Hoşgeldiniz  
..................................................... .................................................... ...............................................

Esenköy’ün İçme Sorunu Saatcı İle Son Buldu.

Erkan Ilik | 05 Şubat 2014 | Genel, Güncel A- A+

Esenköy’ün İçme Sorunu Saatcı İle Son Buldu.

Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, Esenköy’ün içme suyu sorununa çare oldu.

Esenköy’ün içme suyu sorunu çözüldü. Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı’nın talimatlarıyla yapılan çalışmalar sonrasında Esenköy’ün içme suyu artık Ören içme suyu hattından gelecek. Esenköy içme suyuyla ilgili yerinde incelemede bulunan Saatcı, “Bazen bizimle ilgili kulağımıza araziye inmiyorlar diye laflar geliyor. 15 yıldır Behçet Saatcı ve ekibi araziden hiç ayağını çekmedi ki araziye insin” dedi.

Geçtiğimiz günlerde Esenköy halkı Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı’ya destek ziyaretinde bulunmuştu. Ziyaret esnasında desteklerini dile getiren Esenköy halkı, bölgenin içme suyu ile ilgili çok ciddi sıkıntılarının da olduğunu Başkan Saatcı’ya iletti. Başkan Saatcı’nın talimatlarıyla bölgede inceleme yapıldı. Yapılan incelemeler sonucu Esenköy bölgesine gelen suyun Karaçulha’dan alındığı tespit edildi. Saatcı ve ekibinin bölgenin su hattını yenileme çalışmaları kısa süre içerisinde bitti. Yapılan çalışmalar sonrası Esenköy bölgesinin suyu artık Ören içme suyu hattından gelecek.

“Su Allah’ın suyu, esirgememek lazım”

Bölge de ki su hatlarının çok eski olduğundan dolayı ciddi şekilde su sıkıntısı çektiklerini ve bunun sağlıklı olmadığını belirten Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, “Esenköy’den gelen sakinler sık sık bize Esenköy ve Bademlinin çok ciddi şekilde su sorunu olduğundan bahsediyorlardı. Bizde arkadaşlarımızı geçen hafta gönderdik. Bölgede inceleme yaptılar. Yapılan incelemede suyu Karaculha’dan alıp, bir gün esenköy’e, bir gün bademliye verdiklerini öğrendik. Gerçekten ciddi şekilde su sıkıntısı çekiliyor. Hatlar eski olduğu için pek sağlıklı değil. Daha önce de Gökben ve Bozyer’e de aynısını yaptık. Su, Allah’ın suyu. Bunu esirgememek lazım. Arkadaşlarımla ne yapmamız gerektiğini düşündük. Aşağı yukarı 1 kilometreden çok daha fazla yeni bir hatla Ören içme suyu hattımızdan Esenköy’ümüze su veriyorlar. Zaten bugün sabahtan itibaren de arkadaşlarımın yapmış olduğu çalışmalarla Esenköy’ün su problemi çözüldü. Ama bu işi garantiye bağlayacak direk ishale hattımızdan alıp esenköy’ün su problemini çözmüş olduk. Bazen bizimle ilgili kulağımıza araziye inmiyorlar diye laflar geliyor. 15 yıldır Behçet Saatcı ve ekibi araziden hiç ayağını çekmedi ki araziye insin. Bunu da burada belirtmiş olayım. Esenköy’lülere kullandıkları su ağız tadıyla olsun hayırlı olsun.

esenköy  yeni  su hattı (2)_640x427 esenköy  yeni  su hattı (3)_640x427 esenköy  yeni  su hattı (4)_640x427

644 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 9,2620
EURO 10,7921
BIST 12,7720
ALTIN 526,44

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle