Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

Eryılmaz, “TOKİ, 2B, İmar Sorunlarının Takipçisi Olacağız”

Erkan Ilik | 23 Mart 2014 | Güncel, Siyaset A- A+

“Yeni ve büyük Fethiye için” sloganıyla yola çıkan güçlü ve güvenilir ekibiyle çalışmalarını sürdüren Ak Parti Fethiye Belediye Başkanı Adayı Muhsin Eryılmaz, TOKİ, 2B ve imar sorunlarının aşılması için taahhütte bulundu.  Eryılmaz, Fethiye’nin değişik bölgelerinde TOKİ’nin konut üreteceğini, ülke genelinde olduğu gibi dar gelirli vatandaşların Fethiye’de de kira öder gibi ev sahibi olacağını ve bunun yakın takipçisi olacaklarını söyledi.  Hükümetin gayretiyle 2B sorununun büyük ölücüde aşıldığını söyleyen Muhsin Eryılmaz, devam eden bazı sorunların aşılması konusunda da Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun söz verdiğini, onun da takipçisi olacağını söyledi. Ak Parti Fethiye Belediye Başkanı Adayı Muhsin Eryılmaz, İlçe Başkanı Kadir Sarıhan, yönetim kurulu üyeleri ile Ak Parti Fethiye Belediye Meclisi Üyesi adayı aynı zamanda Çiftlik Belediye Başkanı olan Halil Doğan, Çamköy Belediye Başkanı Bekir Eser, Karaçulha eski belediye başkanı Turhan Kovancı başta olmak üzere bütün meclisi üyesi adayları, kadın ve gençlik kolları üyeleri gece gündüz, mahalle mahalle, sokak sokak çalışmalarını sürdürüyor.

Her geçen gün vatandaşın Eryılmaz ve ekibine ilgisi de artıyor. İnsan odaklı, sosyal, kültürel, iş, aş, istihdam sağlayıcı projelerin yanı sıra, Fethiye’nin modern bir Avrupa kenti olması için hazırlanan mega projeleri de bir bir hayata geçireceklerini söyleyen Eryılmaz, Fethiye’nin önünü tıkayanların artık daha fazla direnemeyeceklerini söyledi.  Keramettin Yılmaz’ın 2 dönemden beri Ölüdeniz’de belediye başkanlığı yaptığını, yorulduğunu, ciddi projeler üretemediğini ve Ölüdeniz’in sorunlarını aşamadığını, Behçet Saatcı’nın da 3 dönemden beri Fethiye’de başkanlık yaptığını ve onun da yorulduğunu, Fethiye’nin önünü tıkadığını söyleyen Eryılmaz, “Fethiye sevdalısı olmak, Fethiye’ye daha fazla hizmetle olur. Daha fazla iş, aş, istihdam sağlayıcı projelerle olur. Sadece parke ile olmaz. Onun da parasını zaten halktan fazlasıyla alıyorlar. Biz yaptığımız parkenin parasın halkımızdan almayacağız” dedi.

Esenköy ve Çatalarık AK Parti’yle coştu

Esenköy ve Çatalarık’ta yapılan açık hava toplantısına vatandaşlar yoğun katılım sağladı. Halka hitap eden Ak Parti Fethiye Belediye Başkanı Adayı Muhsin Eryılmaz, tarım ürünlerinin markalaştırılacağını, iç ve dış pazarda araştırmalar yapılarak ürünlerin daha iyi değerlendirileceğini söyledi. Esenköy’ün Çatalarık’ın en büyük sorunlarından birisinin 2B olduğunu söyleyen Eryılmaz, Orman ve Şu İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun kendisine söz verdiğini, seçimden sonra sorunlu olan bütün arazilerinin sorununun çözüleceğini müjdeledi. “Yıllardır çözülemeyen 2B sorunu hükümetimiz tarafından çözümlendi. Ufak tefek bazı sıkıntılar olduğunu biliyoruz. Bunlar da giderilecek. Önemli olan vatandaşın sorununun çözümlenmesi. Her şey vatandaşımız için” dedi.

TOKİ Fethiye’ye gelecek

Fethiye haricinde Türkiye’nin her yerinde TOKİ’nin toplu konutlar yaptığını, bunun en yakın örneğinin Muğla’da olduğunu söyleyen Eryılmaz, Muğla’nın konut sorununun TOKİ tarafından çözüldüğünü belirtti. TOKİ’nin Fethiye’ye de gelmek istediğini, ama mevcut yönetimin her seferinde toplu konut için yanlış bölgeleri gösterdiğini, o nedenle de burada gerekli çalışmanın yapılamadığının altını çizen Eryılmaz, “Biz TOKİ için uygun arazileri üretip, TOKİ’yi Fethiye’ye getireceğiz. Bunun için gerekli görüşmelerimiz de yapıldı. Altyapı hazır. Dar gelirli bütün vatandaşlarımız kira öder gibi ev sahibi olacak. Türkiye’nin her köşesinde bu böyle oluyor. 30 Mart’tan sonra Fethiye’de de bu böyle olacak. Dar gelirli vatandaşımız da ev sahibi olacak” dedi.

İmar Sorununu Biz Aşarız

Fethiye’deki imar sorunları nedeniyle binlerce kişinin sıkıntıda olduğunu söyleyen Muhsin Eryılmaz, “İmar sorununu da biz çözeceğiz. Şehir plancılarıyla, mimarlarla, mühendislerle, sivil toplum kuruluşları ile koordineli bir çalışma yapacağız. Fethiye’yi yeniden planlayacağız. Bazı bölgelerde kat artırımı yaparak hem yatırımcının önünü açacağız, hem de Fethiye’nin.”dedi.(FG)

Eryılmaz, “TOKİ, 2B, İmar Sorunlarının Takipçisi Olacağız” (1)_640x427 Eryılmaz, “TOKİ, 2B, İmar Sorunlarının Takipçisi Olacağız” (2)_640x427 Eryılmaz, “TOKİ, 2B, İmar Sorunlarının Takipçisi Olacağız” (3)_640x427 Eryılmaz, “TOKİ, 2B, İmar Sorunlarının Takipçisi Olacağız” (4)_640x427 Eryılmaz, “TOKİ, 2B, İmar Sorunlarının Takipçisi Olacağız” (5)_640x427

 

 

 

 

546 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle