Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

Engelli Aileleri Eryılmaz İle Buluştu

Erkan Ilik | 14 Mart 2014 | Genel, Güncel A- A+

Fethiye’deki 1000 engelliyi temsilen AK Parti Fethiye Belediye Başkan Adayı Muhsin Eryılmaz’ı ziyaret eden anneler ve engelli çocukları, isteklerini kaleme aldıkları mektubu da teslim ettiler. Engellilerin yaşamını kolaylaştırmak adına taleplerini ileten engelli anneleri Süheyla Akpınar, Durkadın Ata ve Şengül Konur; güncel hayatta karşılaştıkları zorlukları da anlattılar ve çözüm istediler. İlk olarak söz alan Süheyla Akpınar, “Engelliler konusunda yapılan çalışmalarda, bizim de görüşlerimizin alınmasını istiyoruz. En rahat edebildiğimiz yerler rehabilitasyon merkezleri. AK Parti döneminde engelliler meydana çıktı. Engelli aileleri sesini duyurmaya başladı. Değirmenbaşı’nda bulunan merkezin sayısı kısıtlı. Fethiye’de ikamet edenler için bir merkez istiyoruz. Şu sorunun cevap bulmasını istiyoruz; bize bir şey olduğunda belediye çocuğumuza sahip çıkacak mı? Tüm ülke için bu geçerli, gözümüz arkada kalmasın istiyoruz” dedi.

Durkadın Ata açıklamasında, “Çocuklarımız yavaş hareket ettiği için bizleri dolmuşlara almıyorlar. Biz de saatlerini ayarlayarak, belediye otobüslerine biniyoruz” dedi.

Son olarak konuşan Şengül Konur, “Bulunduğumuz hatta çalışan dolmuş şoförlerinin bizi rencide eden davranışları oluyor. Dolmuşlar ile ilgili konuyu Şoförler ve Otomobilciler Odası yöneticilerine ilettim” dedi.  Ziyarete teşekkür eden AK Parti Fethiye Belediye Başkan Adayı Muhsin Eryılmaz, “İnşallah 30 Mart’tan sonra Fethiye’de yeni bir dönem başlayacak. AK Parti engellilerin toplum hayatına kazandırılabilmesi için önemli çalışmalar yaptı ve bunda da başarılı oldu. Engeliler için belediyelerin yapacağı çok görevler var. Biz bu görevleri yapmaya talibiz. Bu konuda duyarlıyız. Fethiye’de önce bir engelli platformu oluşturacağız. Engelli misafirhanesi projelerimiz arasında var. Böylelikle ailelerimiz ‘Biz olmadığımız zamanlarda çocuklarımız ne olacak’ düşüncesinden uzaklaşacaklar. Topluma örnek uygulamalara imza atmak istiyoruz. Bu misafirhanelerde çocuklarımızı misafir edeceğiz. Sizler bir işiniz olduğunda seyahate ya da tatile çıkabileceksiniz, gözünüz arkada kalmayacak. Biz bu konuda çeşitli fonlardan istifade edebiliriz. Engellilere yönelik eğitim ve kültür hizmetlerimiz de olacak. Onlara istihdam konusunda Fethiye iş dünyası ile bir araya geleceğiz. Ortak çözümler oluşturacağız” dedi. (FG)

 

engelli aileleri_640x361

312 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle