Hoşgeldiniz  

Esnaf Odası’ndan Atatürk Desenli Ve İmzalı Gömlek

admin | 21 Eylül 2011 | Güncel A- A+

Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Soydemir ve yönetim kurulu üyeleri Fethiye Şehit aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı Namık Ünal’a gaziler haftası nedeniyle ziyarette bulundu. Ziyarette üyelere verilmek üzere Atatürk Portresi ve imzasının yer aldığı beyaz gömlekler hediye edildi.

Ziyarette konuşan Başkan Mehmet Soydemir, “Hakikaten çok önemli bir hafta gaziler bizim vatan topraklarımızın savunmasında bizim vatanımızı en iyi şekilde savunmuşlar ve bize emanet etmişlerdir. Bundan sonra da biz bu emaneti bizleriz bu toprakların kendilerine bu haftanın önemini arz ederek hayırlı olsun diyorum teşekkür ediyorum.”dedi. Soydemir,” bir esnaf arkadaşımızın teklifiyle böyle bir düşünce ve hediye ortaya çıktı. Bize esnaflarımız adına bu hediyeyi sahiplerine vermek kaldı. Esnaf kardeşimize bu hediyesinden dolayı da teşekkür ediyorum. “dedi.

Fethiye Şehit Aileleri Derneği Başkanı Namık Ünal ise, “bu anlamlı günümüzde gaziler 19 Eylül gaziler gününde bir törenimiz vardı anıtın önünde. Bu Esnaf ve Sanatkarlar Odası başkanımız Mehmet Soydemir gerçekten çok duyarlıdır. Bu hususta bizi her bayram olsun, özel günlerimizde olsun ziyaretlerini yapar duyarlılığından dolayı artık günümüzde duyarlılık diye bir şey kalmadı fakat bu oda başkanımıza duyarlılığından dolayı kendilerine çok teşekkür ediyorum bu anlamlı günümüzde bize de anlamlı bir atamızın üzerinde imzası ve resmi olan bir gömleği bizlere çok memnun etmiştir. Anlamı bizim için çok önemlidir. Onun için çok teşekkür ediyorum kendilerine. Biz de bunu en iyi şekilde saklayacağız hem de basının karşısına bundan sonra bu gömlekle çıkacağız.”dedi.

“KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ BİZE SAHİP ÇIKMADI”

Fethiye Şehit Aileleri Derneği Başkanı Namık Ünal, ziyarette Korelilerin gösterdiği duyarlılığı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti göstermedi. Oysa biz onları Rumların zaliminden zulmünden soykırımından kurtardık.”dedi. Kore gazisi Hikmet Kılıç da ziyarette Kore anılarını anlattı. Kılıç, “24 tane Kore gazisini Kore devleti davet ederek, bir kuruş para harcatmadan gezdirdiler, dolaştılar, geri yolladılar. Havaalanına da gelirken iki kızımız var birisi rehber birisi tercüman. Tercüman kıza dedim ki:57 sene evvel ben burada savaştım. Taşı taşı üstünde kalmadı. Burası bir harabelikti bu kadar gelişmesinde sebep nedir dedim. Sizin Atatürk gibi bizim bir reisi cumhurumuz vardı bu eserler onundur dedi. 9000 km uzaktaki Kore kızı 18-19 yaşındaki Kore kızı bizim Atatürk’ü biliyor da belki içimizde bilmeyenler vardır.”diyerek duygusal anların yaşanmasına neden oldu.

275 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,4176
EURO 8,9877
BIST 10,1627
ALTIN 439,37

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle