Hoşgeldiniz  
..................................................... ................................................

COĞRAFYANIN ÇOCUKLARI

1. Asım Cezayirlioğlu | 28 Mart 2019 | KöşeYazar A- A+

İki kıtanın geçiş noktasında olan Türkiye aynı zamanda enerji koridoruna sahip. Bu özellikleri barındıran ülkemizi hizaya sokmak için on yılda bir darbelerle düzen verilmeye çalışılan bir ülkenin çocuklarıyız biz.
Ülkemizin milli bir devlete kavuşmasını önlemek için hem icazet almayı öğrettiler, hem de içimize mankurtlar yerleştirerek 15 Temmuz’da bu millete bir kez daha ihanet ederek kendimize gelmemize neden olan coğrafyanın çocuklarıyız biz.
Emperyalist ülkelerin daha rahat koşullarda yaşayabilmesi için bize her defasında farklı film izlettirilerek  birbirimize düşmemize neden olan, kapitalist anlayış ile uğraşacağımıza birbirimize ateş etmeyi marifet sayan coğrafyanın çocuklarıyız biz.
Dün sağcı-solcu, bugün vatansever-hain, yarın ise başka zıt kutuplarda yol alırken batının yeni tuzaklarına hazırlıksız yakalanan kederli coğrafyanın saf! çocuklarıyız biz.
Dört tarafı ateş çemberine çevrilmiş coğrafyada Arap Bahar’ı bir tarafta, Amerika’nın “demokrasi getirme” bahanesi ile işgal projelerini arttırma düşüncesi herkesin malumu. Asıl amacının İran gözükse de Türkiye’yi esir almak için yapmayacağı hamle olmamasına rağmen biz içeride birbirimizle didişmeyi maharet zanneden kederli coğrafyanın yaramaz çocuklarıyız.
Bundan sonra darbe olmaz denilen ülkemizde daha dün 15 Temmuz’da ülkemizi, batının prangalarına teslim etmek için dini araç olarak kullanan hainlerin kol gezdiği ülkede, düşmanın kim olduğunun anlaşılamamış olması bu coğrafyanın kaderi olsa gerek. Bugün beka sorunu dendiği zaman belediye seçimleri ile beka sorununu hafife alanlar, dün Doğu ve Güneydoğu’da hendekler kazılırken en büyük desteği belediyelerden gördüğünü anlamayacak kadar tehlikeyi hafifealan kafası çok çalışan coğrafyanın çocuklarıyız biz.
Demokrasi diye diye her gün ekranlara çıkan siyasetçiler, bize akıl vererek A partisi ülkeyi bölecek, B partisi hiçbir şeyden anlamaz, C partisi iki koyun güdemez derken bizi akıl yağmuruna tutuyorlar. Ancak her seçim sonunda başarısız olan siyasetçiler sıra kendilerine geldiği zaman üç maymunu oynayarak bu milleti saf zanneden  çok bilmiş! siyasetçilerin bol olduğu coğrafyanın çocuklarıyız biz.
15 Temmuz’da ülkemizi bölmeye çalışan batının has uşakları, bugün bizi birimize düşürmek için şeytanın aklına gelmeyecek yollara başvurmaya devam ederek bize salak numarası çekmeye devam ediyor. İkiyüzelli şehit vererek tekrar kazandığımız bu güzel ülkemize en güzel hizmet, içimize din kisvesi altında iliştirilmiş hainleri temizlemektir. FETÖ adı altında her yere sirayet eden bu hainleri temizleme becerisi gösterememiş işbirlikçilerin bol olduğu kadim coğrafyanın çocuklarıyız biz.

Dün Feto yandaşlarının cirit attığı ülkemizde  ehliyet ve liyakati temel prensip edinmezsek, yeni feto yapılanmalarının ortaya çıkmasına engel olamayız. Hukuk dışı yapılanmaların önüne geçmek için çözüm basit olmasına rağmen, her defasında duvara toslamayı    maharet zanneden bu coğrafyanın saf! çocuklarıyız biz.
Osmanlı olarak yardıma muhtaç ve zorda kalanlara her daim kucak açmış bir neslin torunları olarak, ülkemizin etrafının yangın yerine dönmesinden dolayı ülkemize sığınmış, merhamet eli bekleyen insanlara karşı geçmişimizi unutarak, en güzel yanımız olan yardım etme duygumuzu öldürmeye yönelik tavır içinde olanlar “biz bunlara bakamayız” diyerek bu insanların son dayanağını da baltalamaya çalışan akılsızların bol olduğu coğrafyanın çocuklarıyız biz.
Vesayet anlayışının bu topraklarda devam etmesini isteyenler her gün yeni yöntemlerle bizi birbirimizden ayırmak için geceli gündüzlü çalışırken, biz sadece bayramlarda birbirimize tahammül eden siyasetçilerin bol olduğu coğrafyanın çocuklarıyız biz.
1950’lerde ortaya çıkan “yeter söz milletin” sloganının ne anlama geldiğini bilmeyenler, ya da bilmek istemeyenler bu ülkeye 1960 darbesi, 1971 muhtırası, 1980 darbesi, 28 Şubat’ı (1997), 2007 e muhtıra ve son olarak 15 Temmuz 2015′ in yaşanmasına neden olarak her defasında bize numara çekenler bizi farklı taktiklerle oyaladılar.  Bizler halk olarak 15 Temmuz süreci hariç şapkadan tavşan bekleyen milyonların yaşadığı coğrafyanın çocuklarıyız biz.
Dün bu ülkeyi bölmeye çalışan terör örgütleri, batı tarafından el üstünde tutulup, yeni mankurtları piyasaya süren  sömürü düzeninin sahipleri yeni fırsatlar kollarken, biz küçük siyasi hesaplar uğruna kime ne diyeceğimizi bilmezden gelip etrafımızda düşmanların çoğalmasına bir kez daha fırsat veren kederli coğrafyanın çocuklarıyız biz.
Biz bir olmaktan hazzetmeyen, bölünmeyi marifet bilen, tüm bunlara rağmen son düzlükte bir olmayı bilip ayakta kalan şanlı tarihimizin torunlarıyız biz.asimfoto

 

39661 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle