Hoşgeldiniz  
..................................................................................

Ertürk, “Çanakkale Deniz Zafer’inin Haklı Gururunu Yaşıyoruz”

admin | 16 Mart 2012 | Güncel A- A+

Çanakkale Zaferinin 97. Yıldönümü nedeniyle bir açıklama yapan Ülkü Ocakları Fethiye Şubesi Başkanı Yener Ertürk, “tüm dünya Türk ordusunun gücünü görmüştür. Birlik beraberliğimiz manevi olarak güvencesi şehitlerimiz dünya var oldukça unutulmayacaktır.”dedi. Ertürk, “18 Mart Şehitler Günü ve bu tarihe ”Şehitler Günü” adını veren Çanakkale Deniz Zaferinin 97 inci yıldönümünü, haklı bir gurur içinde idrak etmekteyiz.

Düşman kuvvetlerinin maddi üstünlüğünü, vatan sevgisi karşısında yitirdiği, teknolojik gücün, cesaret ve kararlılık karşısında aciz kaldığı bu zafer; Çanakkale’nin derin sularında, Conkbayırı’n da ve Anafartalar’ da kefensiz yatan; Yahya Çavuşların, Koca Seyitlerin, kınalı Ali’lerin ve iki yüz bin Türk evladının zaferidir. Bu zafer: Evlatlarını, kocalarını, düğüne gönderir gibi cepheye gönderen anaların, babaların, eşlerin zaferidir.

Çanakkale; İnsan olmanın, insana saygı duymanın, vicdan sahibi olmanın zaman ve yer koşuluna bağlı olmadığını. Türk ordusunun savaşta dahi insanlığını unutmadığını, tüm dünyaya gösterildiği; “Yaratılanı severim yaratandan ötürü” felsefesini yaşatan, yaralı düşman askerini hastaneye sırtında taşıyan, vurduğu düşman gemisinden denize düşen askerlerin kurtulabilmesi için top ateşini kesen Mehmetçiğin, onurlu savaşıdır.

Çanakkale’de Türk milleti, sonsuza kadar var olma kararlılığını, hiçbir şartta bağımsızlık ve özgürlüğünden taviz vermeyeceğini bütün dünyaya göstermiş; Vatan topraklarını korumak için zor şartlar altında canların ortaya koyan, milletimizin birlik ve beraberliğinin manevi güvencesi olan şehitlerimiz dünya var oldukça hatırlanacaktır. Dün olduğu gibi, bugünde milletimizin varlığının devamı için şehitler verilmekte; vatanımızın birlik ve beraberliğinden rahatsızlık duyan haçlı ruhu, yerli işbirlikçileri ile ihanet tohumları ekmekte. Devlet ve millet uyumunu sarsan, toplumsal huzur ve güven ortamını zedeleyen bir tavırla yarım kalan emellerini hayata geçirebilme çabası içerisindedirler. Şanlı tarihimizden aldığımız inanç ve azimle, siyasi fantezi ve ihtiraslarıyla; geleceğimizi tartışılır hale getirmeye çalışanlara asla imkan tanınmayacak. Vatanımızın birliği ve beraberliği, milletimizin bağımsızlığı söz konusu olduğunda; Anadolu’yu, kanlarıyla sulayıp vatan yapan ve bizlere emanet eden kahramanların bugünkü torunları da, yeri ve zamanı geldiğinde, kutsal vatan görevinden asla kaçmayacaklardır.18 Mart Şehitler Günü vesilesiyle, başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, kanlarını bu topraklara akıtan ve Hakka ulaşan aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz.

Ruhları şad, mekanları cennet olsun.”dedi.

380 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,8747
EURO 9,4270
BIST 10,5419
ALTIN 452,96

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2020 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle