Hoşgeldiniz  
..................................................................................

Çumhuriyet Kadınlarını Kaynaşma kahvaltısı

admin | 24 Ekim 2011 | Güncel A- A+

Fethiye Cumhuriyet Kadınları Derneği tarafından Yakamoz Restaurantta düzenlen kahvaltıya büyük katılım oldu. Yediden yetmişe birçok kişinin katıldığı kahvaltıda yeni yönetim kurulu üyeleri ve kısa süre önce başkanlığa getirilen Zahide Banihashem cumhuriyetçi kadınlarla tanıştı. Dayanışma amacıyla düzenlenen kahvaltıya ilginin yoğun olması nedeniyle kahvaltı öğle saatlerine kadar devam etti. Kahvaltıda katılımcılara seslenen Banihashem, “Biz kadınlar olarak 18 Ekim 2011 gecesi terör saldırısında şehit olan 24 askerimize Tanrıdan rahmet ailelerine sabırlar diliyoruz. Yitirilen her can düştüğü yeri değil, hepimizi yakıyor. Dökülen her yeni kan bizi birbirimizden birazdaha ayırıyor düşmanlarımızı sevindiriyor. Tarihi yaratan gelenekleri, görenekleri ortak kültürü ve 100 yıllık beraberliğin değerini en çok biz kadınlar biliriz. Bugün Ulusal birliğimiz ve bağımsızlığımız ciddi bir tehlike altındadır. Ülkemizde kurulacak olan Füze kalkanı bir Amerikan projesidir. Füze kalkanı zorbalığa, sömürüye, adaletsizliğe, empeyalist zulme, enerji kaynaklarının talan edilmesine Amerika, Avrupa Birliği ve İsrail’in korunmasına kalkan olmuştur. Neden Amerika ve İsrail çıkarları için komşularımızla düşman haline gelelim? Neden ülkemizi başkalarının haksız savaşında bir hedef haline dönüştürelim.

Türkiye’yi seven ve düşünen herkesin bu duruma karşı sesini yükseltmesini bir yurt severlik bir vatanseverlik görevidir. FÜZE KALKANI PROJESİ BİR YIKIM PROJESİDİR

Bizler Mustafa Kemal’in bağımsızlık ilkelerinin yeniden sahiplenildiğini yüceltildiğini görmek istiyoruz.

Ülkemiz çok zor günlerden geçmektedir. Cumhuriyet tarihinin en ciddi tehdidi altındadır. Emperyalizm küreselleşme diyerekBOP diyerek ülkemiz üzerindeki oyunları ile bizim hem siyasi hem de ekonomik bağımsızlığımızı zedelemiştir Bugün Arap baharı adı verilen isyanlarla ülkelerin iktidarlarına el konulmakta ve büyük Ortadoğu projesi hayata geçirilmektedir. ÜlkemizdePKK’yı kullanarak ülkemizi bölmeye çalışıyolar. Suriye ve İran’a yapacakları saldırıda ülkemizi kullanmak istiyorlar. Ulusal birliğimiz ve bağımsızlığımız ciddi bir tehlike altındadır. Bu ülkenin kadınları olarak halkımızın bölünmesine, birbirine düşman edilmesine asla izin vermeyeceğiz. Bölünmenin değil birleşmenin, ayrılığın değil birleşmenin zamanıdır. Atatürk milliyetçiliği vatan ve milleti birleştirmeyi başaran ilk ideoloji olmuştur. Siyaset ve politikaya bulaştırılmayacak konular vardır. Onlardan biride bağımsızlığımız milli birlik ve beraberliğimizdir. Eğer bu değerler saldırı altındaysa ve konu vatan ise geri kalan her şey teferruattır. Milli konularda birleşelim. Bölünmenin değil, birleşmenin, ayrılığın değil dayanışmanın zamanıdır. Şimdi anaların ayağa kalkma, TERÖRE DUR DEME zamanıdır.”dedi.

268 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,8187
EURO 9,3602
BIST 10,4091
ALTIN 449,54

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2020 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle