Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

Eryılmaz, “Saatcı Yorulmuş Dinlenmesi Lazım”

Erkan Ilik | 08 Mart 2014 | Genel, Güncel, Siyaset A- A+

AK Parti Fethiye Seçim Koordinasyon Merkezi Ak Parti Muğla Milletvekili Ali Boğa, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Prof. Dr. Mansur Harmandar, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi tarafından hizmete açıldı. Miting havasında geçen açılışta yapılan konuşmalarda Fethiye’nin Ak Belediyeciliğe hazır olduğu vurgulandı. Cumhuriyet Mahallesi Çarşı Caddesi’ndeki Seçim Koordinasyon Merkezi açılışı yoğun katılım nedeniyle yol trafiğe kapatılırken, açılışa katılan coşkulu kalabalık sık sık sloganlar atarak Fethiye Belediyesi mevcut yönetimini eleştirdiler.

Ak Parti Muğla Milletvekili Ali Boğa, “Çakallar sürüsü ülkenin önünü tıkamaya çalışıyor” derken, Ak Parti Fethiye Belediye Başkanı Adayı Muhsin Eryılmaz, “Behçet Saatcı yorulmuş. Vaatlerini bile yerine getiremez olmuş. Dinlenmesi lazım” dedi. Ak Parti iktidarıyla Türkiye’nin dünyanın 16’ıncı, Avrupa’nın da 5’inci en güçlü ekonomisine kavuştuğunu belirten Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, “Biz doğru söyleriz, sözümüzü tutarız, emanete hıyanet ettirmeyiz.” dedi.

Açılışa yoğun katılım olurken, ilk konuşmayı yapan Ak Parti Fethiye İlçe Başkanı Kadir Sarıhan, Ak Parti iktidarı tarafından Fethiye ve bölgeye yapılan hizmet ve yatırımlar hakkında bilgiler verdi. Merkezi hükümetten Fethiye’nin daha fazla faydalanması gerektiğinin altını çizen Sarıhan’ın konuşmasının ardından Ak Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Prof. Dr. Mansur Harmandar sahneye çıkarak Fethiye ve Seydikemerli’lerden destek istedi.

Mansur Harmandar’ın konuşması sık sık sloganlarla kesilirken, “Türkiye’de çok güzel bir Ak Parti rüzgarı esiyor. Muğla’da da Fethiye’de de bu rüzgar esiyor. Bu rüzgarı daha güçlü estirmeliyiz. Bu bölgeler rahmetli Menderes’in çıktığı bölgelerdir. Bu nedenle önümüzdeki 30 Mart seçimleri Muğla’mız için Fethiye için, Türkiye için çok önemli bir seçimdir. Bunun için yollara çıktık. Bu seçimde daima millet, daima hizmet için yola çıktık. Bu seçimin en önemli nedenlerinden birisi de Muğla büyükşehir oldu. Merkezde ne olursa köylerde de aynı hizmet olacak. Muğla’mızın büyükşehir yapılması nedeniyle Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkürlerimizi sunuyoruz.” Dedi.

Ulaşım, eğitim, alanında büyük başarılar elde edildiğini, milli gelirin arttığını söyleyen Prof. Harmandar, Muğla’nın da gelirinin arttırılması, hayat standartlarının yükseltilmesi gerektiğini belirterek, Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin Ak Belediyecilik anlayışıyla yönetilmesinin gerektiğini vurguladı. Mevcut Belediye Başkanı’nın 60 bin nüfuslu Muğla’yı yönetemediğini, Muğla merkezi dışına çıkamadığını, sadece dinlenmek için Akyaka’ya indiğini söyleyen Harmandar, “Muğla’nın geleceği, hizmet alması Ak Parti iktidarı ile olacaktır. 30 Mart’ta el ele, omuz omuza iktidara yürüyeceğiz. 30 Mart’tan sonra Muğla değişimi yaşayacak. Merkezden en ücra köylere kadar hizmeti biz götüreceğiz. Bütün köylerimizi, beldelerimiz baştan sona imar edeceğiz. Muğla’mız ülkemizin dünyaya açılan ak yüzü olacaktır. Her türlü iyiliklerin, güzelliklerin yanındayız. Hiçbir zaman kötülerin, olumsuzlukların  yanında olmayacağız. Tarih her zaman dik duranları yazmıştır. Biz merkez dahil 13 ilçe belediye başkanı adayımızla birlikte Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yolunda ilerleyeceğiz” dedi. Kendisinin Seydikemer’e bağlı Seydiler köyünden olduğunu ve kendisine Seydikemerlilerin, Fethiyelilerin destek olmasını istedi.

Son yıllarda merkezi hükümet tarafından bölgeye yapılan hizmetler ve yatırımlar hakkında bilgiler veren Ak Parti Muğla Milletvekili Ali Boğa,  Ak Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Mansur Harmandar’a, Ak Parti Fethiye Belediye Başkanı Adayı Muhsin Eryılmaz’a kefil olduğunu, onlara sonuna kadar güvendiğini ve destek verilmesi gerektiğini belirterek, “Türkiye’nin başka bir yerinde böyle bir değer çıktığı zaman ona tam destek veriyorlar. Biz de tam destek vermeliyiz” dedi.

“Yeni ve büyük Fethiye için” sloganıyla yola çıkan, insan odaklı projeleriyle dikkat çeken Ak Parti Fethiye Belediye Başkanı Adayı Muhsin Eryılmaz yaptığı konuşmada Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı’ya ve daha önce Fethiye’ye hizmet eden tüm başkanlara teşekkür ederek, “30 Mart’ın haberini bugün burada bulunarak erken verdiniz. Tabii Fetiye Belediyesi kurulduğu günden bu güne kadar 25 başkanımız görev yapmış hepsine yaptıkları hizmetten dolayı teşekkür ediyoruz. Mevcut belediye başkanımız 3 dönemden beri başkanlık yapıyor artık yoruldu, dinlenme zamanı. Fethiye’nin hizmete, yeniliklere, büyük yatırımlara ihtiyacı var. İşte biz onun için bu yola çıktık. Bildiğiniz gibi 2009 yılında da huzurlarınızdaydım, sizler bizleri ölçtünüz, tarttınız 10 bin 700 oy verdiniz.  Hepinize teşekkür ediyorum. Sayın bakanım Fethiyeliler önce ölçüyor tartıyor ondan sonra başkan yapıyor. Mevcut belediye başkanımız 2. Döneminde başkan seçildi. Çiftlik Belediye Başkanımız öyle, Keramettin Bey Ölüdeniz’de 2. dönemde kazandı. 2 dönemden beri de başkanlık yapıyor onun da dinlenmesi lazım. Bu dönem sıra bizde. MHP’nın adayı sayın Mehmet Üyük’ün ilk dönemi. Gelecek dönemler için hazırlanması lazım. Biz diyoruz ki sıra bizde. Sayın Behçet Saatcı’nın son kullanma tarihi 30 Mart’tır.” Dedi.

“Ak Ak Ak Parti, Fethiye’de tek parti” sloganlarıyla sık sık sözleri kesilen Muhsin Eryılmaz, 30 Mart’ta yapılacak seçimlerin çok önemli olduğunu belirterek 2009 seçimlerinde Behçet Saatcı’nın vadettiği ama yapamadığı bazı hizmetleri sıralayarak yapılıp yapılmadığını halka sordu. Kruvaziyer limanının yapılamadığını, kalenin restore edilemediğini, trafik sorununun çözümlenemediğini, halkın sokak aralarında okul bahçelerinde düğün yaptığını, düğün salonunun yapılamadığını, yeni marinalar yapılamadığını, Karagözlerde bulunan çekek yerinin taşınamadığını belirten ve mevcut yönetimin söz verdiği hizmetleri yerine getiremediğini belirterek, “Tarihi miras Antik Tiyatro’nun restorasyonu yapılıyor. Bunu kim yapıyor? Ak Parti, merkezi hükümet. Sevgili vatandaşlarımız. Sayın belediye başkanımızın vadettiği hizmetlerden birisi de alışveriş merkezinin yapımıydı. Bu yapıldı mı yapılıyor. Ama nere yapılıyor? Şehrin merkezine. Bu da esnafımızı zor durumda bırakıyor. Alışveriş merkezleri yapılmalıdır. Nere yapılmalıdır. Şehir dışına. Otogar şehrin en kör noktasında, bir de avm yapılıyor o bölgenin trafiği ne hale gelecek?” dedi.

YIKMAYA DEĞİL YAPMAYA GELECEĞİZ

Elindeki dövizlerle Fethiye Belediyesi tarafından yapılan ve vaat edilip de yapılamayan hizmetleri de sayan Muhsin Eryılmaz, TOKİ ile yoksul vatandaşlar için toplu konut üretileceğini, derelerin ıslahının devam edeceğini, körfez temizliğinin, ardından da kruvaziyer limanının yapılacağını belirterek, Kayaköyü başta olmak üzere Fethiye Kalesi’nin de restore edileceğini ve turizme kazandırılacağını söyledi.  “Yıkmaya değil yapmaya geleceğiz. Muhsin Eryılmaz yapmaya geliyor” diyen Eryılmaz, imar sorununu çözeceklerini, spor kompleksleri yapacaklarını, Fethiye’nin kış turizminden de faydalanması için başta kapalı yüzme havuzu olmak üzere gençlik merkezleri yapacaklarını, devre aralarında futbol takımlarının gelmesi için altyapı oluşturacaklarını, yapılacak imar değişiklikleriyle 5 yıldızlı otellerin önünün açılacağını, Fethiye’nin kongre turizmi için uygun hale getirileceğinin altını çizen ve önemli projeler hakkında müjdeler verdi.

Kadınlara, engellilere, yaşlılara, gençlere yönelim önemli projeleri olduğunu belirten Eryılmaz, Fethiye’yi 140 bin nüfusa göre değil, geleceğe, 500 bin nüfusa hizmet edebilecek şekilde imar edeceklerini söyledi.

KİMSE BELEDİYE BAŞKANINDAN KORKMAYACAK

Eryılmaz, seçimi kazandıktan sonra kimsenin belediye başkanından korkmayacağını, belediyeye gelen herkesin işinin görüleceğini vurgulayarak, “Kimse belediye başkanından korkmayacak. Korkudan dolayı buraya açılışımıza gelemeyen çok hemşerilerimiz var. Biz korku salan değil, güleryüzlü hizmet üreten yönetim olacağız. Belediyede bir birim oluşturacağız, gelen herkese yol gözterecek, yardımcı olacak. Bugün git yarın gel anlayışı olmayacak. Mevcut 6 belde belediyemizin hizmet binaları aynı şekilde hizmet vermeye devam edecek. Tek adam devri bitecek. Biz bilgiyle, birikimle, istişare ederek hizmet üreteceğiz” şeklinde konuştu.

BAKAN ZEYBEKÇİ, “SEÇİM SONRASI ZAFERİMİZİ ZEYBEKLE KUTLAYACAĞIZ”

Kendisinin Denizlili olmasına rağmen Fethiyeli, Muğlalı hissettiğini, aynı dağların eteğinde büyüdüklerini söyleyen, Denizli’de nasıl belediye başkanı seçildiğini, nasıl projeler ürettiğini, Denizli’nin nasıl bir dünya kenti haline getirildiğini, Fethiye’nin dünyanın en güzel cenneti olmasına rağmen, değerlendirilemediğini söyleyen Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Ak Parti’nin Fethiye’de seçimi kazanacağına inandığını ve 30 Mart sonrası Davaz’dan getireceği davul zurna ile zeybek oynayarak kutlayacaklarını söyledi.

Denizli’de gece gündüz çalışarak seçimi kazandığını, Fethiye’de de aynı çalışmanın yapılmasını ve seçimin kazanılması gerektiğini belirten Zeybekçi, Türkiye ve dünya ekonomileri hakkında da bilgiler verdi. Gezi Parkı eylemlerinin arkasında kimler olduğunu, 17 Aralık operasyonunun nasıl ve ne amaçla çıkartıldığını, dünya çapında yapılan 3’üncü havaalanı, 3’üncü köprü, nükleer santraller gibi hizmetlerin durdurulması için dış güçlerle içerideki maşalarının işbirliği yaptığını vurgulayan Nihat Zeybekçi, “Muhsin bey kardeşim benim Türkiye’de yerel yönetimlerin, teorik bazda en iyi bilen kişilerden biridir. Kendisi yerel yönetimlerden, mahalli idarelerden geliyor. Türkiye’de bugün 81 vilayette nerde ne başarılmış, nerede ne hata yapılmış en iyi bilenlerden biridir. Onun için Fethiye için çok büyük bir şanstır. Denizli’de insanlar 10 yıl önce dediler ki bu adam bu işi yapar. Biz de en iyi şekilde yaptık. Gece gündüz çalıştık, kazandık, başardık. Muhsin bey kardeşimiz de Fethiye’de başaracaktır. Fethiye’nin problemlerini çözmek için rahatı, huzuru bıraktı, zoru seçti. Fethiye’nin sorunlarını, problemlerini çözmek için geldi. Fethiye için bu bir şanstır. Fethiye’nin Fethiyelinin kaderinin dönemi için bir şanstır.” Dedi.

Denizli’nin 10 yıl önce Türkiye’nin en geri kalmış şehri olduğunu, bugün ise parmakla gösterilen bir şehri olduğunu söyleyen Bakan Zeybekçi, “Dünyanın başka hiçbir yerinde başka Fethiye yok. Allah ne kadar güzellik varsa, dağıyla, ormanıyla, deniziyle, tarımıyla Fethiye’ye vermiş. Tüm güzellikleri Fethiye’ye vermiş. Ama şunu söyleyeyim bu güzellik, Allah’ın verdiği bu mucize güzellik ne Fethiye’ye ne de Fethiyelilere yakışıyor. Sokaklar, caddeler, kaldırımlar, şehrin hali dünya şehri olmalı. Burası sevda istiyor, hayal istiyor, projeler istiyor, dünyayla entegre olmak istiyor. Burası tüm dünyanın gözbebeği olacak potansiyele sahip olan bir yer. Bunları yapabilecek bir ekip istiyor. Bunları yapabilecek aşk da var, sevda da var ekip de var işte burada. Sevgili Fethiyeliler ben Denizliliyim, Muğlalıyım, Fethiyeliyim. Karşı dağların arka tarafındanım. Bu dağlar burada olacak da ben teleferiklerle donatmayacağım. Kale burada duracak da restore edip turizme açmayacağım. Ülke genelinde her geçen gün artan turizm gelirinden Fethiye neden daha fazla pay almasın? Fethiye’yi oyaladığınız yeter artık iş, hizmet, proje zamanı. İcraat zamanı. Oyunları bozma zamanı. Fethiye’ye ne yapsanız olur. Siz Fethiye’nin içindesiniz ya bu güzelliklerin farkında değilsiniz. Onun için değerli hemşerilerim Fethiye hazır. Biz de hazırız. Fethiye’nin bu şansı ıskalamaması lazım. Fethiyeli inşallah bu şansı ıskalamayacak. Burada büyükşehir belediye başkanı adayımız Mansur bey, Fethiye belediye başkanı adayımız Muhsin bey burada her ne söylerse, ne söz verirse  gayet makul sözlerdir sonuna kadar da arkasındayım. Şimdi bütün Fethiyelilerin birlik olma zamanı. Ayrıca ülkemize oynanan oyunları bozma zamanı. İnşallah 30 Mart zaferimizi seçim sonrası birlikte kutlayacağız. Davaz’dan davul zurnayı getireceğim meydanda Ali abimle, Muhsin beyle dizlerimizi kıra kıra Davaz zeybeği oynayacağız. Ama bundan sonra seçime kadar durmak, dinlenmek yok” diyerek “Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın buraya geleceğimizden haberi var. Dedi ki sakın ha selamımı unutma. Sayın Başbakanımızın da sizlere selamı var.”  Dedi.  Konuşmaların ardından Ak Parti Fethiye Seçim Koordinasyon Merkezi törenle hizmete açıldı.

Açılışta Demokrat partililerde vardı

Ak Parti’nin Seçim Koordinasyon Merkezi açılışında ilkler yaşandı. Başbakan Erdoğan Muğla mitinginde “Demokrat Parti’nin tabanı da bizimle”  demişti. Yapılan açılışta Demokrat Parti’nin tanıdık simalarından Bünyamin Koyuncu, Ufuk Karadon, Zeyyad Hekimci, Şevket Şaşmaz ve partinin Karaçulha, Çamköy, Üzümlü, Esenköy, Nif, Göcek gibi yerlerden katılanlar vardı. (FG)

Ak Parti Seçim Bürosu Açılış (5)_640x427 Ak Parti Seçim Bürosu Açılış (14)_640x427 Ak Parti Seçim Bürosu Açılış (19)_320x480 Ak Parti Seçim Bürosu Açılış (27)_640x427 Ak Parti Seçim Bürosu Açılış (29)_320x480 Ak Parti Seçim Bürosu Açılış (70)_640x427 Ak Parti Seçim Bürosu Açılış (90)_640x427 Ak Parti Seçim Bürosu Açılış (121)_640x427 Ak Parti Seçim Bürosu Açılış (136)_320x480 Ak Parti Seçim Bürosu Açılış (168)_640x427 Ak Parti Seçim Bürosu Açılış (183)_640x427 Ak Parti Seçim Bürosu Açılış (193)_640x427

682 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle