Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

CHP’nin 98. Kuruluş Yıl Dönümü Dolayısıyla Fethiye’de Tören Düzenlendi

Erkan Ilik | 09 Eylül 2021 | Genel, Güncel, Siyaset A- A+

Cumhuriyet Halk Partisinin (CHP)  kuruluşunun 98’inci yıl dönümü dolayısıyla Fethiye’de  tören düzenlendi.

CHP İlçe Başkanlığınca Cumhuriyet Meydanında Atatürk Anıtı önünde düzenlenen tören, çelenk sunumuyla başladı. Saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okunan törende konuşan CHP İlçe Başkanı Mehmet Demir,, CHP’nin 98’inci kuruluş yıl dönümünü kutlamanın gururunu yaşadıklarını söyledi.

Demir açıklamasında şu ifadelere yer verdi.

““Cesur ve hür yaşamayı prensip haline getirmiş aziz atalarımızın, Ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde başlattığı kurtuluş mücadelesi destanının zirvesi olan 9 Eylül kutlu olsun. 9 Eylül; İzmir’in kurtulmasından öte, Anadolu’nun hürriyetine kavuşması, Trakya’nın kurtulması manasını da taşımaktadır. 9 Eylül, Türk’ün ateşle imtihanının son bulduğu, vatan topraklarının düşman işgalinden kurtulduğu kutlu gündür.

Bu büyük zaferden bir yıl sonra 9 Eylül 1923 tarihinde ise o günkü adı “Halk Fırkası” olan Cumhuriyet Halk Partisi kurulmuştur. Ulu önderimiz Atatürk tarafından kurulan, devlet ve Cumhuriyet kuran, ekonomik, kültürel, sosyal, hukuki ve toplumsal devrimlere imza atan ve mensubu olmaktan onur duyduğum partimizin kuruluş yıldönümü kutlu olsun.

CHP, antiemperyalist savaşın kazanılmasında öncülük eden Kuvayi Milliye ruhunun devamı, yeniliğin ve demokrasinin mimarı ve dünyanın en köklü siyasi kuruluşlarındandır. Ve asla unutulmamalıdır ki, dünyanın başka ülkelerinden çok önce bizi çağdaş ve medeni dünyayla buluşturan Cumhuriyet Halk Partisi olmuştur.  CHP, Atatürk ilke ve devrimlerinin yılmaz bekçisi, çağdaşlaşma ve ulusal kalkınmanın savunucusu, siyasal tarihimizin yıkılmaz ulu çınarıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsızlığı için mücadele vermiş başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi şükranla anıyor, Cumhuriyet Halk Partisi’nin kuruluşunun 98’inci yıldönümünü kutluyorum.”

“98. Yılımız Kutlu Olsun”

Cumhuriyet Halk Partisinin 98. Kuruluş yıl dönümü nedeniyle kısa değerlendirmede bulunan Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca ise, “Kökü Kuvâ-yi Milliye’de, gücü ulusal egemenlikte, kurtuluşun önderi, kuruluşun sahibi, aydınlanmanın ışığı, devrimlerin mimarı, Laik Demokratik Cumhuriyetin yılmaz bekçisi ve ödünsüz savunucu partimizin 98. kuruluş yıl dönümünü kutluyorum.

“Benim iki büyük eserim var; biri Türkiye Cumhuriyeti, diğeri Cumhuriyet Halk Partisi’dir.” sözüyle

onurlandığımız ve gurur duyduğumuz partimizin kurucusu  Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve bugün aramızda olmayan Genel Başkanlarımızı saygı, minnet ve özlemle anıyorum” ifadelerinde bulundu. Haber-Foto/Hakan AYKIRI

384 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle