Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

Engelliler Platformu Kurulacak

Erkan Ilik | 28 Şubat 2014 | Eğitim, Genel, Güncel, Siyaset A- A+

Ak Parti Fethiye Belediye Başkan Adayı Muhsin Eryılmaz ve beraberindeki heyet, Fethiye Zihinsel Özürlüler Derneği’ni ziyaret etti.  Ziyarette konuşan Ak Parti Fethiye Belediye Başkan Adayı Muhsin Eryılmaz,  “Engelli vatandaşların İlçemizde rahat hareket edebilmelerine olanak sağlayan tüm gereklilikler, Sosyal Hizmetlerde birincil önceliğimiz olacak.

“Önceliğimiz Engelliler Olacak”

Projeleri hakkında dernek yönetimine bilgiler aktaran Eryılmaz, Fethiye’de engelliler platformunun kurulacağını söyledi. Engelli vatandaşlarımızın sorunlarını doğrudan tespit edebilmek amacıyla, düzenli toplantılar gerçekleştiren engelli platformu oluşturulacak” diye konuştu.

Engelli Vatandaşlara İstihdam Sağlanacak

“Engelli vatandaşlarımız için istihdam imkânı sunacak eğitim, sertifika programları eğitim-kültür merkezleri işbirliğiyle sağlanacak” diyen Eryılmaz, “Eğitimini tamamlayan engelli vatandaşlarımızın iş bulmalarına destek olmak amacıyla İŞ-KUR, bölge sanayicileri ve işadamları ile gerekli koordinasyon sağlanacak. Vatandaşlarımızın özel durumlarında engelli yakınlarını gönül rahatlığı ile birkaç gün bırakabilecekleri, sosyal hizmet uzmanlarının görev yaptığı, ENGELLİ MİSAFİRHANESİ oluşturulacak” dedi.  Fethiye Zihinsel Özürlüler Derneği Başkanı Necdet Yaman açıklamasında, “Duyarlılığından dolayı Ak Parti Fethiye Belediye Başkan Adayı Muhsin Eryılmaz ve ekibine teşekkür ediyoruz. Mensubu bulundukları AK Parti döneminde engelliler hakkında yasalar çıktı. Bu yasalarla engelliler ve aileleri bir nebze de olsa rahatladı. Bizim beklentimiz bu yasalarının içinin doldurulması. Bir takım eksiklikler var fakat bunun zaman içerisinde çözüleceğine inanıyoruz. Kendilerinin seçilmesi halinde bu işi daha rahat aşacağımıza inanıyorum. Bu seçimde kendilerini destekliyoruz. Çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.  Ak Parti Fethiye Belediye Başkan Adayı Muhsin Eryılmaz daha sonra Son Atılım Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’ni gezdi. Engelli öğrencileri ziyaret eden Eryılmaz, idareci ve öğretmenlerden bilgi aldı. Öğrenci velileri ile sohbet eden Eryılmaz, eğitim merkezinde büyük ilgili ile karşılaştı. (FG)

Engelliler Platformu Kurulacak (1)_640x427 Engelliler Platformu Kurulacak (2)_640x427 Engelliler Platformu Kurulacak (3)_640x427

1093 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle