Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

Emanet Eşofmanlı Şampiyon Artık Fenerbahçeli

Erkan Ilik | 02 Mart 2014 | Genel, Güncel, Spor A- A+

Fethiye de emanet aldığı eşofmanla 54 kiloda Yıldızlar Türkiye Boks Şampiyonu olan 16 yaşındaki lise 1. öğrencisi Merve Türkmen Fenerbahçe’nin lisanslı sporcusu oldu. Yılların esnafı hayırsever iş adamı Akdeniz Pastanesi sahibi İdris Koç’unda büyük destekleriyle katıldığı şampiyonada Türkiye Şampiyonu olan Merve artık Fenerbahçesporlu. Fethiye’nin Karaçulha Beldesi’ndeki boks akademisinde 4 yıldır eğitim alan Fethiye Fatih Anadolu Lisesi 1’inci sınıf öğrencisi Merve Türkmen, antrenörleri Sami Sunay ve Nezir Can tarafından 17-27 Ocak’ta İstanbul Büyükçekmece’de düzenlenen Türkiye Yıldız/ Genç/ Büyük Bayanlar Ferdi Boks Şampiyonası’na hazırlandı. Şampiyonanın başlangıç tarihi yaklaşıp Türkmen’in İstanbul’a gitme vakti geldiğinde, kısıtlı imkânlarla gençlere boksu sevdirmeye çalışan antrenörler, Türkmen ile birlikte şampiyonaya katılacak 4 sporcuyu maçlara çıkacak eşofman bulamadı. Durumu öğrenen Karaçulha Futbol Kulübü yöneticileri, genç boksörlere geri almak kaydıyla 4 takım eşofman verdi.

Emanet Eşofmanla Şampiyon

Emanet aldığı eşofmanla katıldığı şampiyonada rakiplerini bir bir yenen Merve Türkmen, finalde Buse Yavuz’u mağlup ederek 54 kiloda yıldızlar Türkiye Şampiyonu oldu. Türkiye Boks Milli Takımı’na seçilen Türkmen, geri vermek üzere emanet aldığı eşofmanla birlikte Fethiye’ye şampiyon olarak döndü.

Fenerbahçe Devreye Girdi

Merve Türkmen’in maddi yetersizliklere karşın yakaladığı başarı Fenerbahçe Spor Kulübü Boks Şubesi’nin dikkatini çekti. Türkmen’in lisansını almak isteyen kulüp, Sami Sunay ve Nezir Can ile bağlantıya geçti. Türkmen başarılarına yenilerini eklemesi için çalışan antrenörler, Fenerbahçe’den gelen teklifi büyük sevinçle karşıladı. 15 gün süren görüşmeler sonunda Merve Türkmen’i Fenerbahçe’ye bağlayan lisans dün çıktı.

Fethiye’de Çalışacak

Karaçulha Boks Akademisi’nde antrenörleri gözetiminde çalışmalarını sürdürecek Türkmen bundan böyle turnuvalara Fenerbahçe adına katılacak. Türkmen’in tüm turnuva giderleri de Fenerbahçe tarafından karşılanacak.

“Tuttuğum Takımın Sporcusu Olmak Büyük Mutluluk”    

Kendiside Fenerbahçe taraftarı olan Merve Türkmen, Fenerbahçe’nin lisanslı sporcusu olmanın kendisi için büyük gurur olduğunu söyledi. Bundan böyle daha çok çalışması gerektiğini aktaran Türkmen, “Nisan ayında milli takım kampına katılacağım. Ardından Avrupa şampiyonası var. Şampiyonadan yeni başarılarla dönmek istiyorum. Bu salondan çıkan ilk şampiyon benim. Ancak daha buradan çıkacak birçok şampiyon var. Fenerbahçeli yöneticilere beni seçtikleri için çok teşekkür ediyorum.” dedi.

“Merve Diğer Sporcularında Önünü Açtı”

Antrenör Sami Sunay da Merve Türkmen’e Fenerbahçe’den gelen teklifin kendileri için gurur verici olduğunu aktardı. Çok zor şarlarda şampiyonalara katıldıklarını aktaran Sunay, çalıştırdığı salondan Merve gibi birçok şampiyon çıkaracaklarını kaydetti. Merve’nin salondaki diğer sporcularında önünü açtığını dile getiren Sunay, hedeflerinin Avrupa şampiyonluğu olduğunu söyledi.

Fenerbahçe’nin girişimini sevinçle karşıladıklarını anlatan antrenör Nezir Can da Fenerbahçe’nin dünyanın en büyük amatör kulüplerinden biri olduğunu söyledi. Kulübün Türkmen’e sahip çıktığını kaydeden Can, desteklerinden dolayı Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç, Fernerbahçe Spor Klübü Başkanı Aziz Yıldırım, Fenerbahçe Kulübü Boks Şubesi Kaptanı Mert Öztemel ve Fenerbahçe Kulübü Boks Antrenörü Atagün Yalçınkaya’ya teşekkür etti.

“Merve’yi Televizyonda Gördük”

Fenerbahçe Kulübü Boks Antrenörü Atagün Yalçınkaya, Merve Türkmen’in emanet eşofmanla yakaladığı başarıya ilişkin haberi televizyondan izlediklerini belirterek, aynı gün Fenerbahçe Kulübü Boks Şubesi Kaptanı Mert Öztemel’inde kendisine Merve ile görüşme yapması konusunda talimat verdiğini söyledi. Türkiye genelinde imkansızlıklara rağmen başarılı olan sporculara sahip çıkmaya çalıştıklarını anlatan Öztemel, bundan böyle sporcunun tüm turnuva giderlerinin Fenerbahçe tarafından karşılanacağını dile getirdi. Türkmen’in Fenerbahçe’nin lisanslı sporcusu olduğunu kaydeden Öztemel, “Merve’yi önümüzdeki hafta istanbul’a davet edip malzemelerini vereceğiz. Ayrıca bu haberi kulübümüzün televizyonu ve dergisinde duyurmak istiyoruz. Başkanımız Aziz Yıldırım’dan aldığımız destekle Türkiye genelinde bu tarz sporculara sahip çıkmaya çalışıyoruz. Umarım Merve bundan böyle kulübümüz adına katılacağı turnuvalarda elde ettiği başarılarla göğsümüzü kabartacak.” diye konuştu.(FG)

Fethiye- Emanet esofmanli sampiyon artik Fenerbahceli1_640x427 Fethiye- Emanet esofmanli sampiyon artik Fenerbahceli5_640x427 Fethiye- Emanet esofmanli sampiyon artik Fenerbahceli6_640x427 Fethiye- Emanet esofmanli sampiyon artik Fenerbahceli7 (Soldan Sami Sunay, Merve Turkmen, Nezir Can, Ahmet Turkmen)_640x427

1417 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle