Hoşgeldiniz  
..................................................................................

CHP’den Cumhuriyet Yemeği

admin | 20 Kasım 2011 | Güncel A- A+

Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye İlçe Örgütü, hain saldırılarda şehit düşen Mehmetçiklerimiz ve Van depremi dolayısıyla iptal ettikleri Cumhuriyet Balosu yerine Cumhuriyet Yemeği düzenlediler. Cuma akşamı Majesty Club Tuana’da gerçekleşen organizasyon CHP Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan, CHP Muğla İl Başkanı Murat Tevfik Ülkü, geçmiş dönem milletvekilleri, partili ilçe ve belde belediye başkanları, belediye ve il genel meclis üyeleri, ilçe yönetimi, ilçe eski başkanları ile partililerin katılımı ile gerçekleştirildi. Yoğun bir katılımın olduğu gecede yapılan konuşmalarda birlik-beraberlik mesajları verildi.  Köşe Yazarı Erdal Orhan, CHP’nin Fethiye’deki tarihi üzerine notlar aktardığı programın açılış konuşmasını CHP Fethiye İlçe Başkanı Avukat Ali Özgür Kullukçu yaptı. Kullukçu konuşmasında, “Cumhuriyet Halk Partisi kimliği, Kuvai Milliye, Atatürk’ün devrimleri ve altı okun bütünleşmesidir. ‘Bağımsızlık benim karakterimdir’ diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk; ‘Namuslular da namussuzlar kadar cesur olmalıdır’ diyen İsmet İnönü’den devraldığımız şanlı ve soylu geleneğimizin en büyük temsilcileridir. CHP için ‘Cibilliyetsiz’ diyen, partimizin kurucusu Atatürk için ‘Faşist’ diyen, İsmet İnönü’yü Hitler ile denk tutan bu zihniyete karşı hep birlikte omuz omuza mücadele vermeliyiz” dedi.

“YEREL SEÇİMLER BİR DÖNÜM NOKTASIR”

Herkesi altı ok bayrağı altında toplanmaya çağıran Ali Özgür Kullukçu, “Çok geç olmadan bu birliği tesis etmemiz gerekiyor. Önümüzdeki yerel seçimler, ilçemiz açısından tarihi bir dönüm noktasıdır. Mevcut siyasi iktidar Fethiye’yi alabilmek için her türlü siyasi yasağın içinde olacak. Siyasi hesap, siyasi rant ve siyasi ahlak sorunu mevcut bu karanlık iktidarın 3 ana öğesidir. Önümüzdeki yerel seçimlere şimdiden el birliği ile mücadele ederek, çalışarak girmemiz gerekmektedir. Fethiye’mizce kabul gören aday profilleri çerçevesinde önümüzdeki seçimlere gitmek durumundayız. Aksi takdirde bizim için bir talihsizlikle karşı karşıya kalabiliriz. Bu geceyi benimle hazırlayan ilçe örgütüne ve katılan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

“BEKLENTİLERİMİZ GERÇEKLEŞMEDİ”

CHP Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan konuşmasında, “Genel seçimlerde Muğla ve Fethiye genelinde başarılıydık. Yüzde 46 oranında oy aldık. Yüzde 4 oranında da bir oy kaybımız var. Bunun çeşitli nedenleri var. Ülke genelinde beklentilerimiz ne yazık ki gerçekleşmedi. Şu an onun burukluğu içerisindeyiz. Önümüzde bir kongre süreci var. Bunun ardından yerel seçimler söz konusu. Bildiğiniz gibi Muğla, büyükşehir belediyesi olacak. 2013 yılında bu yasal düzenleme büyük olasılıkla meclisten geçecek. Muğla; Cumhuriyet değerlerine inanan, Atatürk ilkelerini savunan insanlar için son adalardır. Muğla bulunduğu konumu ile önemli bir yere sahiptir. Eğer sorunlarımızı kendi içimizde sorunları çözebilirsek, partimizle barışık olursak, partimize olan sevdamız sürerse; bu adayı hiçbir anlayış ele geçiremeyecektir” ifadelerini kullandı.

“PARTİ OLARAK ÇOK BADİRELER ATLATTIK”

Son günlerde partide yaşanan konular hakkında açıklamada bulunan Aldan, “Çoğunuz aklından bu partide neler oluyor sorusu geçecektir. Disiplin Kurulu Başkan Vekilliği görevini yürütüyorum. Dolayısıyla soruşturmayı yapacak olan kişilerden birisiyim. Ben bu konuda oldukça iyimserim. Şunu hiçbir zaman unutmayın, CHP geçen 89 yılda ne badireler atlattı. Partimiz bunun için çınardır. Amerikan gübresi ile yetiştirilen bir çiçek değildir. Çiçekler erken solar, ağaçların zaman zaman dalları kırılır ama kökü sağlamdır. CHP’de bir eksen kayması mı var anlayışı içerisinde olmayın. 106 yeni seçilen milletvekili var. Parlamentoda muhalefet için daraltılmış bir alan var. Dolayısıyla bazı arkadaşlarımız bunun sıkıntısını yaşıyor. Karşımızda siyasi ahlaktan yoksun, vicdanı olmayan bir anlayış var. Bu anlayış ile mücadele içerisindeyiz” dedi.

CHP Fethiye İlçe Örgütü’ne emeği geçenlere teşekkür plaketlerinin takdim edilmesi ile Cumhuriyet Yemeği programına devam edildi.

470 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,8882
EURO 9,4114
BIST 10,5583
ALTIN 458,66

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2020 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle