Belediyesi, Merkez üssü Van’ın merkeze bağlı Tabanlı Köyü olan 7,2 büyüklüğündeki deprem sonrası bölgeye 2 kamyon “yardım aracını” gönderdi. Fethiye Belediyesi hazırlanan yardım aracında,  “soba, kuru bakliyat, su, battaniye, bebek maması, süt, bisküvi, temizlik ile hijyen malzemeleri ve kışlık kıyafetler” bulunurken, Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, “bu bizim belediye başkanlığı dönemimizde ki ikinci yardım konvoyumuz, tek amacımız ihtiyaç sahiplerine malzemelerin ulaşması. Bundan da kimsenin şüphesi olmasın” dedi. Ağır bilançonun her gün geçtikçe arttığı Van’ın Erciş ilçesine aynı düzeyde yardımlar da ulaşıyor. Bu konuda ki hassasiyetiyle bilinen Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı’da, Van’da yaşanan depremle ilgili 2 kamyon “yardım aracını” bugün gönderdi. Gönderilen iki kamyon yardım aracı hakkında değerlendirme de bulunan Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı “Her şeyden önce Türk Milletinin başı sağ olsun. Klasik laflarla başlamak zorundayız. Allah bu tip acıları bir daha göstermesin. Bizim belediye başkanlığı dönemimizde şuan ki meydandan kaldırdığımız ikinci yardım konvoyu…  İlk önce 1999 yılında geldiğimizde Kocaeli depreminden sonra Saygıdeğer Fethiyelilerin katkılarıyla, böyle bir yardım kampanyası düzenlemiştik. Şimdi de Van Erciş’teki arkadaşlarımıza, kardeşlerimize bu anlamda yardım kampanyası düzenlendi. Bir kısmı Fethiye Belediyesinden bir kısmı ise, Saygıdeğer Fethiyelilerin katkılarıyla oldu. 2 kamyonu bugün hayırlısıyla gönderiyoruz. Kazasız belasız oraya ulaşması ve gerçekten ihtiyacı olan insanlarımızın bu anlamda yararlanmasını temenni ediyoruz. Bu kampanyanın yürütülmesinde kurum içerisinde görevi olan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Aynı zamanda Fethiye halkı bir kez daha duyarlılığını gösterdi. Bir tek Belediye hoparlöründen yaptığımız ilan ile en az bir kamyon daha malzeme şuan depomuzda bekliyor. İlçemizde çalışan o bölgeyi bilen vatandaşlarımız da var. Oraya gidildiğinde gerçekten ihtiyaç varsa bizim yapabileceğimiz, onları bildirecekler. Tekrar biz bu anlamda malzeme toplayıp göndermeye hazırız. Allah böyle afetler göstermesin. Arkadaşlarımın kazasız belasız Erciş’e varmalarını Allah-ü Teâlâ’dan niyaz ediyorum.
Soba, kuru bakliyat, su, battaniye, bebek maması, süt, bisküvi, temizlik ile hijyen malzemeleri ve kışlık kıyafetlerin Van’a gönderildiğini bildiren Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, “2 kamyonluk malzeme gidiyor. 1 kamyonluk malzeme de depomuzda bekliyor. Arkadaşlarımızın oraya gidip, gözlemlerinin ardından eksiklerinin bize aktarılmasıyla Fethiye inanıyorum ki bir kamyon değil, 10 kamyon daha gönderir. Ben buna inanıyorum” dedi.
“Malzemeler ihtiyaç sahiplerine ulaşacak”
Bölgede yaşanan yağmalama olaylarına karşı önlemlerinde alındığını belirten Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, “O bölgede ki yetkili arkadaşlarımızla zaten görüştük. Zaten o bölgede olan kardeşimizde bu kafilenin başında Van’a gidiyor. Her şey koordineli, bizim tek amacımız, televizyonlardan da bunları izledik, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza bunları ulaştırmak. Bu konuda çok hassasız. Arkadaşlar döndüğünde bu görüntüleri Saygıdeğer Fethiyeliler ile paylaşacağız. Kimse şüphe etmesin. İhtiyaç sahiplerine ulaşacak” dedi.

269 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,5045
EURO 9,0586
BIST 10,1727
ALTIN 443,04

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle