Hoşgeldiniz  
..................................................... .................................................... ...............................................

Engelli Dernekleri, Saatcı’nın yanında…

Erkan Ilik | 04 Şubat 2014 | Genel, Güncel A- A+

Engelli Dernekleri, Saatcı’nın yanında…

Özel Saygın Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Fethiye Zihinsel Özürlüler Derneği, Fethiye İşitme Engelliler Derneği, Fethiye Nursel Özdemir Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ve Son Atılım Rehabilitasyon Merkezi yönetici ve yönetim kadrosu Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı’ya ziyarette bulundu. Fethiye’de engellilere verdiği desteklerden dolayı kendisine teşekkür etmek istediklerini belirten dernek başkanları, çalışmalarının aynı şekilde devam etmesini diledi. Ziyarette, engellilere verdiği desteklerle bilinen Başkan Saatcı ise, derneklerin ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederken, “engellilerimizin her zaman yanındayız ve verdiğimiz desteği her zaman arttırmak istiyoruz” dedi.

Engellilere verdiği desteklerle bilinen Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı’ya, Özel Saygın Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Fethiye Zihinsel Özürlüler Derneği, Fethiye İşitme Engelliler Derneği, Fethiye Bedensel Engelliler Derneği ve Son Atılım Rehabilitasyon Merkezi yönetim kadrosu kendilerine yönelik yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür ziyareti gerçekleştirdi. Dernek yöneticileri, Başkan Saatcı’ya engellilere verdiği desteklerden dolayı teşekkür etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirten ve engellilere verdikleri desteği her zaman arttırmak istediklerini dile getiren Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, “Ziyaretlerinden dolayı Sayın Başkanım başta olmak üzere herkese çok teşekkür ediyorum. İnşallah bu birlikteliğimiz devam eder. Birlikteliğimiz devam ettiği sürece Fethiye klasik anlamda engellerin kaldırıldığı bir ilçe olma yolunda çok hızlı ilerleyecek. Bu birliktelikten yerel yönetim ile ilgili sivil toplum örgütlerimiz ve okullarımızın birlikteliğine inanıyorum ki en çokta engelli kardeşlerimiz faydalanacak. Hepinize çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Yaman, “Tohum Toprağa, Engelliler Topluma Emanet”

Fethiye’nin yaşanılabilir bir kent olduğunu ve aynı zamanda engellilerin yaşadıkları hayatın kolaylaştırıldığını belirten Zihinsel Özürlüler Derneği Başkanı Necdet Yaman ise, “Bugüne kadar Fethiye Belediyesinin ve Fethiye Belediyesi çalışanlarının engellilerimiz ile ilgili yapmış oldukları çalışmaları değerlendirip geldik. Ve kendilerine teşekkür etmek üzere buradayız. Bu çalışmalarının da devamını talep ediyoruz. Fethiye’de yaşayan engelliler artık Fethiye’de Fethiye’nin yaşanılabilir bir kent olduğunu değerlendireceklerdir. Ve kendileriyle ilgili tüm ihtiyaçlar karşılanmış durumdadır. Yaşamları kolaylaştırılmış durumda. Aynı zamanda kendilerini de ifade edebilir hale geldiler. Dernek sayıları çoğaldı, Rehabilitasyon merkezleri çoğaldı. Her engelli kendi alanıyla ilgili tüm sorunlarının çözümü için başvurduğumuz merkez belediyenin her türlü imkânlarından bu güne kadar yararlandık. Tabi ki bu sorunlarımız bitmiş değil. Engelliler 365 gün içerisinde hep engeliyle birlikte yaşıyor.  Bu anlamda bu sorunlarının çözümü açısından her zaman için belediyemize, kurum ve kuruluşlarımıza ve halkımıza ihtiyacımız var. Bu anlamda da kendileri zaten ‘tohumu toprağa, engelliler topluma emanetti’ sözünü kendileri bize ifade etti. Ancak her ne kadar topluma emanettir dediyse de kendisi her zaman elimizden tuttu.  Ve bizim bütün sorunlarımıza çare olmaya çalıştılar. Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi “Toplumların uygarlık düzeyi engellisine verilen önemle ölçülür” ifadesiyle kentimizde yaşayan engellilerin hepsine vermiş olduğu değerle ve kentimizi yaşanılabilir bir hale getirdiği için ben tüm engellilerimiz adına, Fethiye’de yaşayan engelli aileleri adına Fethiye Belediyesi ve çalışanlarına teşekkür ediyor, bu başarılarının devamını diliyoruz” ifadelerini kullandı.

Dündar, “Yapılan hizmetleri biz biliyoruz”

Belediyenin engellilere yaptığı desteklerden dolayı memnuniyetini dile getiren Özel Nursel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Salih Dündar, Biz bugün Özel Nursel Rehabilitasyon Merkezinden Başkanımıza ve ekibine teşekkür ziyareti için geldik. Bugün ki ziyaretimizde dernekler burada, rehabilitasyon merkezleri burada. Belediyemizi yaptığı hizmetleri biz biliyoruz, herkes biliyor. Yani bunları tekrar tekrar burada anlatmasına gerek yok. Biz kendilerine minnettarız. Umarım çalışmalarımız birlikte uzun yıllar sürer. Ve aynı şekilde başarılı biçimde devam eder. Bizlerin beklentileri ve umduğumuz budur. Bugüne kadar ki destekler için teşekkür ediyoruz. İnşallah uzun bir süre daha çalışmalarımız devam eder.

Doğanoğlu, “Başkanımızın yaklaşımları her zaman olumlu”

Başkan Saatcı’nın belediyecilik olarak her zaman kendilerine her zaman olumlu yaklaştıklarını belirten İşitme Engelliler Derneği Başkanı Abdullah Emre Doğanoğlu ise, “Başkanımızın sosyal belediyecilik açısından bize karşı yaklaşımları her zaman olumlu olmuştur. Bu inkâr edilemez. Zaten bu işler yapılırken gönülden yapıldığı takdirde karşılığını buluyor. Başkan’ımızdan da karşılığını gördük. Birlikte olmayı arz ederiz. Ben bu arada bütün üyelerin selamını da iletirim. Üzerime düşen görevi yerine getireyim. Kendileri de gelmek isterlerdi. Çalışmalarından dolayı gelemediler. Mazeretlerini bana bildirdiler. Ama gönülleri hep başkanımızdan yana. Teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Fethiye Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa adına değerlendirmede bulunan Kader Bozbaş ise , “Engelliler Derneği Mustafa Bozbaş adına konuşuyorum. Öncelikle başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Bütün engellileri evden çıkarma çabasını gösterdiği için teşekkür ediyorum. Başkanımızı ziyaret ettik, her zaman arkasındayız. Tüm engelleri derneklerimiz ve Başkanımızla beraber aşacağımıza inanıyorum. Bundan sonra engellileri evde değil de artık sokaklarda, caddelerde, toplum içerisinde görmek istiyoruz. Bizde bir sloganla yola çıktık. Biraz önce başkanım da ifade etti, Tohum toprağa engelli topluma emanettir. Bu söz hepimizin sözü ve bir olsun. Ve artık engellileri yataklarında değil de sokaklarda hepimizin arasında görmek istiyoruz. Başkanımıza bu konuda verdiği desteklerden dolayı tekrardan teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Saatcı’ya engellilere verdiği desteklerden dolayı teşekkür eden Özel Saygın Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Musa Acar, “Özel Saygın Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencileri, personeli ve aileleri adına başkanımıza göstermiş olduğu desteklerden dolayı sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Başarılarının da devamını diliyoruz” dedi.(FGDSC_6261_640x427 DSC_6279_640x427 DSC_6282_640x427 DSC_6286_640x427 DSC_6290_640x427 DSC_6296_640x427 DSC_6301_640x427)

577 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 8,7650
EURO 10,3338
BIST 12,0619
ALTIN 493,13

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle