Hoşgeldiniz  
................................................

Eğitim Bir Sen Seydikemer İlçe Yönetimi Ziyaretlerde

Erkan Ilik | 23 Şubat 2014 | Genel, Güncel A- A+

Eğitim Bir Sen Seydikemer İlçe Yönetimi Ziyaretlerde

Geçtiğimiz hafta sonunda yapılan seçimler sonucunda Eğitim Bir Sen Seydikemer İlçe yönetim kurulu üyeleri belirlenmişti. Ercan Korkmazoğlu başkanlığında toplanan yönetim kurulu üyeleri aralarında görev dağılımı yaparak çalışmalarına başladı. Yapılan görev dağılımı sonucunda başkan yardımcısı Ayhan Sevinç, Teşkilatlanma başkanı İrfan Deveci, Toplu sözleşme ve mevzuat başkanı Yakup Türkmen, Basın Yayın ve iletişim başkanı Adem Türk, Mali işler başkanı Mustafa Ali Deveci ve Eğitim ve Sosyal işler başkanı Sedef Tok olarak belirlendi.

Yapılan görev dağılımının ardından yönetim kurulu üyeleri ilk olarak Seydikemer Kaymakamı Muammer Köken’i makamında ziyaret ettiler. Yaklaşık 45 dakika süren ve samimi bir ortamda geçen ziyarette, Seydikemer’in eğitimle ilgili konuları görüşüldü. Kaymakam Muammer Köken, yeni yönetime başarılar dileyerek, Seydikemer’in eğitim alanında daha yukarılara çıkarılması için herkesin elbirliği içinde çalışmasının önemli olduğunu vurguladı. Ayrıca; öğretmenlerin birçoğunun Fethiye’de ikamet ettiğini belirten Kaymakam Köken, Seydikemer’de öğretmenlerin ikamet edebileceği ve çevreye örnek olacak bir öğretmenler sitesi oluşturulmasının çok güzel olacağını açıkladı. Ercan Korkmazoğlu ise yaptığı açıklamada; Eğitim Bir Sen’in yaklaşık 270 bin üye ile Türkiye’de en büyük sendika konumunda bulunduğunu, bu büyük gücü arkalarına alarak Seydikemer’de eğitimle ilgili her konuda ellerinden gelen destek ve çalışmaları yapacaklarını söyledi.

Ercan Korkmazoğlu başkanlığındaki yeni yönetim, daha sonra Seydikemer İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferah San ve milli eğitim personelini ziyaret etti. Buradaki ziyarette ise gündem; bu yıl uygulanmaya başlanan yeni ortaöğretime geçiş sistemiydi. Okulların öğretmen ihtiyacının büyük oranda karşılandığını, sadece birkaç okulda bazı branşlarda öğretmen eksiği bulunduğunu belirten İlçe Milli Eğitim müdürü Ferah San, bu eksikliklerin de en kısa zamanda giderilerek öğrencilerin ikinci dönemde yapılacak ortak sınavlara en iyi şekilde hazırlanmalarının sağlanacağını açıkladı.

Eğitim bir sen ilçe yönetimi, Milli Eğitim Müdürlüğü ziyaretinden sonra Ak Parti Seydikemer ilçe teşkilatını da ziyaret ederek, ilçe de eğitim alanında yapılmakta olan ve yapılacak çalışmalar ile ilgili görüş alışverişinde bulundular. Yönetim kurulu üyeleri, ilçe merkezinde yapılmakta olan ilkokul ve ortaokul binalarının çok güzel olacağını ve biran önce tamamlanması gerektiğini, Seydikemer’e bağımsız anaokulu, imam hatip ortaokulu, imam hatip lisesi, Anadolu liseleri ve meslek liseleri yapılmasının da çok acil ve önemli olduğunu vurguladılar. Ayrıca Seydikemer’e halk eğitim merkezinin de bir an önce açılması gerektiği belirtildi.

Eğitim Bir Sen ilçe Yönetim kurulu üyeleri tarafından, kurum ziyaretlerinden sonra ilçe merkezinde bulunan okullara tanışma ziyareti gerçekleştirildi. Ercan Korkmazoğlu başkanlığındaki Eğitim Bir Sen Seydikemer İlçe Yönetim Kurulu, Seydikemer Şehit Gürcan Akan İlkokulu ve ortaokulu öğretmenlerini, Gerişburnu Ömer Aygün İlkokulu ve Ortaokulu öğretmenlerini ve Seydikemer Anadolu lisesi öğretmenlerini ziyaret ederek bu okullarda çalışan öğretmenlerle tanışıp sohbet etme imkanı buldular. Yönetim kurulunun önümüzdeki günlerde okul ve kurum ziyaretlerinin devam edeceği açıklandı.(FG)

akparti ziyaret_1024x613 Kymkm Ziyaret_1024x768 Kymkm Ziyaret1_1024x768 Mem ziyaret_1024x613

1511 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle