Hoşgeldiniz  

Fethiye Belediyesi’nden Hizmet Atağı

admin | 05 Ekim 2011 | Güncel A- A+

Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı bugün arazideydi. Fethiye’yi beraberinde Başkan Yardımcısı Mehmet Yılmaz Cesur ile Fen İşleri Müdürü Mete Karacağ ile karış karış gezen Başkan Saatcı Foça’dan Hıdırlığa, Menteşeoğlu’ndan Taşyaka’ya, Gaffar Okkan’dan 3. Etap Sahil Bandına kadar olan tüm bölgelerdeki çalışmaları yerinde inceledi. Saatcı, yaptıkları çalışmaları “Fethiye Belediyesi çalışıyor” olarak özetlerken, yaptıkları yolları tekrar kazarak bozan AYDEM’e de isyan etti. “ne malzeme ne iş disiplini ne iş bitirme takvimine uyma hiçbir şey yok” dedi. Başkan Saatcı’nın arazi gezisinin ilki Foça Mahallesine oldu. Foça mahallesinin kot olarak düşük olan seviyesinden dolayı yağmur drenaj çalışması yapan Fethiye Belediyesi, buradan 6.000 m’lik bir sistem döşeyerek buradaki en büyük alt yapı sorunu çözülecek. Foça’da yapılan çalışmalar hakkında teknik bilgi veren FESKİ Mete Karacadağ, “Şuanda binlik yerinde dökme yağmur suyu hattımızın ilk başlangıç noktasındayız. 6 bin metre’de hazır borularla çalışma yapılıyor. Özellikle Günlükbaşı Stadı bölgesi ve buralar kot olarak düşük olduğundan dolayı yağmur suyu sıkıntısı yaşayan bölgelerimiz… Biz bu dönemde de yoğunluğumuzu alt yapıya verdik. Fethiye’nin her bölgesinde çalışmalarımız sürmektedir” dedi.

Foça Mahallesinde yağmur sonrası sıkıntı yaşanmayacak!

Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı ise, “işte görüyorsunuz 12 yıldır Fethiye’nin altını üstüne getirdik. Hala çalışmalar devam ediyor. 80 km’lik bir alanda, zemin suyu çok yüksek olan bir bölgede çalışıyoruz.  Gerçekten bu anlamda ciddi bir sıkıntı var. Bu yapılan çalışma uç noktasıdır. İnanıyorum ki bu bölgedeki çalışmalar sona erdikten sonra da bu bölgede yağmur sonrası kimse yollarda su göremeyecek. Ben bu güzergâhta yaşayan, çalışan, iş yeri olan tüm arkadaşlarımın teşekkür ediyorum” dedi. Fethiye’nin 3 girişinden 2’sini düzelterek ilçeye yakışan şekle getirdiklerini belirten Başkan Saatcı, Günlükbaşı mevkiindeki köprüyü de hizmete açacaklarını belirtti. “Dediğim gibi bu kışı Çatalarık mahallesinde geçireceğiz. Buradaki tüm sıkıntıları çözeceğiz. Arkadaşlarımızla beraber vermiş olduğumuz sözleri yerine getirmeye çalışıyoruz” dedi.

Menteşeoğlu’nun alt yapısı tamam!

Başkan Saatcı’nın Foça sonrası diğer inceleme yaptığı bölge Menteşeoğlu Mahallesi oldu. Alt yapı çalışmalarının sonlandırıldığı bazı sokaklarda ise parke çalışmasının bittiği Mahalle’de, çalışmalardan mahalle sakinleri oldukça memnun… Başkan Saatcı’nın seçimler sonrası verdiği sözü tuttuğunu belirten sakinler, bölgeyi yerinde inceleyen Başkan Saatcı’ya da teşekkür ettiler.

“Biz yapıyoruz, AYDEM bozuyor”

Menteşeoğlu Mahallesi hakkında değerlendirmede bulunan Saatcı, “Biraz önce Foça mahallesinde ki çalışmalar burada geçen sene olmuştu. Seçimlerde bu sokakta sanırım, ayaklarımızın altında sular aka aka seçim propagandası yapmıştık. O günde Menteşeoğlu sakinlerine demiştik ki, ‘arkadaş bu bizim ayıbımız.’ Alt yapısal olarak burada hiçbir sıkıntımız yok. Ancak bazı bölgelerde en büyük sıkıntıyı AYDEM’le yaşıyoruz Dispanser sokakta katkılarından dolayı kendilerine teşekkür etmiştik. Ama çalışma yaptığımız bazı bölgelerde AYDEM, ihaleyi alan şirketin bir taşeron arkasından bir alt taşeron’a iş verdiğinden dolayı ve bu işi de çok ucuza kaçarak yaptığı için ne malzeme ne iş disiplini ne iş bitirme takvimine uyma hiçbir şey yok. Bu bizim elimizi kolumuzu bağlıyor. Ben şimdi buraya parke yaptıktan sonra geliyorlar aynı yeri kazıyorlar. Biz birde AYDEM’e yazı yazıyoruz. ‘Biz burada çalışma yapıyoruz. Sende gel buradaki işleri sende bitir’ diye… Tamam diyorlar ancak bir sonuç alınmıyor. Buraya da çivi bile çaktırmayacağım. Şikâyet benim lügatimde yok. Ancak güzelleştirmeye çalıştığımız bölgelerde Aydem’le alakalı çok ama çok sıkıntı yaşıyoruz” dedi.

Belediye’nin asfalt timi Hıdırlık’ta…

Hıdırlık Mahallesindeki kanalizasyon sorununa son veren Fethiye Belediyesi burada yapılan çalışmalardan sonra bozulan yolları da asfalt dökerek güzelleştirme çalışmalarına başladı. Fethiye Belediyesinin kendi ekibi olan ve asfalt timi olarak adlandırılan çalışanlar yine Hıdırlık bölgesinde de seri bir şekilde çalışmalarına devam ediyor. Burada da profosyenel çalışan, işin kalitesini yüksek tutarak, düdük eşliğinde iş kazasını sıfıra indirmek adına yoğun bir mesai harcayan ekipler bu bölgede de asfalt çalışmaları yapıyor.
Bu bölgede de yerine incelemeler yapan Başkan Saatcı, “Buradaki en büyük problem kanalizasyon sıkıntısıydı. Geçen sene bir düğünde burada söz vermiştik. Kanalizasyonla ilgili problemleri burada tamamladık. Kanalizasyon sonrası burada da ister istemez yollarda bozulmalar oldu. Yağmur suyu toplama kanalları da yaptık. Şimdi de profosyenel kendi ekibimizle halı gibi asfalt döküyoruz. Hıdırlık bölgesindeki tüm yolları böyle asfalt yapacağız” dedi.

Taşyaka’da AYDEM Sıkıntısı

Sık elektrik kesintileri ile gündeme gelen Fethiye kamuoyu tarafından da yoğun hedef haline gelen AYDEM bu seferde Taşyaka Mahallesinde Fethiye Belediyesi tarafından biten yol çalışmalarını tekrar kazarak gündemde… Başkan Saatcı’nın artık isyan ettiği, yapılan düzenlemelerin ardından Aydem’in tekrar kazarak bozduğu yol hakkında ki değerlendirmede, “Burası Haziran ayında teslim oldu. Ekime geldik. 5 ay olmuş. Burada kaldırımlar sökülüp, kablolar yer altına alınacak. Şimdi ben burada oturan bir vatandaş olsam her gün Belediyeye ve Aydem’e küfür ederim. Küfür yiyoruz arkadaş. Vatandaş burada yerden göğe kadar haklı. Aydem’de ki arkadaşlar dedi ki; ‘buradaki çalışan ekip hakkında işlem yapacağız ve müteahhitleri değiştireceğiz’ Bizde en kısa sürede burada işlerin sonuçlanmasını bekliyoruz. Aydem’in müteahhitleri ile ilgili sıkıntıyı çözersek buradan Fethiye ve biz kazançlı çıkacağız” dedi.

3. Etap Sahil Bandıyla 8,5 km Yürüyüş alanı!

Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, 4 Mahalle’nin ardından 3. Sahil Bandı’na geçti. Buradaki çalışmaları inceledi, bölgeyi gezdi. Olası sorunları hakkında bilgiler aldı. Saatcı, “1.800 metrekarelik alan olan 3. Etap Sahil bandında da yavaş yavaş iş şekillenmeye başlandı. Kendisini gösteren peyzaj çalışması ve yarın ki Kent Meclisi toplantısı sonrası çıkacak sonuca, halkın isteğine göre hazırlanacak olan projenin uygulamasına geçeceğiz. Ama işin sıkıntılı kısmını Allah’ın izni ile aşıyoruz. Burada da her cephede devam eden çalışmanın bir başka noktasıdır.” dedi.

Gaffar Okkan Caddesi 15 Ekimde açılıyor!

Yoğun inceleme gezisinin ardından son noktayı Gaffar Okkan caddesinde koyan Başkan Saatcı, burada ki iş için esnafa tam tarih verdi. 15 Ekimde açılacağını ancak kaldırım olan bölgenin dispanser caddesiyle birlikte güzelleştirme adına biraz daha uzun süreceğini belirten Başkan Saatcı, bu bölgedeki alt yapı sorununun ise tamamen bittiğini de söyledi. “Gaffar Okkan diyince benimde tüylerim diken diken oluyor. Nasıl öldürüldüğü hala çözülmüş değil… Türkiye’nin yetiştirdiği yiğit Emniyet Müdürlerinden bir tanesidir. Burası gerçekten hem Gaffar Okkan’a hem bize yakışmayan bir yoldu. Dispanser caddesi bittikten sonra buraya başladık. Ayın 15’inde yolu açacağız. Kaldırımlarla ilgili özel bir çalışma yapacağımız için 3, 5 gün kadar sarkıtabiliriz. Ancak 15 Ekimde parkesi dâhil buranın yolu açılmış olacak” dedi.

293 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,4065
EURO 8,9968
BIST 10,1324
ALTIN 442,30

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle