Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

EROL DOLU ALİM KARACA’NIN TEŞEKKÜR ZİYARETLERİ

Erkan Ilik | 17 Nisan 2014 | Genel, KöşeYazar, Yazarlar


Erkan Ilik
fethiyegazetesi1960@gmail.com

              EROL DOLU ALİM KARACA’NIN TEŞEKKÜR ZİYARETLERİ

 

     30 Mart Yerel Seçimleri tamamlandı. Seçimi kazanan Belediye Başkanları, Belediye Meclis Üyeleri ile Muhtarlarımız, Mazbatalarını alarak görevlerine başladılar.

Bizim bölgemizde de yoğun bir seçim heyecanı yaşandı.

SeydiKemer’de CHP adayı Alim Karaca ile Adalet ve Kalkınma Partisinin adayı Yakup Otgöz arasında geçen seçimlerde Yakup Otgöz 16141 oy alırken, CHP Adayı da 14517 oy alarak hemen, hemen başa baş bir mücadele verdiler.

CHP Adayı Alim Karaca’nın seçimi kaybetmesi biraz da sürpriz oldu. Çünkü seçim öncesi Alim Karaca’nın seçimi alacağın tüm SeydiKemer ve çevresi tarafından konuşuluyordu. Ama Sandıktan öyle bir sonuç çıktı ve seçimi Yakup ağabey kazandı.

     SeydiKemer Belediye seçimlerinde 1624 oyla seçimi kaybetmesine rağmen Alim Karaca’nın evine insanlar gelerek, seçimi kaybetse de onu yine de desteklemek için yalnız bırakmadılar.

Bu seçimlerde CHP adayı Alim Karaca, Eşen ve SeydiKemer’in Kuzeyinde bulunan Köyler ile Seki Bölgesinin bir çok yerleşim biriminde oyların çoğunu alarak belli yerlerde sandıklardan Birinci olarak çıkma başarısını gösterdi. Bundan dolayı Alim Karaca seçim sonrası SeydiKemer ve çevresinde Köylere giderek vatandaşları ziyaret edip, kendilerine Teşekkür ediyor.

Bu ziyaretlerden birisini de Üç gün önce (15 Nisan 2014) Eşen, Karadere ve Kumluova Bölgesine yaptı. Alim Karaca’nın bu ziyaretine biz de katıldık. Teşekkür ziyaretlerinde, Alim Karaca seçimi kaybetse de halkın onu yalnız bırakmadığı gördük.

Eşen’de Alim Karaca’yı gören vatandaşlar hemen yanına gelip, seçimlerin yorumlarını yaparak kendisine desteklerinin hala devam ettiklerini belirtiyorlardı. Alim Karaca Eşen ve çevresinde bir çok köyde sandıktan Birinci olarak çıktıklarını ve CHP’NİN daha önce almadığı oyları aldıklarını söyleyerek, Eşen ve çevre halkına teşekkür etti. Vatandaşlardan birisi Alim Karaca’nın yanına yaklaşarak, ‘Alim bey, ben hiç sola oy vermedim ama sizin dürüst birisi olduğunuza inandığım için bu seçimde sandıkta sizi destekledik ama olmadı. Bizler de çok üzüldük. Yine de sizinle bundan sonra da beraber olacağız, sizin başarınız için benim gibi düşünenler elinden geleni sizin için yine de yapacak’ dedi.

Bunun üzerine Alim Karaca ‘ben sizlere güveniyorum. Seçimi kazanmasak da sizlerin sorunları karşısında benim de yapacağım bir şey var ise elimden geleni yapacağım. Bazı insanlar Alim Karaca buralara gelecek hizmetleri engelleyecekmiş diye konuşuyormuş. Böyle bir şey yok. Eğer yapılması gereken bir Hizmet var ise ben niye engel olayım, daha destek olurum. Böyle sözleri bundan sonra da duyarsanız inanmayın’ dedi.

Eşen ve çevresinde seçim sonuçlarını da değerlendiren Alim Karaca, daha sonra Karadere’ye geçti.

Karadere’de de vatandaşlarla beraber olan Alim Karaca, ‘Karadere’den de çok destek aldık. Herkese Teşekkür ederim’ diyerek burada da seçim sonuçları üzerinde analizler yaptılar.

Karadere halkının sıcak ilgisiyle karşılaşan Alim Karaca burada da ‘beni hepiniz yakından tanıyorsunuz. Bundan sonra da beraber olacağız. Sizlerin ben de olacak isteğiniz olursa yanınızdayım’ diyerek İki saate kadar Karadere’de vatandaşlarla konuştu.

Buradan kendi köyü olan Kumluova’ya geldik. Kumluova’da insanlar Alim Karaca’yı Bir dakika yalnız bırakmadılar. Burada hep beraber Kutlu Doğum Haftası etkinliklerine katıldık.

     Seçim sonuçları hakkında konuşurken Alim Karaca Yakup Otgöz’e, Yakup Ağabeyi diye hitap ediyor. O da kendisinin rakibine saygılı birisi olduğunu gösteriyordu.

 

 

 

 

 

596 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle