Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

Eryılmaz, “Altyapı Sorunlarını Aşmış, Modern Bir Fethiye Kuracağız”

Erkan Ilik | 24 Mart 2014 | Güncel A- A+

Ak Parti Fethiye Belediye Başkanı adayı Muhsin Eryılmaz, kader arkadaşlarıyla meydan meydan, mahalle mahalle, sokak sokak, ev ev dolaşarak seçim çalışmalarını sürdürürken, insan odaklı proje çalışmalarını da ihmal etmiyor. Ak Partililer Fethiye’nin modern, yaşanabilir bir turizm merkezi yapılması için altyapı, üstyapı ve sosyal projelerini bir bir açıklamaya başladı.  Ayrıca ulaşımda alternatif yollar, otoparklar planlanıyor.

İMAR SORUNU AŞILACAK, KENT KİMLİĞİ OLUŞTURULACAK

Ak Parti Fethiye Belediye Başkanı Adayı Muhsin Eryılmaz, altyapı sorunlarını aşmış, modern bir Fethiye kuracaklarını belirterek, imar sorununun aşılması için vatandaşa ve yatırımcıya her tür desteğin verileceğini taahhüt etti. Eryılmaz imarla ilgili bazı projelerini şu şekilde açıkladı: “İmar planı tamamlanmış bölgelerde, en kısa sürede imar yolları açılmak suretiyle vatandaşlarımıza inşaat ruhsatları biran evvel verilecek. İlçedeki cadde ve sokaklarla, mahallelerimizde bozuk olan ve asfalt ihtiyacı duyulan yollar tespit edilerek, hızla yenilenecek. İlçede altyapı problemi olan yerlerde, Büyükşehir Belediyesi ve ilgili diğer kuruluşlarla müşterek projeler yapılarak temel altyapı (yol, su, kanalizasyon, elektrik, telefon vb.) hizmetleri ivedilikle tamamlanacak. Hak sahibi olup, henüz tapu sahibi olamayan hemşerilerimizin, imar ve diğer sorunları çözülerek, tapuları teslim edilecek ve Planlı Yapılaşma’nın önü açılacak. Fethiye kent kimliği oluşturmaya yönelik, ana meydan ve caddelerde Bina Dış Cephe Uygulamaları yapılarak, ilçeye modern ve cazip bir görünüm kazandırılacak.

İlçede cadde ve sokakları daha estetik görünüme kavuşturacak yeni mimari projeler ve düzenlemeler yapılacak.”

YENİ YOLLARI, ALTERNATİF ULAŞIM PROJELERİ GELİŞTİRİLEREK

Ak Parti Fethiye Belediye Başkanı Adayı Muhsin Eryılmaz ve yönetim kadrosu ulaşım sorunlarının aşılması konusundaki projeleriyle “Yeni ve büyük Fethiye” olarak nitelendirdikleri Göcek’ten Ölüdeniz’e ilçenin tamamını kapsayacak çözüm planı hazırladı. Ak Parti Fethiye Belediye Başkanı adayı Eryılmaz ve ekibinin ulaşım projelerinin bazıları şöyle: İlçemizin Fethiye Merkez, Karaçulha, Çamköy, Çiftlik ve Esenköy, Kargı ve Yanıklar’a ilişkin imar planı incelenerek, trafik akışını sağlayacak alternatif ulaşım projeleri geliştirilerek, ulaşım sorunu çözülecek. Trafiğin yoğun olduğu noktalarda alt-üst geçit yapılarak trafiğin rahatlaması sağlanacak. Fethiye Merkez, Karaçulha, Ölüdeniz gibi sıkışmış bölgelerde otopark sorunu, bölge ihtiyacına uygun Modern Otoparklar inşa etmek suretiyle çözülecek. Mevcut taksi ve dolmuş durakları gözden geçirilerek, modern görünümlü, Donanımlı Duraklar oluşturulacak. Yenikapı projesiyle ilçenin önemli giriş noktalarında ilçe kültürünü yansıtan kapılar inşa edilecek. İlçede tozlu caddeler sokaklar, yıkık dökük kaldırımlar, düzensiz, yıpranmış, bozuk kent mobilyaları ve çocuk parkları için “Arıza Tespit Ekipleri” oluşturularak, en kısa sürede temizlik, bakım ve onarımı yapılacak. Vatandaşların toplu ulaşım araçlarını ve ticari taksi takibini mobil uygulamalarla internet üzerinden yapabilmeleri için teknolojik altyapı oluşturulacak.  Çocuklarımızın her gün iç içe oldukları trafik ile ilgili hayati bilgileri edinmelerini sağlayacak, trafik işaretleriyle düzenlenmiş, içerisinde akülü araçlar bulunan eğlenceli Trafik Eğitim Pistleri yaygınlaştırılacak.  Çenger-Üzümlü, Üzümlü-Yakacık, Karaçulha-Üzümlü, Karacaören-Yanıklar, Gökçeovacık-İnlice, Uzunyurt (Faralya)- Kabak Koyu arasındaki yollarda düzenleme yapılması sağlanacak. Karaağaç-Ovacık,  Ölüdeniz-Gemiler-Kayaköy arasındaki yolların açılması sağlanacak.”dedi.(FG)

Tuzla 22 Mart 14 (1)_640x427 Tuzla 22 Mart 14 (2)_640x427 Tuzla 22 Mart 14 (3)_640x427 Tuzla 22 Mart 14 (4)_640x427 Tuzla 22 Mart 14 (5)_640x427

664 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle