Hoşgeldiniz  
..................................................... ................................................

COVİD-19 TEKNE TURLARINA TALEBİ ARTTIRIYOR

Erkan Ilik | 22 Haziran 2020 | Genel, Güncel, Manşet, Siyaset A- A+

COVİD-19 TEKNE TURLARINA TALEBİ ARTTIRIYOR

Covid-19 salgını nedeniyle günümüzde sağlıklı tatilin önemi arttı. Sağlıklı tatilin yolu da doğaya yönelik tatilden geçiyor. Aylar öncesinden yapılan rezervasyonlar ile birlikte tatilciler otelleri dolduruyordu. Ama günümüzde covid-19 pandemi salgını nedeniyle otellerin kapasitesi iyice düştü. Kalabalık yerlerde tatil yapan turistler ise daha çok tekne turlarına ilgi göstermeye başladılar. Bu nedenle turizm sektörü de tüm dünyayı etkisi altına almış olan Covid-19 pandemisi nedeniyle yeniden şekillenmeye başladı. Tatil hazırlığı yapan vatandaşlar da tatillerini bu pandemiye göre şekillendirmeye başladılar. Özellikle denizin üzerinde tekne ve yatlarda tatil tercih edilmeye başlandı.

“GÜNÜMÜZDE  TATİL BÜYÜK BİR İHTİYAÇ”

Günümüzde  tatil büyük bir ihtiyaç. Aylar öncesinden yapılan rezervasyonlar ile birlikte tatilciler otelleri dolduruyordu. Ama günümüzde covid-19 pandemi salgını nedeniyle otellerin kapasitesi iyice düştü. Kalabalık yerlerde tatil yapan turistler ise daha çok tekne turlarına ilgi göstermeye başladılar. Bu nedenle turizm sektörü de tüm dünyayı etkisi altına almış olan Covid-19 pandemisi nedeniyle yeniden şekillenmeye başladı. Tatil hazırlığı yapan vatandaşlar da tatillerini bu pandemiye göre şekillendirmeye başladılar. Özellikle denizin üzerinde tekne ve yatlarda tatil tercih edilmeye başlandı.

“ TEKNE TURLARINA TALEP HIZLA ARTTI”

Sağlıklı, hijyenik ve keyifli bir tatil yapmak isteyen vatandaşlar doğaya döndüler. Dolayısıyla tekne ve yat turlarına ilgi de çok fazla arttı. Özellikle her bütçeye hitap eden bu turların da pek çok farklı seçeneği var. Mavi Tur ve kabin kiralama ile birlikte denizde tatilini geçirmek isteyenler firmaların yolunu tuttu. Ayrıca https://www.eceyachting.com/ adresinden de bu turlar ile ilgili detaylı bilgi edinilebiliyor. Tatilciler ise Fethiye, Göcek, Datça, Bodrum ve Yunan Adalarından oluşan rotalar arasından seçim yaparak denize açılıyorlar. Böylece keyifli bir tatil geçiriyorlar.

“ MAVİ TURLAR İZOLE TURİZM İMKANI SAĞLIYOR”

Vatandaşlar mavi turlara çıkarken kalabalıktan uzaklaşıyorlar. Adeta ev ortamı yaşatan yat ve teknelerde tatilciler izole bir tatil imkanı da yaşamış oluyorlar. Özellikle Covid-19 sürecinde vatandaşlar oteller yerine deniz üzerinde bir tatil imkanı yaratan yatları tercih ediyorlar. İnsanlar kitlesel turizmden ziyade izole turizm seçeneklerini tercih ediyorlar. Bu şekilde oldukça güzel bir tatil olanağı yaratılmış oluyor. Her bütçeye uyan fiyatlar ile tekne turları her kesime hitap ediyor.

“ YAT TATİLİNİN AVANTAJLARI NELERDİR?”

Özel tekne kiralayarak tatil yapmak her kesim tarafından tercih ediliyor. Kiralanan bu yatlarda aileler ya da arkadaşlar ile güzel ve izole bir tatil yaşanabilir. Kalabalık ortamlara ve insanlar ile temasa girmeden teknede güzel bir şekilde tatil yapılabilir. Yatlarda ortak kullanım alanları yalnızca tekneyi kiralayan kişilere aittir. Aynı zamanda güvenli ve hijyenik bir tatil olanağı oluşur. Aynı zamanda tekne tatilleri bebekler ve çocuklar için de oldukça uygun. Nitekim tekne kanunlarına göre her birey bir yolcu olarak tanımlanır. Dolayısı ile bebekler ve çocuklar da bu tanıma uygundur.

“TEKNE VE YATLARDA NE GİBİ ÖNLEMLER ALINIYOR?”

Tüm dünyayı etkisi altına alan covid-19 pandemi salgını nedeniyle yatlarda da sıkı önlemler alınıyor. Öncelikli olarak tüm yatlarda misafirler gelmeden önce yatlar dezenfekte ediliyor. Yatlar detaylı bir şekilde temizlenerek hijyen sağlanıyor. Teknik personellerin ise Covid-19 testleri düzenli olarak yaptırılıyor. Aynı zamanda yat turuna çıkacak olan misafirler de tekneye binmeden önce ateşleri ölçülüyor. Ayrıca teknede maskesiz dolaşmamaları konusunda uyarlıyorlar. Aynı zamanda mavi turda güneşlenme esnasında her birey arasındaki mesafenin en az iki metre olmasına dikkat ediliyor.

“ MAVİ TURLARDA TATİL NEDEN ÇOK TERCİH EDİLİYOR?”

Yaz sezonunun açılmasıyla birlikte çoğu kişi yat turizmine ilgi gösteriyor. Özellikle yerli turistler tatillerini gerçekleştirmeye başladılar. Yatlarda diledikleri gün kadar kiralama yapan aileler denizin keyfini doyasıya yaşıyorlar. Her an denizin içinde sıcacık bir yaz geçiren vatandaşlar oldukça uygun fiyatlarla tatillerini gerçekleştirebiliyorlar. Bunun için www.eceyachting.com sitesinden de detaylı bilgi edinebilirsiniz. Yat tatilleri için de birbirinden güzel alternatifler değerlendiriliyor. Aileler kendilerine en uygun seçenekleri sunan firmalar ile anlaşarak yat tatillerini gerçekleştirebiliyorlar. Türkiye genelinde gidilebilecek birbirinden güzel mavi tur rotaları bulunuyor. Özellikle Akdeniz’den Ege’ye kadar pek çok farklı noktada mavi tura keyifle çıkılabiliyor.

38545 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle