Hoşgeldiniz  
..................................................... .................................................... ...............................................

EKMEK BİR MİLLET İÇİN NE İSE EĞİTİM DE ODUR…

Erkan Ilik | 24 Ocak 2014 | Genel, Güncel A- A+

EKMEK BİR MİLLET İÇİN NE İSE EĞİTİM DE ODUR…

 

 

Ortakent Dr. Hüseyin Mümtaz İlkokulu Okul Aile Birliği tarafından bir yemek düzenlendi. Yemeğe katılan Başkan Kocadon, “Eğitime katkı sağlayan, 3 yaşından 93 yaşına kadar herkesin önünde ceketimi iliklerim, saygımı gösteririm.” dedi. Yemeğe Bodrum Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Kocadon, Ortakent Yahşi Belediye Başkanı Mehmet Onur Şahbaz, Okul Müdürü Serkan Öntemel, öğretmenler ve veliler katıldı.

 

Ortakent Yahşi Belediyesi Düğün Sarayı’nda düzenlenen yemekte Dr. Hüseyin Mümtaz Ataman İlkokulu Müdürü Serkan Öntemel tarafından, okula desteklerinden dolayı Mehmet Kocadon, Mehmet Onur Şahbaz ve Kipa Alışveriş Merkezi yöneticilerinden Bilge Saftekin’e teşekkür plaketi verildi. Geceye katılamayan Mahmut Kocadon’un plaketini ise Ortakent Yahşi Belediye Başkanı Mehmet Onur Şahbaz aldı.

 

“EĞİTİMİN OLMADIĞI YERDE İNSANA SAYGIDAN BİLE BAHSEDEMEYİZ”

Başkan Mehmet Kocadon, elinden geldiği kadar eğitime her zaman destek olduğunu belirterek şunları söyledi “Ben 15 yıldır belediye başkanlığı yapıyorum. Belediye başkanlığımdan önce de eğitime hep destek verdim. Kimi zaman mülkümü verdim kimi zaman paramı verdim. Çünkü belediye başkanı olduktan sonra da Milli Eğitim gibi neredeyse Bodrum’daki okullara katkı sağladım. Çünkü hep şuna inanıyorum ve şunu söylüyorum; bakın arkadaşlar ekmek bir millet için ne ise eğitim de odur. Eğitimin olmadığı yerde, hiç bir şeyden bahsedemeyiz. İnsana saygıdan bile bahsedemeyiz. Onun için eğitimin önemi çok büyük ve elimden geldiği kadar da eğitime destek verdim, vermeye de devam edeceğim.”

 

“EĞİTİME DESTEK VEREN HERKESİN ÖNÜNDE CEKETİMİ İLİKLERİM”

Eğitimin olmadığı yerde ne medeniyetten, ne çağdaşlıktan, ne cumhuriyetten ne de laiklikten bahsedebileceğini ifade eden Kocadon şöyle konuştu “Ortakent’te 10 yıl belediye başkanlığı yaptım. Sonrasında adı yine Mehmet olan ve önünde de ‘Onur’ ismini taşıyan kardeşim bu görevi bizden devraldı ve o da çok güzel çalışmalar yaptı. Ama ne yapalım? Padişah efendi, ‘beldeler kapanacak’ dedi, ‘köyler mahalle olacak’ dedi. Yapacak bir şey yok ve kapanıyor. Şimdi de bizler Bodrum Yarımadası tek belediye olarak, Bodrum Belediyesi olarak görev yapmaya devam edeceğiz. Zaten son bir yıldır da belde belediye başkanımın ve arkadaşlarımın da her zaman yanında oldum, olmaya da devam edeceğim. Özellikle eğitim konusunda kapımı kim çaldı ise ikiletmedim ve yardımcı oldum, çok eminim bu konuda. Bunun için eğitime katkı sağlayan, 3 yaşından 93 yaşına kadar herkesin önünde ceketimi iliklerim, saygımı gösteririm. Çünkü eğitimin olmadığı yerde medeniyetten, çağdaşlıktan, cumhuriyetten, laiklikten bahsedemeyiz, dolayısıyla ulu önderimizin yolundan gitmemiz de mümkün olmaz. Bunun için eğitime katkı sağlayan herkese sevgi ve saygılarımı sunuyorum, bu geceyi düzenleyen okulumuza da teşekkürlerimi sunuyorum.” Geceye katılanlar Bodrumlu sanatçı Reha Ergene ile keyifli bir gece geçirdiler.

 

310 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 9,2371
EURO 10,7454
BIST 12,7226
ALTIN 525,15

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle