Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

EROL DOLU’nın Kaleminden “SEYDİKEMER SEÇİMLERİ”

Erkan Ilik | 08 Nisan 2014 | Genel A- A+

EROL DOLU SEYDİKEMER SEÇİMLERİ

     Türkiye bir Yerel seçimi de 30 Mart 2014 tarihinde geride bıraktı. Bizim bölgemizde fazla önemli bir itiraz olmadı ama bu seçimlere baktığımız zaman başta Ankara olmak üzere Türkiye’nin birçok yerinde Kamuoyunun dikkatini çeken şaibeler ve itirazlar yaşandı. Bazı yerlerde seçim kurulları seçimlerin yenilenmesine kararlar verdiler.

Benim bu yazıyı yazdığım 06 Nisan 2014 Pazar günü akşamına kadar birçok yerlerde itirazlar yapılıyordu. Özellikle Ankara’da Melih Gökçek görevine başladı ama seçime itirazlar hala yasal yollardan devam ediyordu.

     Geçen hafta Fethiye’de seçim sonuçlarıyla ilgili yazılarımızı ve haberlerimizi kamuoyuna aktardık. Bugün de daha önce Fethiye’nin önemli bir beldesi olan, ama 06 Aralık 2012 tarihinde Resmi Gazetede yayınlanan kanun ile Muğla’nın da Büyükşehir Belediyesi olmasından sonra Kemer Beldemizin SeydiKemer adı ile Muğla’nın yeni İlçesi oldu. SeydiKemer’de seçim çalışmalarında seçim heyecanı 30 Mart 2014 Pazar gününe kadar Fethiye’den daha çok yaşandı.

Bizlerde bu seçimleri takip etmek için Fethiye’den ayrı, SeydiKemer İlçesine de geldik.

SeydiKemer’de Belediye Başkan adayları olarak Cumhuriyet Halk Partisinde Alim Karaca, Adalet ve Kalkınma Partisinden Yakup Otgöz, Milliyetçi Hareket Partisinden Erdal Eroğlu ile Demokrat Parti’den de daha önceki yıllarda Kemer Belediye Başkanlığı yapan Hasan Şimşek ismi diğer adaylara göre daha ön plandaydı.

Seçim çalışmaları sırasında CHP’de Alim Karaca ismi SeydiKemer ve çevre köylerinde çok konuşuldu. Ama seçimi Adalet ve Kalkınma Partisinin adayı Yakup Otgöz kazandı.

Yakup ağabeyi yıllar önce ben Karadere Muhtarlığı zamanından tanıyorum. Daha sonra hepimizin bildiği gibi On beş yıl Karadere Beldesinde Belediye Başkanlığı yaptı. Bana daha önceleri de Alim Karaca’da hep Yakup ağabeyi art niyetli birisi değildir diye sürekli söyledi.

Seçimler sırasında her ikisini de izledik. Hiç birisi birbirlerini hedef alan bir tartışmaya girmediler. Sadece seçimlerden üç gün önce bir gazete haberi üzerinden bir tartışma yaşandı. O da Yakup Otgöz’ün kendisinden kaynaklanan bir durumdan dolayı değil, Yakup ağabeyinin şimdi Belediye Meclisinde bulunan bir Meclis Üyesinin bir yerel gazeteye verdiği demeçten dolayı oldu. Ama Alim Karaca’da onun cevabını sonra belgeleriyle verdi.

     Biz de Alim Karaca’yı çok yakından tanıyan ve kendisine her zaman gelecek olumsuzlukların önüne kendimizi atacak kadar Alim Karaca’nın dürüstlüğüne inanan birisiyiz. Çünkü Alim Karaca’nın topluma hizmetini Kumluova’da gördük.

Karadere Beldesi, Kumluova Beldesi ile beraber aynı bölgede bulunmakta olup, her İki Belde bir birlerinin Mütemümcüzü gibidir. Yani bir birlerini bütünleyen birbirlerinden ayrılmayan bir Elma’nın iki yarısı gibidir. Yakup Otgöz ağabeyimiz de sevdiğimiz ve saygı gösterdiğimiz bir büyüğümüz ve Adalet ve Kalkınma Partisinden SeydiKemer Belediye Başkanı seçildi. Alim Karaca ile de yakın akraba olup, aralarında Demokratik bir seçim yarışı geçti. Alim Karaca, ne seçim meydanlarında, ne de kendisi ile sohbet ettiğimiz anlarda bize hiç Yakup Otgöz aleyhine bir tek söz söylememiştir.

Bu seçimler sırasında ikisi arasında bire bir aynı ortamda bulunduğumuz sırada gördüğüm bir hatıramı anlatmak istiyorum.

     Seçimlerden Yirmi gün kadar önce Alim Karaca ile SeydiKemer Merkezinde berber olduğumuz bir zaman, Yakup ağabeyi ile karşılaştık. Aralarında samimi bir sohbetten sonra bir birlerine Halaoğlu, Dayıoğlu diye hitap ederek başarı dilediler. Ben, Alim Karaca ile Yakup Otgöz arasında bu samimiyeti o zaman da yazmıştım.

Sayın Yakup Otgöz’e yeni görevinde başarılar dileriz.

 

 

 

377 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle