Hoşgeldiniz  
..................................................................................

Edebiyat Günleri Bugün Başlıyor

admin | 13 Ekim 2011 | Güncel A- A+

. Ölüdeniz Sanat Günleri 13-15 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek. Bu kapsamda Ölüdeniz Sanatevi Müdürü Coşkun Karabulut, yapılacak etkinlikler hakkında bilgilendirme toplantısı yaptı. Özellikle bu etkinlikler kapsamında Anne ve kız ressamlar Alime ve İrten Fethiye Belediyesi Kültür Merkezi’nde resim sergisi açacaklar.  3. Ölüdeniz Edebiyat Günleri kapsamında Nobel 2011 Edebiyat Ödülü kazanan İsveçli şair Thomas Tranströmer’in şiirlerini Türkçeye çeviren usta şair Özkan Mert de Ölüdeniz’e geliyor. 1960 Toplumcu Kuşağın önde gelen şairlerinden Özkan Mert de, Ölüdeniz Edebiyat Günleri’nin konuğu olarak Ölüdeniz’e geliyor. Özkan Mert aynı zamanda bugün bütün basında yer alan 2011 Nobel Edebiyat Ödülü kazanan İsveçli şair Thomas Tranströmer’in şiirlerini Türkçeye çeviren bir şairimiz. Artshop Yayınları arasında çıkan Yedi Dilden Yedi İklimden adlı antolojide Özkan Mert’in çevirisiyle Thomas Transtömer’in şiirleri de yer almıştı.

 1944 Erzurum doğumlu olup uzun yıllar İsveç’te Devlet Radyosu Türkçe Yayınlar Bölümü’nde program yardımcısı ve sunucu olarak çalışan Özkan Mert halen Bodrum Turgutreis’te yaşamını sürdürmektedir.

13-15 Ekim tarihlerinde yapılacak olan 3. Ölüdeniz Edebiyat Günleri’nde Özkan Mert’in yanı sıra Türkiye Edebiyatçılar Derneği Genel Başkanı Gökhan Cengizhan, derneğin Fethiye Temsilcisi Coşkun Karabulut, Yitik Ülke Yayınları Sahibi Kadir Aydemir, Kapadokya Şairler ve Yazarlar Birliği Başkanı Ayşe Paslanmaz, Pen Yazarlar Derneği yöneticileri Tülin Dursun ve Halil İbrahim Özcan başta olmak üzere 30 şair ve yazar katılıyor.

3. Ölüdeniz Edebiyat Günleri etkinliği kapsamında 14 Ekim Cuma günü saat 14.00-18.00 saatleri arasında Fethiye’de Keçi Kitabevi’nde Özkan Mert, Gökhan Cengizhan, Kadir Aydemir, Ferhat Uludere, Halim Yazıcı, Muzaffer Gürboğa ve Halil İbrahim Özcan kitaplarını imzalayacaklar.

Ülkemizin her yöresinden şair ve yazarları Ölüdeniz’de buluşturmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirten Ölüdeniz Belediye Başkanı Keramettin Yılmaz, “Hele de Ölüdeniz Plajı’nın Avrupa’da en iyi plaj düzenlemesi ödülünü aldığı ve bu ödülün kutlamalarının yapılacağı bir dönemde, dünyanın en güzel insanları olan şair ve yazarlarımızın Ölüdeniz’de buluşması beldemize çok yakışacaktır. Hepsine şimdiden hoş geldiniz diyor güzel bir etkinlik diliyorum.” dedi.

FETHİYE’NİN EN GENÇ YAZARI SELMAN EKSİK

Fethiyeli genç yazar Selman Eksik de ölüdeniz edebiyat günlerinde kitabını imzalayacak. Namles’in intikamı isimli kitabıyla dikkatleri üzerine çeken, Fethiyeli Şair ve yazarlarında destekleriyle iyi bir çıkış yapan Selman Eksik’inde edebiyat günlerinde ilgi görmesi bekleniyor.

290 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,8810
EURO 9,4094
BIST 10,5512
ALTIN 458,27

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2020 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle