Hoşgeldiniz  

Dodurga Köyü Susuzluktan Kavruluyor

admin | 16 Ağustos 2011 | Güncel A- A+

İçme suyunun bulunmadığı söylenen Dodurga Köyü’nde vatandaş köyü terk ediyor. Susuzluk nedeniyle nüfusu azalan köyde çok büyük sıkıntılar çekilirken, 2009 yılında muhtar olan Rasih Mete yetkililerden destek istiyor. Ak Parti İlçe yönetiminin katkılarıyla yapılan sondaj çalışmalarından bir sonuç elde edemediklerini söyleyen Mete, “ Köyümüze bir an önce içme suyu getirilmesi gerekir. Bizlerde insanca yaşamak istiyoruz. Yetkililer sesimize kulak versin, yatırım yapılsın. Susuzluğumuzun çözülmesi gerekir.”dedi.

    Köy muhtarı Rasih Mete Fethiye Kaymakamlığına dilekçe vererek sorunun çözülmesini isterken, “Dört ayrı noktada artezyen kuyusu açtırdım. Hiçbirinde başarılı olamadık, su çıkmadı. Şimdi bir dilekçe daha vereceğim bugünde bir şey olmazsa yok. Devletin makinası suya bakmaya bir şeyleri yok mu diye ben merak ediyorum. Allah izin verirse yardım edilecek. Köy devamlı göçte şu anda 550ye yakın köylümüz var. Köylülerimiz Karadere, Kumluova, Eşen ve İzmir’e göçteler şu anda. Su yok, ev yapılmıyor. Köyümüz birinci derece sit alanı içinde eğer içme suyumuz gelirse nüfusumuzun bini geçeceğini düşünüyorum. Susuzluk nedeniyle köyümüzün nüfusunda azalma oldu.”diye konuştu.

    Dodurga köyü Muhtarı Rasih Mete Fethiye kaymakamlığı yazı işleri müdürlüğüne verdiği dilekçede, “Köyümüz yaklaşık 180 hane olup, 1200 nüfusa sahiptir. Köyümüz halkı ise içme suyunu, kuyulardan ve tankerlerle taşınan sulardan temin etmektedir. Bu da köyümüzün halkının büyük ölçüde mağduriyetine neden olmaktadır. Köyümüzün belli yerlerinde içme suyu için sondaj yapıldığı halde su çıkmamıştır. Yalnız Gözlü kuyu mevkiinde çok az miktarda içme suyu bulunmaktadır. Konuyla ilgili köy halkı içme suyu konusunda büyük mağduriyet yaşamaktadır. Bu nedenle, içme suyu sorunumuzun çözülebilmesi amacıyla devletimizin imkanlarıyla konunun yerinde incelenerek içme suyu sorunumuza çözüm bulunabilmesi için yazımızın ilgili yerlere havalesi hususunu saygılarımla arz ederim” ifadeleri yer alıyor.

331 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,4991
EURO 9,0578
BIST 10,1800
ALTIN 442,64

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle