Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

Eryılmaz, “Kruvaziyer Ve Mavi Yolculukta, Fethiye Marka Olacaktır”

Erkan Ilik | 14 Mart 2014 | Genel, Güncel A- A+

Deniz Ticaret Odası Fethiye Şube Başkanı Şaban Arıkan ve yönetim kurulu üyeleri; AK Parti Fethiye Belediye Başkan Adayı Muhsin Eryılmaz’ı, Seçim Koordinasyon Merkezi’nde ziyaret etti… Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette denizciler, görüş ve taleplerini Eryılmaz’a ilettiler. AK Parti Fethiye İlçe Başkanı A.Kadir Sarıhan ve belediye meclis üyesi adaylarının da yer aldığı ziyarette Eryılmaz, deniz turizminin gelişmesine yönelik projelerini anlattı. DTO Fethiye Şube Başkanı Şaban Arıkan yaptığı açıklamada, “Fethiye gibi güzel bir kente hizmet etmek için talip oldunuz. İnşallah sizler ve memleketimiz için hayırlısı olur. Umarız iyi bir seçim olur. Fethiye’ye yakışan bir seçim olmasını diliyoruz. Bizler iktidarınız döneminde çok iyi çalışmalar yaptık. AK Parti döneminde denizcilik adına en verimli dönemi yaşadık. Geçmiş yıllarda ülkemizde denizcilik bakanlığı ile liman başkanlıklarında imamlar ve öğretmenler dahil görev aldı. AK Parti ile beraber denizcilik okulu mezunları tekrar bu alanda görev aldılar. Son 10 yılda denizcilik sektöründe çok büyük yol kat ettik. Bunun da devamını istiyoruz. Bir ülkede denizcilik olmazsa turizm ve ticaret gelişmez. Fethiye’nin artık tek yönü kaldı, o da turizm… Deniz turizmine önem verilmesi gerekiyor. Başkanımız Fethiye’nin eksiklerini biliyor. Daha önceden konuya vakıflar. Kruvaziyer iskele, yat yanaşma yeri ve marina eksiklerimizin olduğunu hepimiz biliyoruz. Biz bunları yaparsak, Fethiye’deki şehir esnafının ticaretten payını alacağını inanıyorum. Hayırlı bir seçim olur ve birlikte çalışmaya devam ederiz. Fethiye adına da güzel şeyler yapılacağına inanıyorum” dedi.

Ziyarete teşekkür eden Fethiye Belediye Başkan Adayı Muhsin Eryılmaz, “30 Mart’tan sonra Fethiye’de yeni bir dönem başlatmak istiyoruz. Bu dönem Fethiye’nin hayrına olacak bir dönemdir. Önümüzdeki süreçte Fethiye daha çok turizm merkezi olacak. Bunun yanında diğer kesimleri de ihmal etmeyeceğiz. Onların da sorunlarına çözüm bulacağız. Fethiye’ye bugüne kadar yapıldığı gibi sadece karadan değil, denizden de bakacağız. Diğer ilçelerde olmayan nimetler, Fethiye’de fazlasıyla var. Bunlardan istifade edeceğiz. Muhteşem güzellikte adalarımız ve koylarımız var ama Mavi Yolculuk deyince akla tam olarak Fethiye gelmiyor. İnşallah önümüzdeki süreçte yapacağımız tanıtım çalışmaları ile Mavi Yolculukta, Fethiye marka olacaktır. Fethiye’de konuşulan ama yapılamayan hizmetler var. Bunlardan birisi de körfezin temizliğidir. Diğeri de kruvaziyer gemi iskelesidir. Tabi bunların yapılabilmesi için önce derelerin ıslah edilmesi gerekiyordu. 18 trilyonluk bir yatırım olan bu çalışma merkezi hükümetimiz tarafından yapılıyor ve son aşamaya geldi. Bu tamamlanınca sıra körfezin temizliğine gelecektir. Hükümetimizin desteği ile bu hizmeti de sunacağız. Daha sonra kruvaziyer iskele ve mega yat marinası körfezimiz de inşa edilecektir. Yapılan bütün bu hizmetlerden Fethiye nasiplenecektir. Tabi bunlarla yetinmeyeceğiz, denizcilerimizle sık sık bir araya geleceğiz. Onların sorunlarını paylaşacağız ve bu konularda bizzat ben kendim ilgileneceğim. Fethiye bir deniz ve turizm kentidir. Fethiye’miz bu alanda bölgesinde lider olabilecek bir kapasiteye sahiptir. 50 bin civarında yatak kapasitemiz var. Yapacağımız yeni tesislerle bunları güçlendireceğiz. Öte yandan ilçemizi kış turizmine de açmak istiyoruz. Kongre ve spor turizmini de Fethiye’ye kazandırmak istiyoruz. Ayrıca burayı bir üniversite kenti yapmak istiyoruz. Bütün bunları gerçekleştirdiğimiz takdirde hem turizm gelişmiş olacak, hem ticaret gelişmiş olacak, hem de diğer kesimler gelişmiş olacaktır. Fethiye’nin de çehresi değişecektir. Önümüzdeki dönem Fethiye için insan odaklı hizmetlerimiz olacaktır. Bu anlamda halkımızın duyarlı olduğunu görüyoruz” dedi.

Açıklamasını sürdüren Arıkan, “Şu yatak kapasitesine 10 bin ilave edelim. Denizde de 10 bin yatağımız var. Hep adet olarak oteller konuşuluyor. Sailing ve guletleri eklediğimiz zaman bu rakamın eklenmesi gerekiyor.  Sezon boyu bu 10 bin yatak boş kalmıyor. Daha üst seviyedeki misafirlerimizi burada ağırlıyoruz. Bunun iyi bir getirisi var” dedi.

“Yeni yapacağımız mega yat marinasını hem Fethiye hem de Göcek için düşünüyoruz” diyen Eryılmaz, “Bunlarla beraber bahsettiğiniz kapasite daha da artacaktır. Fethiye’mizin de bundan istifade edeceğini düşünüyoruz” dedi.(FG)

Eryılmaz, “Kruvaziyer Ve Mavi Yolculukta, Fethiye Marka Olacaktır” (1)_640x400 Eryılmaz, “Kruvaziyer Ve Mavi Yolculukta, Fethiye Marka Olacaktır” (2)_640x360 Eryılmaz, “Kruvaziyer Ve Mavi Yolculukta, Fethiye Marka Olacaktır” (3)_640x361

314 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle