Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

ÇOÇUKLAR OYUNLARLA YARIŞTILAR

Erkan Ilik | 29 Nisan 2014 | Güncel, Kültür, Spor A- A+

Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde Muğla Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği Muğla Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Şenliğin açılışına katılan Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bekir Çeker ve İl Milli Eğitim Müdürü Zekeriya  Çınar, “Mendil Kapmaca” oyunu için mendili birlikte tutarak oyunların startını verdiler.

Geleneksel çocuk sporlarının oyunlarının çok önemli olduğunu vurgulayan Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bekir Çeker, eskiden annelerimiz bizleri sokaktan zor eve çağırırıdı. Oyun oynayan çocuklar, hem fiziksel hem zihinsel gelişimlerini daha çabuk daha sorunsuz tamamlardı. Hepsinden önemlisi, arkadaşlık, ortak bir şeyler başarmak gibi günümüzde unutulmaya yüz tutmuş kavramlar yerini bulurdu. Şimdi artık bu oyunları bu kültürü kaybetmek üzereyiz. Biz bu geleneklerimiz, bu oyunlarımız kaybolmasın diye her türlü desteği vermeye devam edeceğiz dedi.

Oyunların koordinatörü Şaban Erdoğan ise desteklerinden dolayı Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bekir Çeker ve İl Milli Eğitim Müdürü Zekeriya Çınar’a teşekkür ederek, Geleneksel çocuk oyunlarının Muğla’da geliştirilerek devam ettirileceğini söyledi.

Birbirinden değişik artık anılarda kalmış oyunlarda kıyasıya yarışan çocukların mutluluğu ise görmeğe değerdi.(FG)

IMG_0936 (1)_640x427 IMG_0936_640x427 IMG_0946 (1)_640x427 IMG_0946_640x427

 

708 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle