Hoşgeldiniz  
................................................

CHP’li Genç Başkandan 19 Mayıs Mesajı

Erkan Ilik | 19 Mayıs 2022 | Genel, Güncel, Siyaset A- A+

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Fethiye Gençlik Kolları Başkanı Oğuzhan Çoban, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısı ile bir mesaj yayınladı.

Oğuzhan Çoban yayımladığı mesajda şu ifadelere yer verdi:

“Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkarak başlattığı bağımsızlık mücadelesinin 103. yıldönümünü maalesef yine buruk bir biçimde kutluyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’da yaktığı meşaleyi bugün bizler azimle ve gururla taşıyoruz. Fakat 103 yıl önce yakılan özgürlük meşalesini  söndürme emeliyle, yüzbinlerce şehidimizin kanlarıyla kazanılan topraklarımızı özelleştirme adı altında yabancılara peşkeş çekenlerle, milletimizin bağımsızlığına kararnamelerle, hukuka aykırı kararlarla zincir vurmaya çalışanlarla mücadelemiz devam edecek.

Ulu önderimizin adeta bugünleri görerek yazdığı Gençliğe Hitabe’yi tekrar okuduğumuzda görüyoruz ki; bugün hitabede bahsedilen gaflet, dalalet ve hatta hıyanet içinde olanlarla karşı karşıyayız. Kendi ülkesinin öz evlatlarını bu denli yıpratan, geleceklerini karartan, ülkesini terk etmeye iten, ağız tadıyla bir festival bile düzenlenmesine izin vermeyen, kendisinden olmayanları dışlayan, fırsat eşitliğini yok eden bir anlayışla karşı karşıyayız. Ancak umutsuz değiliz. Heyecanımız yüksek, gençliğimiz var!

Ülkemizi, gençlerimizin geleceğini, güzel yurdumuzun bir karış toprağını peşkeş çektirmemek için nöbetteyiz. Yurdumuzu iç ve dış düşmanlara karşı koruma görevi sadece biz gençlerin değil, vatan savunması söz konusu olduğunda yaşını düşünmeden damarlarındaki asil kandan aldığı güce inanan herkesindir.

Tüm gençlerimizin ve söz konusu cumhuriyet olduğunda, vatan olduğunda kendini her daim genç hissedenlerin, gemiye binip kendisini yüce Türk milletinin sinesine emanet edenlerin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun.”

96 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle