Hoşgeldiniz  
..................................................... .................................................... ...............................................

Engelliler Duyarlılık Bekliyor

Erkan Ilik | 19 Ocak 2014 | Genel, Güncel A- A+

Engelliler Duyarlılık Bekliyor

Fethiye ve çevresinde bulunan engellilerin sorunlarının giderilmesi ve yaşam şartlarının kolaylaştırılması için büyük çaba sarf eden Fethiye Zihinsel Engelliler Derneği Yönetimi, Özel Eğitim ve rehabilitasyon Merkezlerine ziyaretlerde bulunuyor. Fethiye’deki engelli bireylerin meslek edinebilmelerinin yanı sıra büyük eksiklik olan Engelli mesleki eğitim merkezlerinin açılması isteniyor. Fethiye Zihinsel Engelliler Derneği başkanı Necdet yaman beraberinde Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte Engellilerin sorunlarının çözümü için fikir alışverişinde bulunmak adına ilk olarak Özel Saygın Eğitim ve rehabilitasyon merkezine, daha sonra ise Nursel Özdemir Özel Eğitim ve rehabilitasyon merkezine ziyaretlerde bulundu. Ziyaretle ilgili olarak konuşan Fethiye Zihinsel Engelliler Derneği Başkanı Necdet yaman “Fethiye Zihinsel Engelliler Derneği olarak Engellilerimizin sorunları ile bire bir yakından ilgileniyoruz. İlgilenmekte olduğumuz bu sorunlarımızı kamuoyu ve Engelliler için faaliyet gösteren kurumlarımız ile paylaşmak istiyoruz. Rehabilitasyon merkezlerinde eğitim gören çocuklarımızın belli bir yaştan sonra Meslek edinmeleri gerekmektedir. Bu nedenle İlçemizde Engellilerimiz için bir Mesleki eğitim merkezinin oluşturulmasını ilgili kurum ve kuruluşlardan bekliyoruz. Bu anlamda tabi ki rehabilitasyon merkezlerimizin taleplerini de göz önünde bulundurmak istiyoruz. Rehabilitasyon merkezlerimizi ziyaretlerimiz sırasında arkadaşlarımızın bu sorunlar dışında talepleri varsa bu taleplerini de alarak dernek olarak bu sorunların çözümü için gayret sarf edeceğiz. Bu anlamda özel saygın rehabilitasyon merkezine bir ziyarette bulunmak istedik. Bu ziyaretimizde arkadaşlarımız ile Engellilerimizin sorunlarını masaya yatıracağız ve fikir alışverişi yaparak çözüm yolları arayacağız” dedi.

Fethiye Saygın özel Eğitim ve rehabilitasyon merkezi Kurucusu Özel Eğitim Uzmanı Musa Acar ise Bizler Engelli kardeşlerimize eğitim veren bir kurumuz. Dernek başkanımız Necdet Yaman ile sürekli olarak bir araya gelerek engellilerimizin sorunlarını konuşarak çözüm yolları için fikir alışverişinde bulunuyoruz. Bugünde dernek başkanımız ve yönetimde bulunan arkadaşlarımız bizleri ziyarete geldiler. Bu ziyarette kendileri ile Engellilerimizin sorunlarının çözümü ve yaşam şartlarının kolaylaştırılması adına karşılıklı görüş alışverişinde bulunacağız. Dernek Başkanımız ve Yönetimi Fethiye’deki zihinsel engelli vatandaşlarımızın dertleri için her zaman yardımcı olmuşlardır. Bizde Özel Saygın Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi olarak başkanımızın ve derneğimizin her zaman yanında olduk ve bundan sonrada yanında olmaya devam edeceğiz. İlçemizdeki engellilerimizin son günlerdeki en büyük sıkıntısı Fethiye Rehberlik Araştırma Merkezinin çarşı içinden taşınıp Değirmenbaşındaki bir okula götürülmesidir. Çünkü engelli ve engelli ailesi vatandaşlarımız Değirmenbaşına ulaşımda sıkıntı çekiyorlar. Biz Zihinsel Engelliler Derneği ve diğer Özel rehabilitasyon merkezleri ile Rehberlik Araştırma Merkezinin Değirmenbaşına taşınmasının doğru olmadığını yetkili mercilere söyledik. Ama bizim dileklerimiz dikkate alınmadı” dedi.  Nursel Özdemir Özel Eğitim ve Rehabilitasyon merkezi Kurucusu Salih Dündar ise “Bizler Dernek başkanımız ile engellilerimizin derleri ve sıkıntıları ile ilgili olarak sık sık bir araya gelerek fikir alışverişinde bulunuyoruz. Bu kapsamda geçtiğimiz günlerde kendilerine bir de ziyarette bulundu. Şuanda Fethiye’de engellilerimiz için ciddi bir sıkıntı var. Bu sıkıntı Rehberlik ve Araştırma Merkezinin Şehir içinden alınarak şehir dışında çatalarık bölgesinde bulunan bir okula taşınmasıdır. Vatandaşlarımız engelli çocukları ile buraya ulaşmakta çok ciddi sıkıntı yaşıyorlar. Rehberlik ve Araştırma Merkezinin bir an önce Vatandaşın kolay ulaşım yapabileceği bir noktaya şehir merkezine getirilmesi ve engellilerimiz ile aileleri bu sıkıntıdan kurtarılmalıdırlar. Bu konuda Engelliler Derneğimizin öncülüğünde bir araya gelerek gerekli tüm çalışmanın biran önce yapılması için bizler üzerimize düşen görevi yapmaya hazırız. İnşallah yetkililer bu engellilerimizin çektiği çileyi görmezden gelmezler” dedi.

SONY DSC nursel özdemir_626x480

711 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 8,7660
EURO 10,3245
BIST 12,0573
ALTIN 493,63

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle