Hoşgeldiniz  
..................................................................................

Erendağ Kayak Merkezine Destek Arayışı

admin | 01 Şubat 2012 | Güncel A- A+

Ege ve Muğla’nın önemli kayak merkezlerinden olan Seki Beldesi Erendağ kayak merkezi yolu açılamayınca, kayak yapmak isteyenler yoldan dönmek zorunda kalıyor.
Seki Belediye Başkanı Veli Yıldız kayak tesisinin canlandırılması için yarın Fethiye’ye gelecek olan Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’a bu sorunu aktaracağını öncelikle yolun açılabilmesi ve bir konaklama tesisi yapılmasını isteyeceğini söyledi. Türkiye’deki kayak merkezleri içerisinde üç metreyi bulan kar ile en yoğun karın bulunduğu Seki Erendağ Kayak merkezinin Turizme açılamamasının üzüntüsünü yaşadıklarını söyleyen Yıldız, “Bakanımız Ertuğrul Günay’dan Erendağı kayak Merkezimizin yollarının yapılması ve ayrıca tesis yapımı için talepte bulunacağız. Yolları kötü olduğu için kimse kayak merkezine çıkamıyor. Bu durumda kayak merkezinin faaliyet göstermesi mümkün değil. Geçtiğimiz günlerde Muğla’da yapılan İl koordinasyon toplantısına gittiğimizde Muğla valimize Erendağı kayak merkezimizin durumunu arz ettim. Bizim kayak merkezimiz yol yapımı tamamlanmamış, yukarıda hiçbir tesisi olmayan bir kayak merkezi. Kayak merkezine gelen vatandaşlar vakit geçirir para harcar. Ama bizim orda ne güzel bir tesisimiz var, nede kayak merkezine çıkacak bir yolumuz var. Kar yağdığı zaman yol olmayınca kimse yukarıya çıkamıyor” dedi.
“Kar yağmadığı zaman ise kimse gelmiyor” diyen Yıldız, “Bizim bölgemizde yapılacak işlerin başında bir kaç tane konaklanabilecek ve zaman geçirilecek tesis ile Erendağı’na rahat bir şekilde çıkılacak yola ihtiyacımız vardır. Kayak merkezimizde şuanda iki tane iş makinesi çalışıyor. Bu iş makineleri yolu açamıyor kendisi yolda kalıyor. Hal böyle olunca da gelen vatandaşlarımız geriye dönmek zorunda kalıyor” dedi. Başkan Yıldız “Bu şekilde bu kayak merkezinin yürümesi mümkün değil. Kültür ve Turizm Bakanımıza bu konuları aktartacağız ve kendilerinden bu konuda destek talebinde bulunacağız” diye konuştu.

327 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,7840
EURO 9,3298
BIST 10,3743
ALTIN 443,35

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2020 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle