Hoşgeldiniz  
..................................................................................

Evlilik İşlemleri bitmeden hayatını kaybetti

admin | 08 Eylül 2011 | Güncel A- A+

Fethiye’ye Türk nişanlısı 45 yaşındaki İsmet Yalçuk ile evlenmek için önceki gün Avusturya’dan gelen 53 yaşındaki Christine Hornicek, serinlemek için girdiği denizde boğularak öldü. Kordon Boyu’nda meydana gelen olayda, 112 sağlık ekipleri Hornicek’i hayata döndürebilmek için büyük çaba harcadı.

     Avusturya’nın başkenti Viyana’dan önceki gün Dalaman Havalimanı’na gelen Christine Hornicek, dün nişanlısı İsmet Yalçuk ile evlilik işlemlerini başlatmak için Fethiye Nüfus Müdürlüğü’ne gitti. Nişanlısı işlemlere devam ederken Kordon Boyu’nda bir kafeteryaya giderek dinlenen Hornicek, daha sonra kıyıya inerek denize girmek istedi. Limanda bulunan yatlarda çalışan personel tarafından bu bölgede denizin pis olduğu ve girilmediği yolunda uyarılan Hornicek, bu uyarılara aldırmadan elbisesini çıkardı ve üzerinde bulunan bikinisiyle denize girdi. Limandan yaklaşık 200 metre açılan Hornicek’in bir süre sonra hareketsiz denizde yüz üstü yattığını gören yatçılardan Oğuzhan Çiftçi ve Hasan Alnak, denize atlayarak Avusturyalı kadını kıyıya çıkardı.

     Bu sırada Nüfus Müdürlüğü’nden dönen İsmet Yalçuk da nişanlısına çevredekiler tarafından kalp masajı yapıldığını görünce çılgına döndü. Çağrılan 112 acil ekiplerinin gelmesiyle kalp masajını sağlık görevlileri üstlendi. Ancak, sağlık ekiplerinin yaklaşık 45 dakika süren çabası sonuç vermedi. Kadını kıyıya çıkaran yat görevlisi Oğuzhan Çiftçi, “Yabancı kadın denize girmek için limanın kıyısına geldi. Elbisesini çıkardı ve üzerinde bulunan bikinisi ile denize girmek istedi. Bu bölgede denizin pis olduğunu söyledim. Fakat dinlemedi, serinlemek istediğini belirtti. Daha sonra denize atladı. Buradan denize giren çok olmadığı için şaşırdık. Kıyıdan yaklaşık 200 metre uzaklaşan kadına daha sonra baktığımız zaman hareketsiz yüz üstü yattığını gördük. Arkadaşımla birlikte hemen tekneden atlayarak kıyıya çıkardık. “diyerek olayı anlattı.

    Şok geçiren İsmet Yalçuk ise, konuşamadı ve çaresiz gözlerle çevresine bakındı. Gezinti açısından oldukça işlek bir yerde meydana gelen olayda, cenaze dakikalarca kaldırılmayı bekledi. Kordonda yürüyüş yapan, restoranlarda yemek yiyen yerli ve yabancı turistler, şaşkınlık içerisinde, çarşafla örtülü cenazeye baktı.

    Cumhuriyet Savcılığı’nın olay yerinde yaptığı incelemenin ardından Christine Hornicek’in cenazesi Fethiye Devlet Hastanesi Morgu’na kaldırıldı.

315 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 8,0073
EURO 9,5365
BIST 10,7008
ALTIN 464,81

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2020 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle