Hoşgeldiniz  

Esenköyde 5 Bin Kişiye İftar Yemeği

admin | 14 Ağustos 2011 | Güncel A- A+

Muhtarlık tarafından Yayla Esenköy’de iftar yemeği verildi. 8 bin nüfusa sahip Esenköy’de geçen yıl başlatılan gelenek bu yılda devam ettirildi.

    Hasat sonu olması nedeniyle Ramazan Ayında şükür yemeği hem de iftar yemeği olarak tertiplenen yemeğe katılım yoğun olunca masa ve sandalyeler yetmedi. Üçer büyük kazanda yine köylüler tarafından pişirilen yemekler yetmezken birçok kişide aynı tabaktan yemek yemek zorunda kaldı. 5 bin civarında kişinin katıldığı iftar yemeğine Fethiye Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Hayri Topçu, Fethiye Süt Üreticileri Birliği Başkanı Turgut Tokmak, Fethiye Muhtarlar Derneği Başkanı Hüsnü Çalış ve Esenköy Muhtarı Mustafa Köse katıldı. Ak Parti Muğla Milletvekilleri Ali Boğa ve Yüksel Özden’in de kısa süreli olarak katıldığı iftar yemeğinde iki muhtar Mustafa Köse ve Hüsnü Çalış kazanların başına geçerek köylüye bir süre yemek dağıttı. Göreve geldiği günden bu yana Esenköy’de değişim rüzgarları estiren muhtar Mustafa Köse katılımın yoğun olmasından dolayı mutlu olduğunu ifade etti. Köylülerin ve muhtarlığın katkılarıyla ortaklaşa düzenlenen iftar yemeğinde 6 çeşit yemek verildi. Yayla Esenköy Camii bahçesinde düzenlenen yemeğe Fethiye Müftüsü Ömer Faruk Bilgili de katılarak kuran-ı kerim okudu, dua etti.

   Yemeğin ardından yine muhtar Mustafa Köse tarafından köylülere kar şerbeti dağıtıldı. Yemeğin geleneksel olarak her yıl yapılacağını söyleyen köy muhtarı Mustafa Köse, “Esenköy’ümüze yeterinden fazla su bıraktığı için cenabı Allah’a her gün dönüp dönüp dua etmemiz lazım. Biz hem şükür hem de iftar yemeği amacıyla böyle bir etkinliği iki yıldır yapıyoruz. Katılımın aşırı derecede olması bizleri ayrıca mutlu etmiştir. Çünkü yemek sebebiyle de olsa birçok kişi dostlarını yakınları burada görüyor birbirleriyle hasret gideriyor. Küskün olan varsa onların barışmasına aracılık ediyoruz. İki günlük dünyada yüce yaratanımızın bizi sınava tabi tuttuğu bu dünyada huzur içinde kavgasız barışcıl bir ortamda yaşamak varken kimse kimseyi kırmasın üzmesin dargınlık olmasın bir yandan bunu sağlamaya özen gösteriyoruz. Sudan sebeplerle insanlarımız zaman zaman birbirini incitiyor. Bize düşen görevi yerine getirmeye çalışıyoruz.”dedi.

404 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,4148
EURO 8,9913
BIST 10,1356
ALTIN 442,24

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle