Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

EROL DOLU “EROL KÜTAHYA İLE YEREL BASIN ÜZERİNE”

Erkan Ilik | 06 Nisan 2014 | Genel A- A+

Daha önceki yazdığım yazılarda da Yerel Basın ile ilgili konulara çok değindim. Bugün  Yerel Basının önemi konusunu bir başka açıdan yazıyorum.

Muğla Basın Yayın ve Enformasyon İl Müdürlüğü, Muğla’da 2012 Mart ayında kuruldu ve ben de o tarihten bu yana Muğla’da olduğum zaman uğrarım.

Geçen hafta Muğla’daydım. (04 Nisan 2014) Muğla’da, Basın Yayın ve Enformasyon İl Müdürlüğü’ne uğradım. Basın Yayın ve Enformasyon İl Müdürü Sayın Cavit Okur’u ziyaret etmiştim ama Cavit beyin Aydın’da olduğunu öğrendim. Daha önceden Muğla Basın Yayın ve Enformasyon İl Müdürlüğüne Şube Müdürü olarak atanan Erol Kütahya ile tanıştım.

     Basın Yayın ve Enformasyon İl Müdürlükleri, bulundukları İlde, İlçeleriyle beraber tüm bölgede Yerel Basınından sorumlu olup, Basının sorunlarıyla ilgileniyorlar.

Muğla’da Basın Yayın ve Enformasyon İl Müdürlüğünde Şube Müdürü Sayın Erol Kütahya ile bir saate yakın Muğla Bölgesinde Yerel Basın üzerine konuştum.

Kendisi Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü Teşkilatında göreve başlayalı On dört yıl olmuş. Yıllarca Ankara’da Genel Müdürlükte görev yapmış. Konulara Hâkim birisi olarak konuşuyor.

Bu görüşmemiz sırasında bana ‘Erol bey, Muğla’da bizim Basın Yayın ve Enformasyon İl Müdürlüğü olarak görevimiz, Tüm Muğla Merkez ve İlçelerinde yayınlanan Yazılı ve Görsel Basının sorunları karşısında Gazeteci arkadaşlara yardımcı olmak. Gazeteci arkadaşlar bize sorunlarını anlatsınlar. Bizler de onlara yardımcı olalım ve sorunlarını çözelim diyoruz.

     Bu sorunlar sadece kendi iş yerleriyle olmayabilir. Muğla Bölgesinde Yerel Basının Kültürel faaliyetlerinin gelişmesi ve projeler üreterek gelecekte Muğla’da Yerel Basının daha ileri boyutlarda büyümesi için de bizler kurum olarak destek vermeye hazırız. Gazeteci arkadaşlarımızın seminer düşünceleri de olabilir. Bunları çözmek bizim görevimiz’ diyerek Muğla İlçelerinde Bölge Basınının kendileri ile diyalog kurmalarını söyledi. Ayrıca ‘biz geçen yıl Haziran ayında Muğla Merkez ve İlçelerinde tüm Yerel Basını Kahvaltılı bir toplantı davet ettik. Bazı arkadaşlar geldi, bazıları davet ettiğimiz hale gelmediler. Orada da kendilerinin bizlerle diyalog kurmalarını ve her zaman kendileriyle birlik olmak istediğimizi söyledik’ dedi.

Ben 24 Mart 1979 tarihinde bu yana Muğla Bölgesinde Yerel Basının içerisindeyim. Bu konuları İki yıl öncesine kadar Muğla Valiliğinde Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü ve aynı zamanda Valilik Özel Kalem Müdürü ağabeyimiz Baki Gencel ile de iyi diyalog kurarak konuşuyorduk. Ama şimdi Muğla’ya Yerel Basın ile ilgili Kamu Kurumu olan Basın Yayın ve Enformasyon İl Müdürlüğü faaliyette ve bir birimizi daha yakından tanıyoruz.

     Muğla Basın Yayın ve Enformasyon İl Müdürlüğünde Erol Kütahya ile konuşurken Muğla Yerel Basınında görev yapan arkadaşlar katılacakları Yurt içi ve Yurt dışı Basın Gezileri düzenlenmesi için bizlere projeler ve raporlar getirilirse, bunları Ankara’da Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğüne ileterek Avrupa Birliği Fonlarından da yararlanmak üzere arkadaşlarımızı en azından Balkan Ülkelerine Basın Çalışma Ziyaretlerine de götürmek için çaba göstereceklerini belirtti.

Muğla Basın Yayın ve Enformasyon İl Müdürlüğünün çalışmalarına da orada daha yakından tanık olduk. Artık Muğla’da Basın Yayın ve Enformasyon İl Müdürlüğü daha önceki yıllara göre Yerel Basına daha yakın durmak istiyor. Bizim Gazeteci arkadaşlarımız da Muğla’da bu kurum ile diyaloglarını umarız esirgemezler.

 

 

490 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle