Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

Çocuk İstismarları Derneği’nden Güvençer’e Ziyaret

Erkan Ilik | 29 Nisan 2014 | Güncel A- A+

Fethiye merkezli Çocuk İstismarını Önleme Derneği Başkanı Hilkat İnan ve yönetim kurulu üyeleri derneklerini tanıtmak, yürüttükleri projeler ve yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi vermek üzere Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer’e nezaket ziyaretinde bulundu.

Yapılan ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getiren Vali Güvençer: “ Çok önemli ve hassas bir konu üzerinde çalışmalarınızı yürütüyorsunuz. Çocuklarımız bizim en kıymetli varlıklarımız. Derneğinizin yürüttüğü çalışmalar için herkese teşekkür ediyorum. Bundan sonraki çalışmalarınızda da sizin şahsınızda tüm dernek çalışanlarına ve gönüllü olarak sizin yanınızda bulunan herkese başarılar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Ziyarette yaptığı açıklamada yürüttükleri çalışmalar için Vali Güvençer’den destek isteyen Dernek Başkanı İnan: “Derneğimiz, aile, okul ve çevreden gelecek her türlü olumsuzluklarla mücadele edilmesi konusunda çocuklara maddi ve manevi yardım sağlanması, gerektiğinde de çocuklar ile ilgili alanlarda çalışanlara, kuruluşlara destek vermek ve danışmanlık yapmak amacıyla 2011 yılında kuruldu.  Bugüne kadar Fethiye bölgesinde çocuk istismarlarını önlemek, istismara uğrayan çocuklara destek vermek için seminerler, tiyatro gösterileri gibi pek çok etkinlik düzenledik.” diye konuştu.

Bundan sonra ilk çalışma olarak Fethiye’de Çocuk İzleme Merkezi oluşturmak istediklerini belirten İnan: “Bunun için alt yapımızı hazırladık. Fethiye Belediyesi tarafından proje yürütülecek. Diğer yandan mağduriyet yaşayan çocuklarımızı psikologla buluşturarak psikolojik destek veriyoruz. Bu şekilde travmanın en az zararla atlatılması için çaba sarf ediyoruz.” dedi.(FG)

 

470 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle