Hoşgeldiniz  
..................................................................................

Deprem Yangın Ve İlkyardım Tatbikatı

admin | 29 Şubat 2012 | Güncel A- A+

 28 Şubat Sivil Savunma Günü ile 1-7 Mart Deprem Haftası çerçevesinde Özel Fethiye İlköğretim Okulu Sivil Savunma Kulübü ve Sağlık Temizlik Kulübü, Fethiye Belediyesi İtfaiye Ekibi, Akut İlçe Teşkilatı, Emniyet Müdürlüğü ve Esnaf Hastanesi’nin katkılarıyla sivil savunma tatbikatını gerçekleştirdi. Tatbikattan bir ay öncesinde bütün sınıflara sivil savunmanın önemi ve herhangi bir afet durumunda neler yapılacakları hakkında AKUT İlçe Teşkilat Başkanı Sayın Sadi ÇİDEM tarafından bilgi verilmişti. Tatbikatta tüm öğrenci, öğretmen ve personel 1 dakika 30 saniye içinde okulu tahliye etti.

Amacına uygun olarak başarılı bir şekilde tamamlanan tatbikatın ardından  öğrencilere seslenen AKUT İlçe Teşkilat Başkanı Sayın Sadi ÇİDEM ” Bugün yaptığımız bu tatbikatla sivil savunmanın ne kadar önemli olduğunu alınacak tedbirlerin ve ikaz ve alarm işaretlerine uymanın ne denli hayati önem arz ettiğini göstermiş olduk. Sivil savunmayla alakalı ciddi çalışmalar yürütüldüğü için çok mutluyuz idareci ve öğretmenlere hassasiyetlerinden dolayı çok teşekkür ederim” dedi.

Okul Müdürü Sayın Ayser YILMAZ da yaptığı konuşmada’ Öğrencilerimizin deprem gerçeğine karşı hazırlıklı olmalarını çok önemsiyoruz. İlk dönemde yaptığımız bilgilendirme seminerlerinin ardından öğrendiklerimizi uyguladık. Öğrencilerimizi soğukkanlı bir şekilde dikkat etmeleri gereken hayati önem arz eden hususlara uyarak binayı terk ettikleri için kutluyor, bize uygulamalı eğitimimizde yardımcı olan tüm birimlere teşekkürlerimizi sunuyorum’ dedi.

 

 

 

394 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,8811
EURO 9,3504
BIST 10,5199
ALTIN 464,41

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2020 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle