Hoşgeldiniz  
..................................................................................

Cumartesi Kahvaltısı Devam Ediyor

admin | 04 Mart 2012 | Güncel A- A+

Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye Kadın Kolları tarafından geleneksel hale getirilen Cumartesi kahvaltısı Boğaziçi Restoran’da gerçekleştirildi. CHP Muğla Milletvekili Prof. Dr. Nurettin Demir, Ölüdeniz Belediye Başkanı Keramettin Yılmaz, Üzümlü Belediye Başkanı Önder Genç, CHP Fethiye İlçe Başkanı Yılmaz Özkan, İl Genel Meclisi Üyesi Mahir Atlıhan ve çok sayıda davetlinin yer aldığı kahvaltılı toplantı, sohbet havasında geçti. Katılımcılar ilçe ve ülke gündemi üzerine değerlendirmelerde bulundular. İlk olarak konuşan CHP Fethiye Kadın Kolları Başkanı Ümit Yılmaz, “Ülkemizde birileri iki ileri, bir geri oyunu oynuyor. Bu oyunun kuralları basit. Ülkede daha önce söylenmesi bile mümkün olmayan bir fikir ortaya atacaksınız ve tepkilere bakacaksınız. Tepki gelirse hafif bir manevra yapıp bir adım geri gideceksiniz. Aradan biraz zaman geçip gündem değişince; aynı fikirleri gerçekleştirmeye girişeceksiniz. Bu oyun aylardır oynanıyor” dedi.

“En büyük oyunda çocuklarımız üzerinde dönüyor” diyen Yılmaz, “4+4+4 olmadı, 8+4 ama bunu 4+2+6 mı yapsak? Zaman zaman bizle dalga geçildiği hissine kapılıyoruz. Ama bu olayların hedefi belli, 1923’ün rövanşını almak. Bugün de hilafetin kaldırılışının yıldönümü… Devlet kuran bir parti olarak, o devletin devamını sağlayacağız. Önümüze çıkacak tüm engelleri aşacak güçteyiz. Muhtaç olduğumuz kudret damarlarımızdaki asil kanda mevcuttur” diye konuştu.  CHP Fethiye İlçe Başkanı Yılmaz Özkan katılımcılara teşekkür ederken, Muğla Milletvekili Nurettin Demir konuşmasında, “Değişik yasa hazırlıkları ile hükümet, ülkemizi hızla dönüştürmeye çalışıyor. Onların iddiası Türkiye’deki değişimi hızlandırmak ve Cumhuriyet’in kurmuş olduğu değerleri değiştirmek… Ülke olarak daha sıkıntılı bir sürece doğru gidiyoruz. Biz muhalefet partileri olarak elimizden gelen mücadeleyi veriyoruz. Bu konuda sizlerden de büyük destek bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Açıklamasını sürdüren Demir, “Özellikle eğitim ile ilgili değişime karşı durabilmek için sokağa çıkacağız. Örgütlerimiz son seçimlerin ardından yeniden bir motivasyon kazandı. Tüzük kongresinin ardından daha demokratik bir tüzük oluşturuldu. Bütün siyasi partilere örnek bir tüzük oluştu” dedi.

 

 

267 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,8147
EURO 9,5069
BIST 10,5265
ALTIN 462,38

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2020 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle