Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

Eryılmaz, “Biz Bir Bütünüz”

Erkan Ilik | 25 Mart 2014 | Güncel, Siyaset A- A+

Eryılmaz, “Biz Bir Bütünüz”

Akarca ve Foça Mahallelerinde vatandaşa hitap eden Ak Parti Fethiye Belediye Başkanı adayı Muhsin Eryılmaz, “Alevi’si, Sünni’si, Türk’ü, Kürt’ü, Laz’ı, Roman’ı biz bir bütünüz. Kimse ayıramaz, ayırmaya kalkanlar karşısında bizi bulur.” dedi.  Foçalı Ali Bozkurt’un sözleri gece ye damga vurdu.

Önceki akşam Ak Parti Fethiye Seçim Koordinasyon Merkezi tarafından Akarca ve Foça Mahallelerinde düzenlenen toplantılara da katılım beklenenin üzerinde oldu. Akarca Meydanı’nda düzenlenen toplantıda konuşan Ak Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Prof. Dr. Mansur Harmandar, 30 Mart’tan sonra Muğla’nın, Fethiye’nin makus talihini kıracağını ve Ak Belediyecilikle tanışacağını söyledi. Harmandar, Eryılmaz ve ekibine de sonuna kadar kefil olduğunu belirterek, “Bu seçim Muğla için, Fethiye için çok önemli. Eğer Muğla’ya, Fethiye’ye daha fazla hizmet istiyorsak proje üretecek, daha çok çalışacak, merkezi hükümetin imkanlarını bölgeye taşıyacak kişiyi seçmeliyiz. Burada da bu işi en iyi yapacak ekip Ak Parti’nin ekibi, Muhsin kardeşimiz ve kadrosudur” dedi.

Fethiye’de korkusuz günler başlayacak

Ak Parti Fethiye Belediye Başkanı adayı Muhsin Eryılmaz, 30 Mart’tan sora Fethiye’de korkusuz günlerin başlayacağını, kimsenin tedirgin olmayacağını söyledi. Behçet Saatcı yönetiminin fethiye2de korku imparatorluğu oluşturduğunu söyleyen Eryılmaz, “İnsanlarımız çok büyük bir korku ve tedirginlik içinde. 30 Mart’tan sonra belediye başkanı ne diyecek, ne yapacak, evimi, işyerimi mi yıkacak, ceza mı yağdıracak diye. Yarın benim binam yıkılacak mı, belediye başkanı ne diyecek, acaba şunu yapsam bana bunu yapar mı diye asla korkmayacak. Fethiye’de korkusuz günler başlayacak. Biz imar düzenlemesi yaparak mevcudu koruyacağız. Biz yıkıcı değil yapıcı olmaya geliyoruz”

Ölüdeniz’in hali içler acısı

“Ölüdeniz’de ne yapılmış diye bakıyorsunuz. Ölüdeniz denince dünya tanıyor. Sadece Fethiye, Muğla değil Antalya’nın, Türkiye’nin tanıtım kitapçıklarında, filmlerinde, kataloglarında Ölüdeniz’in fotoğrafı yer alıyor. Dünyanın incisi, dünyanın göz bebeği Ölüdeniz’in hali içler acısı. Belceğiz’in durumu içler acısı. İçme suyu yine şişelerle alınıyor da ya kullanma suyu? Kuyulardan, artezyenlerden karşılanıyor. Bu asırda tankerlerle Ölüdeniz’e su taşınıyor.” diyen Ak Parti Fethiye Belediye Başkanı Adayı Muhsin Eryılmaz, “Ya 10 yılda Ölüdeniz’in kanalizasyon sorununu aşamamış bir kişi Fethiye’yi hele hele yeni sınırlarıyla 41 mahalleden oluşan yeni ve büyük Fethiye’nin sorunlarını çözebilir mi?” dedi.

Destek sizden, hizmet bizden

30 Mart’tan sonra Fethiye’nin çehresinin değişeceğini, mega projelerle yaşanabilir bir kente dönüştüreceklerini söyleyen Ak Parti Fethiye Belediye Başkanı dayı Eryılmaz, kimsenin tedirgin olmaması gerektiğini, hiçbir çalışanın işinden aşından etmek gibi bir düşünceleri olmadığını, insan odaklı, projelerle, aş, iş, istihdam üreteceklerini söyledi. “Destek sizden, hizmet bizden” diyen Eryılmaz, yatırımcının da önünün açılacağını yineledi.

Sarıhan, “Bende bir Foçalıyım”

Ak Parti Fethiye İlçe Başkanı Kadir Sarıhan, Foça Mahallesi’nde yapılan toplantıda yaptığı konuşmada, kendisinin de bir Foçalı olduğunu belirterek destek istedi. Sarıhan, “Evim hemen iki sokak aşağıda. Bu mahallede yaşamaktan çok mutluyum. 30 Mart’tan sonra hep birlikte Fethiye’yi yöneteceğiz” dedi.

Bizi kimse ayıramaz

Ak Parti Fethiye Belediye Başkanı Adayı Muhsin Eryılmaz Foça’da yaptığı konuşmada birlik beraberlik mesajları verdi. “Alevi’si, Sünni’si, Türk’ü, Kürt’ü, Laz’ı, Roman’ı biz bir bütünüz. Kimse ayıramaz, ayırmaya kalkanlar karşısında bizi bulur” diyen Eryılmaz, Fethiye’ye yapacakları projelerden de örnekler sundu. Mahallenin Cemevi eksikliğini gidereceklerini de müjdeleyen Eryılmaz, “Herkesin inancına, düşüncesine, görüşüne saygımız var. Biz insan ayrımı yapmayız. Yaratılanı Yaratan’dan dolayı severiz.” Şeklinde konuştu.

Saatcı’nın eski meclis üyesinden Ak Parti’ye tam destek

Ak Parti Fethiye Belediye Başkanı Adayı Muhsin Eryılmaz ve ekibi Akarca’nın ardından Foça Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi. Foça’da büyük bir sürpriz yaşandı ve bir önceki dönemde Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı’nın Belediye Meclisi Üyesi Ali Bozkurt’un sözleri dikkat çekti. Mahallesinden Eryılmaz ve ekibine destek isteyen Ali Bozkurt, “Ben Muhsin beyle 12 yıl önce tanıştım. O zamandan beri ortalama her ay görüşür sohbet ederiz. Kesinlikle vefasız bir insan değil olduğunu anladığım için Muhsin beyle beraberim, Muhsin bey için sizden desteklerinizi bekliyorum” dedi.(FG)

 

 

Akarca Mah (1)_640x427 Akarca Mah (2)_640x427 Foça mah (1) (1)_640x427 Foça mah (1)_640x427 Foça mah (2)_640x427 Foça mah (3)_640x427 Foça mah (4)_640x427 Foça mah (5)_640x427

479 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle