Hoşgeldiniz  
..................................................................................

Çocuklara Göz Muayenesine Yoğun İlgi!

admin | 16 Eylül 2011 | Güncel A- A+

Fethiye KartalGöz Göz Hastalıkları Merkezi’nin 22 Ağustos 2011 tarihinde başlattığı ve 30 Eylül 2011 Cuma gününe kadar devam edecek olan; SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu) güvencesi olan tüm çocuklara uyguladığı göz kontrolü hizmetine yoğun ilgi oldu.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile anlaşmalı olan Fethiye KartalGöz; anne-babalarının üzerinden SGK güvencesi olan tüm çocukların belirtilen tarihler arasında Fethiye KartalGöz Göz Hastalıkları Merkezi’ne gelerek, hiçbir fark ücreti ödemeden göz kontrollerini yaptırabileceklerini duyurmuştu. Bu haberle birlikte 22 Ağustos’tan bu yana merkeze gelen tüm aileler ve çocukları gördükleri ilgiden çok memnun kaldıklarını belirttiler. Randevu alarak aileleri ile birlikte merkeze gelen çocuklar keyifli bir ortamda göz kontrollerini gerçekleştirmeye devam ediyorlar.

Fethiye halkı tarafından yoğun ilgi gören hizmet hakkında konuşan KartalGöz Halkla İlişkiler Sorumlusu Eylem Çukuryurt: “Doktorlarımızın da belirttiği üzere çocukluk çağında yapılan göz kontrolleri çok büyük önem taşıyor. Buradaki amacımız, özellikle okula başlayan ya da okula devam eden tüm çocuklara, göz sağlığı konusunda yararlı olabilmek. Çocuklarımızın sağlığını gözden geçirirken göz sağlığını ihmal etmeyelim” dedi.

Fethiye KartalGöz hekimi Op.Dr. Sebahattin Bozkurt, anne-babaların çocuklarının göz sağlığını ihmal etmemeleri gerektiğini, erken teşhisle, özellikle 5 yaşına kadar pek çok göz rahatsızlığını önlemenin mümkün olduğunu belirtti. Ayrıca; yeni doğan çağında, 3 yaşında ve okul öncesinde yaptırılacak göz sağlığı kontrollerinin bazen yaşamsal önemde olabileceğine de değindi. Okula giden her yaştaki çocuğun okullar açılmadan önce mutlaka göz kontrollerinin yapılması gerektiğinin de altını çizen ve bunun öğrencinin okul hayatındaki başarısını önemli ölçüde etkilediğini vurgulayan Op.Dr. Sebahattin Bozkurt, “Gözlerinde problem olan ama bunun farkına varamayan çocuk hem derslerinde başarısız oluyor, hem de baş ağrısı gibi nedenini anlayamadığı sağlık sorunları yaşayabiliyor” diyerek velileri uyardı.

 

447 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 8,0004
EURO 9,5399
BIST 10,7040
ALTIN 463,63

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2020 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle