Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

EROL DOLU’nun kaleminden “HALK İLE BÜTÜNLEŞEN ALİM KARACA “

Erkan Ilik | 24 Mart 2014 | Genel A- A+

EROL DOLU   HALK İLE BÜTÜNLEŞEN ALİM KARACA     SeydiKemer ve çevresinde kamuoyunun en çok konuştuğu isimlerin başında gelen CHP Adayı Alim Karaca ile zaman, zaman dolaşıyoruz. Alim Karaca hiçbir adayın aleyhine söz söylemeden çalışmalarına devam ediyor.   

     Alim Karaca ile beraber köylerde dolaşırken halkın, kendisine olan ilgisini gördüğümüz zaman, Sayın Alim Karaca, halkın kendisine gösterdiği sıcak ilgi karşısında halka hizmet için Dağlara, Taşlara kafa tutarcasına kendisini topluma hizmet için adadığını gösterip, Kayalara dişlerini geçirip, alın terlerini şiirleştirerek Ferhat ile Şirin’i kucaklaştıran duygularını sergiliyor.  Hem SeydiKemer Merkez’de, hem çevre Beldelerde, hem de Köylerde Alim Karaca’nın toplantılarında halka hizmet yolunda Dağlara, Taşlara tırmanmaktan çekinmediğini, halka doğruları söyleyerek kendisini kabul ettiriyor. Halk da Alim Karaca’nın 30 Mart 2014 Pazar günü Dağları yararcasına Zafere doğru elinde Dünya Barışının Simgesi olan OLİMPİYAT ATEŞİNİN yandığı Meşaleden saçılan AYDINLIK IŞIĞI görüyor. Bu görüntülerin Dünyasında Alim Karaca’nın güler yüzü başarı için çevreye yayılıyor ve Kazma ve Kürek misali başarısını Zafere götürüyor.

Alim Karaca’nın doğruluğu ve dürüstlüğü karşısında Halk, 42 Km Maraton koşan bir sporcunun koşuyu tamamladıktan sonra yaşadığı sevincin heyecanı yaşıyor.

‘Alim Karaca, olumsuzluklar karşısında hizmet için Diken söküp Gül dikeceğiz’ diyor.

     Karadere Beldesi, Kumluova Beldesi ile beraber aynı bölgede bulunmakta olup, her İki Belde bir birlerinin Mütemümcüzü gibidir. (Mütemümcüz, bir birlerini bütünleyen Nesne demektir) Karadere Belediye Başkanı Sayın Yakup Otgöz ağabeyimiz de sevdiğimiz ve saygı gösterdiğimiz bir büyüğümüz ve Adalet ve Kalkınma Partisinin SeydiKemer Belediye Başkan Adayı. Alim Karaca ile de yakın akraba olup, aralarında Demokratik bir seçim yarışı geçmektedir. Alim Karaca, ne seçim meydanlarında, ne de kendisi ile sohbet ettiğimiz anlarda bize hiç Yakup Otgöz aleyhine bir tek söz söylememiştir. Bundan yaklaşık Bir ay kadar önce Alim Karaca ile SeydiKemer Merkezinde berber olduğumuz bir zaman Yakup ağabeyi ile karşılaşırlaştık. Aralarında samimi bir sohbetten sonra bir birlerine Halaoğlu, Dayıoğlu diye hitap ederek başarı dilediler. Ben, Alim Karaca ile Yakup Otgöz arasında bu samimiyeti o zaman da yazmıştım.

     Dün Fethiye Gazetesinde Manşetten verilen bir haberde Karadere’nin Boğaz Mahallesi 20 Hane, Elektrik, Su ve düzenli Yolu olmayan Karadere Merkezinin 3 Km ilerisinde ve Ermaş Mermer İşletmesinin bulunduğu bir yer var. Karadere-Boğaz Mahallesinde yaşayan insanlar, Su ihtiyaçlarını kuyudan alıyorlarmış. Araştırmalarıma göre burada bulunan öğrenciler Lise’ye Kumluova geliyorlarmış.

Alim Karaca’nın Sosyal Etkinlikler de dahil olmak üzere Kumluova’da Belediye Hizmetlerinin bu bölgede olumlu izlerini Halkımızın da takdir ettiğini biliyoruz.

Kumluova’nın komşusu olan Karadere halkına da Alim Karaca’nın yakın olduğuna daha önceki aylarda ben bizzat şahit oldum. Bu Kış sezonunda Karadere’de olan bir fırtınada zarar gören Karadere’li vatandaşların zararlarının giderilmesine yardımcı olmak için beraber Karadere’ye gitmiştik.

Alim Karaca, ‘30 Mart 2014 Pazar günü SeydiKemer Belediye Başkanlığı görevine geldiğim takdirde Karadere’nin Boğaz Mahallesinin başta Yol, Su ve Elektrik ihtiyaçları olmak üzere sorunlarına sahip çıkacağım. Bana sen de şahit ol’ dedi.

Alim Karaca’yı ben 1999 yılından bu yana yakından tanıyorum. Hep sözünü eri oldu. Karadere, Boğaz Mahallesinin de sorunlarını çözeceğine inanıyoruz.

 

 

624 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle