Hoşgeldiniz  

Cimnastik Antrenöründen Federasyona Suçlama

admin | 27 Eylül 2011 | Güncel A- A+

Fethiye Ölüdeniz Cimnastik Spor İhtisas Kulübü Antrenörü Mustafa Yılmaz, Cimnastik Federasyonunun çifte Standard uyguladığını iddia etti. Yılmaz, “Federasyonun genel kurulunda mevcut yönetime oy vermediğim ve eleştirdiğim gerekçesi ile keyfi 4 kez disipline verildim. Yapılan yargılamada haklı çıkmama rağmen keyfi uygulamalar halen devam ediyor” dedi.  Başarılı çalışmaları ile Fethiye ve çevresinde takdir toplayan Ölüdeniz Cimnastik Spor İhtisas Kulübü Antrenörü Mustafa Yılmaz, sporun içinde bir çok sıkıntının olduğunu belirtti. Özellikle Cimnastik Federasyonunun uygulamalarından yakınan Mustafa Yılmaz “Federasyonun son iki dönem genel kurulunda biz Ölüdeniz Cimnastik İhtisas Spor Kulübü olarak mevcut başkanı desteklemedik. Oy vermedik. Biz Anadolu’da faaliyet gösteren diğer kulüplere desteği olacağını düşündüğümüz diğer adaylara oy verdik. Bu tutumumuz nedeni ile sürekli federasyonun kara listesi için de yer aldık. Bu uygulamadan en bariz şekilde etkilenen kişi de ben oldum. Gerekçe ise federasyonun mali kurul kongresinde yönetimi eleştirmiş olmamdır. Federasyon beni kendilerini eleştirdiğim için disiplin kuruluna sevk etti. Eleştiri demokratik yasal bir haktır ve bende o demokratik yasal hakkımı kullandım. Ben bu eleştirinin suç olduğunu düşünmüyorum ve yarın yine eleştiririm. Federasyonu eleştirdiğim gerekçesi ile disipline sevk edildim ve ben disiplin kurulu tarafından haklı bulundum. Federasyon beni disipline sevk ederken öyle bir zamanlama yaptı ki aynı zamanda bir taş ile iki kuş vurmuş oldu.2011 yılı Ocak ayında yapılan il temsilcileri ve antrenörleri seminerine gerekli başvuruyu yapmama ve gerekli harçları yatırmama rağmen katılamadım. Gerekçe ise disiplin kuruluna sevk edilmiş olmam. Federasyonun bu yanlış kararına rağmen benim bu vize seminere katılmam engellenmiş oldu. Benim o seminere katılamamış olmam benim suçum değil. Sonuç olarak ben bunu bilerek ve isteyerek yapmamdım. Üstelik bütün sorumluluklarımı da yerine getirdim. Nedir bu sorumluluklarım dilekçemi gönderdim. Harçlarımı yatırdım. Federasyonun bu gelişme sonrası benim haklarımı iade etmesi gerekir. Ancak federasyon bunu yapmıyor. Federasyon ısrarla benim vize seminerine katılmadığımı söylüyor. Doğru ben vize seminerine katılmadım ama bunu federasyon engelledi” dedi. “SALONDAN ÇIKARILMAK İSTENDİM”
Haklığının ortaya çıkmasından sonraki ilk yarışa girmek için sorun olup olmadığını Federasyona sorduğunu belirten Antrenör Yılmaz, “Bir yarışma öncesi resmi başvurumu yaptım ve bunun ile birlikte Federasyonun Genel Sekreteri Bekir Doğan Bey’e sözlü olarak sordum. Bekir bey ben bu şampiyonaya katılabilecek miyim? Takımın başında çıkabilecek miyim? Bana hocam hiçbir sorun yok dedi. Siz artık her yarışmaya katılabilirsiniz dedi bana. Ben de sonuç olarak bu şampiyonaya katıldım. Şampiyona öncesi toplantıya katıldım. Hiçbir sorun yoktu. Erkek takımım ile 2 gün yarıştım şampiyona da hiçbir sorun yok. Ertesi gün yani şampiyonanın üçüncü günü tribünde federasyon başkanı göründü. Bu başkan bizim oy vermediğimiz başkan. Federasyon başkanı gelince orda bir karışıklık gözlemledim. Yarışmanın başlamasına 15 dakika kala yarışma yönetmeni yanıma geldi ve Mustafa Bey siz bu salonu terk etmek zorundasınız dedi. Bende sebebini sorduğumda vizemin olmadığını söylediler. Benim vizem yok gerçekten doğru ama bunun sorumlusu ben değilim federasyondur. İllaki çıkmam gerekiyorsa bana bunu yazılı bildirin dedim. Bunun üzerine Federasyon Başkanı ile konuştular. Yarışma yönetmeni bana yazılı bir gerekçe veremeyeceklerini söyledi. Bende kendilerine Türkiye Cumhuriyetinde devletin işleyişi yazı ile olur ben bu takımın başında sorumlu antrenör olarak geldim. Siz yarın bu sözlü ifadenizi inkar ederseniz ben ne yapacağım. Bana İl Spor Müdürlüğü veya kulüp yönetimi ya da öğrenci velileri neden salonu terk ettiğim ve sporcuları yarıştırmadım ile ilgili soru sorarsa benim verecek bir cevabım yok. Benim yerim de kim olursa olsun bu sporcuları kaderine terk ederek salonu terk edip gitmezdi. Bende yazıyı almadan salondan ayrılmayacağımı söyledim ve bende bu yarışmayı tamamladım” dedi.
Bu sıkıntılı ortamda yarışmacıların yarışmaya katıldığını belirten Yılmaz, “Bu yarışmada bir kız sporcumuz Türkiye beşincisi oldu. Bizim genç kız takımımız bu yarışmada alternatif bir takım olmadığı için hükmen Türkiye şampiyonu, ancak bu şampiyonluk federasyon tarafından tescil edilmedi. Bir takımın katılmasının sorumlusu biz değiliz. Başka takımlarda gelseydi yarışsaydı. Bu bizim suçumuz değil. Bunun üstüne birde üç tane kız sporcumuz tedbirli olarak disipline sevk edildi. Bunun gerekçesi ise disiplinsiz hareketlerde bulunmasıymış. Soruyorum görüntü kaydı var, tutanağınız var mı var. O zaman bize de verin vermiyorlar. Bu resmi görüntüleri ve tutanakları resmi olarak dört veya beş defa istedim. Bundan sonra sporcularımız Bolu ilinde yapılan yarışmaya katılamadılar.” dedi.

337 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,4186
EURO 9,0091
BIST 10,1436
ALTIN 442,56

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle