Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

Eryılmaz, “Zorlaştırmaya Değil, Kolaylaştırmaya Geliyoruz”

Erkan Ilik | 24 Mart 2014 | Güncel, Siyaset A- A+

Ak Parti Fethiye Belediye Başkanı Adayı Muhsin Eryılmaz, İlçe Teşkilat ve belediye meclisi üyelerinin Tuzla ve Karaçulha’da düzenlediği toplantılarda yaptığı konuşmada, “Zorlaştırmaya değil, kolaylaştırmaya geliyoruz” dedi. Fethiye’de olmadık konuların bilinçli ve kasıtlı olarak sorunmuş gibi gösterilerek işlerin zorlaştırıldığını, ardından da yardımcı olunuyormuş gibi vatandaşın duygularıyla oynandığını söyleyen Ak Parti Adayı Eryılmaz, yalan, iftira, riayla hiçbir yere varılamayacağını, Fethiye’nin önünün tıkandığını söyledi.  Önceki akşam Tuzla’da Ak Parti Fethiye İlçe Başkanı Kadir Sarıhan’ın açılış konuşmasından sonra vatandaşlara hitap eden Ak Parti Fethiye Belediye Başkanı Adayı Muhsin Eryılmaz, bazı projeleri hakkında bilgiler verdi. Fethiye’nin imar, kanalizasyon, altyapı sorunlarını hala aşamadığını söyleyen Eryılmaz, akılcı, insan odaklı hazırladıkları projelerle 41 mahalleden oluşan yeni Fethiye’nin sorunlarını en kısa sürede çözerek 41 kere maşallah dedirteceklerini söyledi. Konuşmaları sık sık “Ak Parti Fethiye’de tek parti”, “Muhsin Eryılmaz bize başkan” gibi sloganlarıyla kesilen Eryılmaz, Fethiye’nin bir Avrupai kent olması için öncelikle imar sorunlarını aşacaklarını, vatandaşın ve yatırımcının her konuda önünün açılacağını ardından da merkezi hükümetin desteğiyle mega projeleri hayata geçireceklerini vurguladı.

FETHİYE’NİN ÇEHRESİ DEĞİŞECEK

Ak Parti hükümeti tarafından Fethiye’ye yapılan bazı projeler hakkında da bilgiler veren Eryılmaz, “Dereleri kim ıslah ediyor Ak Parti. 490 dönümlük işletme fakültesinin arazisini kim tahsis etti Ak Parti. Çatalarık’taki eğitim kampüsü arazisini kim tahsis etti yine Ak Parti. 100 dönümlük spor tesisi alanı yine Ak Parti tarafından tahsisi ve tesisin ihalesi yapıldı. Fethiye’nin ihtiyacına cevap veremeyen Devlet Hastanesi’nden sonra 400 yataklı yeni bir hastane yapılması yazışmaları devam ediyor. Diş hastanesinin inşası bitmek üzere. Göcek Tüneli’nin ikincisi yakında açılacak. Çevre yolumuz sıcak asfaltla kaplanıyor. Bunları kim yaptırıyor tabii ki Ak Parti. Bunlar yetmez. 30 Mart’ta inşallah sizin desteğinizle biz seçimi kazandığımızda Fethiye’nin çehresi değişecek. Fethiye hizmet görecek.. Bunu kim yapar? Biz yaparız, Ak Parti yapar.” Dedi.

KOVANCI, “BİZLER GERİYE DEĞİL, İLERİYE BAKMAK İSTİYORUZ”

Tuzla Mahallesi’nin ardından Karaçulha Kültür Merkezi’nde bir toplantı düzenleyen Ak Parti salona sığmadı. Binlerce kişinin akın ettiği salonu tıklım tıklım dolduran vatandaşlara seslenen Karaçulha eski Belediye Başkanı, Ak Parti Fethiye Belediye Meclisi Üyesi adayı Turhan Kovancı, “Geçmişte bana oy vermiş olabilirsiniz. Başkalarına da oy vermiş olabilirsiniz. Bizler geriye değil ileriye bakmak istiyoruz.” Dedi.

“Siz benim 32 yaşında Türkiye’nin en genç belediye başkanı olmamı sağladınız. Allah’a çok şükür alnımızın akıyla 5 yıl Karaçulha’ya hizmet ettik. Sonra bazı ayak oyunlarıyla seçimi kaybettik. İyi ki kaybetmişiz biz de halkımız da gerçekleri gördü ve bugün burada bu kadar coşkulu bir kalabalık var. Ben bu dönem siyasete girmek istememiştim. Ama o kadar baskı geldi ki sizlerden ve bir de adam gibi adam olan Muhsin Eryılmaz gibi birisi sen olmazsan Karaçulha’da olmaz deyince bu ekibin içinde oldum.” Şeklinde konutu.

TOKİ FETHİYE’YE GELECEK

Turhan Kovancı’nın ardından Karaçulhalılara seslenen Ak Parti Fethiye Belediye Başkanı adayı Muhsin Eryılmaz, “Büyükşehir yasasıyla Fethiye’nin sınırları değişti. Belde ve köyler merkeze bağlandı. Fethiye 41 mahalleden, 140 bin nüfustan oluşan yeni ve büyük bir Fethiye oldu. Biz de projelerimizi yeni ve büyük Fethiye’ye göre yaptık.” Dedi.

“Aziz hemşerilerim 30 Mart’tan sonra Fethiye’de yeni bir dönem başlayacak. Bu dönem Fethiye’de şahlanışın, büyük hizmetlerin başlangıcı olacak. Her tülü vatandaşımızın, müteşebbisin, yatırımcının, tarımla, turizmle uğraşan herkesin önünü sonun kadar açacağız.” Diyen Ak Parti Fethiye Belediye Başkanı Adayı Muhsin Eryılmaz, “Göcek’ten Yedi Burunlar’a kadar, Gökçeovacık’tan Yakacık’a kadar her yer Fethiye. Fethiye’yi yeniden imar edip, ışıl ışıl yapacağız. Körfezin temizliğini yaptırıp, en uygun yere kurvaziyer limanını yapacağız. Fethiye sevdalısı olmak sadece kendi yağınla kavrulmak demek değildir. Fethiye’nin önünü açıp, daha fazla hizmet almasını, hak ettiği yeri almasını sağlamakla olur. Sadece parke döşemekle vakit geçirilmez. Seçimden seçime parke yapıyorlar, zaten onun da parasını seçimden sonra kat kat fazlasıyla katılım payı adı altında vatandaştan alıyorlar.” Dedi.

Fethiye’de de çok sayıda dar gelirli vatandaşın bulunduğunu, mevcut koşullarda ev sahibi olmalarının mümkün olmadığını söyleyen Eryılmaz, Fethiye’ye de mutlaka TOKİ’nin getirileceğini ve bu konuda gerekli görüşmeleri yaptıklarını söyledi. En yakınımızda Muğla’nın Köyceğiz’in, Çavdır’ın konut sorununun TOKİ ile çözüldüğünü, dar gelirli vatandaşların kira öder gibi ev sahibi olduğunu söyleyen Eryılmaz, TOKİ için Fethiye’de uygun alanların bulunduğunu söyledi. Karaçulha’da bölgenin en büyük toptan sebze halinin kurulduğunu, hemen arka kısmında da Fethiye İşletme Fakültesi’nin kurulmakta olduğunu söyleyen Eryılmaz, işletme fakültesinin yetmeyeceğini, Fethiye Üniversitesi’nin temellerini atacaklarını müjdeledi.(FG)

Karaçulha 22 Mart 14 (5)_640x427

 

647 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle