Hoşgeldiniz  

Fen Lisesi’nin temeli dualarla atıldı!

admin | 22 Kasım 2011 | Güncel A- A+

Fethiye Belediyesi, Fethiye’ye Fen Lisesi kazandırıyor. Yaklaşık birkaç ay önce Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı’nın müjdesini verdiği Fen Lisesinin, ihalesinin tamamlanmasının ardından dün de temel atma töreni gerçekleştirildi. Sade bir ortamda gerçekleşen törende Fen Lisesi 5 milyon TL’ye mal olacak. Lise, 480 öğrenci kapasiteli 16 Derslik, 200 kapasiteli öğrenci pansiyonu ve sığınak inşaatından oluşacak. Bu proje tamamlanınca Başkan Saatcı, halkına vermiş olduğu bir sözü daha tutmuş olacak.

Fethiye Kaymakamı Mehmet Ali Karatekeli, Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, Fethiye Emniyet Müdürü İbrahim Saffet Koçer, Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gültekin, Yardımsever Yusuf İzzet Gökçe, Belediye Meclis üyeleri ve belediye çalışanları Fen Lisesi Temel atma törenine katılan isimler oldu.

480 öğrenci kapasiteli 16 Derslik, 200 kapasiteli öğrenci pansiyonu!
İlçemizde yaşayan öğrencilerin eğitimi için şehir dışına çıkma zorunluluğunu da kaldıracak olan Fen Lisesinde 480 öğrenci kapasiteli 16 Derslik, 200 kapasiteli öğrenci pansiyonu olacak. Fethiye’de sadece yol, su, çöp ve kaldırım belediyeciliğini ortadan kaldıran Başkan Saatcı, Sosyal konular ve Eğitime destek verecek olan projelerinden bir tanesinin daha imzasını atmış olacak.

Sade ve mütevazi bir ortamda geçen temel atma töreninde ilk konuşmayı yardımsever iş adamı Yusuf İzzet Gökçe yaptı. Gökçe, “Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Bu muazzam eserin temel atma merasiminde bu mütevazi davetliler huzurunda söz söyleme hakkı verildiğinden dolayı teşekkür ediyorum. Sayın Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı’ya teşekkür ediyorum. Belediyenin aydınlatma mazotunu vadeli aldığımız günleri biliyorum. Şimdi ise ne durumdayız. Değerli Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı’ya hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

KARATEKELİ, “SAATCI MAHALLİ İDARELERE ÖRNEK OLUYOR”

Fethiye Kaymakamı Mehmet Ali Karatekeli ise, “Değerli katılımcılar hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Sayın Başkanımız dedi ki, biz açılışı daha görkemli yapalım. Temel atma töreninde duamızı yapıp temelimizi atalım. Ama ben eğitim camiası ve devletimiz adına yapılan böyle büyük bir hizmete teşekkür ederim. Her konuda olduğu gibi eğitime destek konusunda da öncü görevi yapan ve mahalli idarelere örnek olan Sayın Başkan Behçet Saatcı’ya ve meclis üyelerine cani yürekten kutluyorum. İnşallah bundan sonraki temel atma Yusuf amcanın yapacağı okulumuz için olur. Açılışta da beraber olup yapmayı cenab-ı Allah bize nasip eder. Katkılarından dolayı tekrar Başkanımızı tebrik ediyorum” dedi.

EĞİTİME %100 DESTEK!

Eğitime %100 destek kampanyası kapsamında yapılan Fen Lisesi Projesi, Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı’nın, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gültekin’in ziyareti sırasında verdiği müjde ile başlamıştı. Muğla Valisi Fatih Şahin ve Başkan Saatcı’nın arasında Muğla Valiliği’nde yapılan tören ile protokol imzalanmıştı. Protokol sonrası Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı’ya eğitime %100 rozeti Muğla Valisi Fatih Şahin tarafından takılmıştı. Yapılan protokol ile birlikte yapılacak olan ihale sonrası Fethiye büyük bir eksiğinden daha kurtulmak için ilk girişimini yapacak

249 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,4176
EURO 8,9877
BIST 10,1627
ALTIN 439,37

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle