Hoşgeldiniz  
..................................................... .................................................... ...............................................

Direniş İnisiyatifi’nden ORTAK SOL ADAY MECLİSİ Çağrısı

Erkan Ilik | 19 Ocak 2014 | Genel, Güncel A- A+

Direniş İnisiyatifi’nden ORTAK SOL ADAY MECLİSİ Çağrısı

Fethiye Direniş İnisiyatifi tarafından 30 Mart günü yapılacak olan seçimler de ortak sol aday meclisi çağrısında bulunularak “Kaderimizi biz, kendimiz belirleriz. ”denildi. Gönderilen Deklarasyon da, “Belediyeleri bir kar ve rant kapısı olarak görenlere, halkın parasını yağmalayıp, yaşam alanlarını yok edenlere, bizi hiç yerine koyup, ülkeyi kendilerinden ibaret sayanlara, baraj sistemin ürettiği meclis partilerinin merkezden atadığı adaylarına alternatif, “Bizim söylenecek sözümüz var” HES ler ile suyumuzun gasp edilmesi, doğanın talanı, kıyı şeridi ve ormanların yağmalanması, “Büyükşehir Belediye Yasası” ile gelen yeni vergiler ve kırsalın yağmalanması vb. Sistemin dayattığı her türlü çirkinliğe karşı, doğaya ve insana saygılı, yaşam alanlarını savunmayı öncelik gören, şeffaflıktan yana, yönetimlerde halkın doğrudan karar alma süreçlerine katılımını sağlayacak mekanizmaların oluşturulmasını vazgeçilmez, olmazsa olmaz gören bir anlayışın sahipleri olarak, elimizi taşın altına koyuyoruz.

Doğrudan demokrasi, kadınlara yönelik pozitif ayrımcılık ilkesi, çocuklara ve gençlere yönelik yaşam alanlarının oluşturulması, şeffaflık, özyönetim ve kendini öteki olarak hisseden bütün unsurların kardeşçe bir arada yaşamasının yeniden inşası temel değerlerimiz olacaktır. Parti, aday ve proje dayatmaksızın; ortak değerlerimizi demokratik katılımcı bir anlayışla inşa ederek programlaştırmak ve aday havuzu oluşturmak üzere, kendi yaşam alanları hakkında söz sahibi olmak isteyen, “Yağmaya, Yalana, Talana, Hırsızlara Karşı; Fethiye Sözünü Söylüyor. Artık Yeter! Katıl Değiştirelim….!”ifadeleri kullanıldı.(FG)

 

479 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 9,2620
EURO 10,7921
BIST 12,7720
ALTIN 526,44

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle