Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

Chp Kadınlar Günü İçin Biraraya Geldi

Erkan Ilik | 08 Mart 2014 | Genel, Güncel, Siyaset A- A+

8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeni ile CHP İlçe Teşkilatı Fethiye Seçim Ofisi’nde bir araya geldi, hanımların sorunları dile getirildi ve Kadınlarımızın siyasette ve diğer alanlarda hak ettikleri yerde olmadıkları vurgulandı.

Hanımların yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte, CHP Fethiye Belediye Başkan Adayı Keramettin Yılmaz’ın Ölüdeniz ‘de devam eden ve seçim vaatleri arasında bulunan “evlere sağlık hizmeti” konusunda bir vatandaş teşekkürlerini ileten bir konuşma gerçekleştirdi.

“Kadın Erdem Abidesidir”   

CHP Fethiye Kadın Kolları Başkanı Neşe Çağlar, “Kadın erdem abidesidir, asla nesne ve obje değildir” diyerek, “Kadın ekonomik ve sosyal hayatta, iş yaşamında var. Ancak sorunlarıyla var, açmazlarıyla var” dedi.

Çağlar, “Müzik, spor, reklam ve tüketim endüstrisinin malzemesi haline getirilmiş kadını, toplumumuza özenilir gösteren medya ve tüm etkinliklerin sanal büyüsü kadınlık değerini tahrip etmektedir. Kadın erdem abidesidir, asla nesne ve obje değildir. Modern hayatı bütün enstrümanlarıyla yaşama çabasının hızlandığı çağımızda, kadının toplumsal, sosyal, ekonomik hayatta ve siyasette mutlaka yer alması temel hedefler olmasına rağmen, bugüne kadar alınan mesafeye baktığımızda oldukça geride kaldığımızı görüyoruz. Bir anlamıyla, kadın ekonomik ve sosyal hayatta, iş yaşamında var. Ancak sorunlarıyla var, açmazlarıyla var” diye konuştu.

” Hedefimiz Kadınlarımızın Siyasette Yer Alması “

“Kadınlarımız, siyasette ve diğer alanlarda gerek sayı olarak gerekse keyfiyet olarak hak ettikleri yerde değiller” diyerek konuşmasına devam eden Neşe Çağlar, “Yerel yönetimler, toplumsal hayatta önemli bir yere sahiptirler. CHP olarak, siyasette kadınlarımızın yer almasını sağlamak temel hedeflerimizden birisidir. Onun için bu yerel seçimleri önemsiyoruz, genel seçimleri gösterge kabul ediyoruz. Kadınlarımızın yönetimde ve siyasette yer alması en büyük hedefimizdir” dedi.

“Seçimlere Fethiye’li Hanımlar El Koydu”

Tüm hanımların “Dünya Kadınlar Günü”nü kutlayarak sözlerine başlayan CHP Fethiye Belediye Başkan Adayı Keramettin Yılmaz ise, “Biz hanımları Allah anasız ve hanımsız bırakmasın” duasında bulundu.

Fethiye’de belediye seçimlerine Fethiye’li hanımlar el koydu diyen Keramettin Yılmaz, “Fethiye 31 tane seçilmiş Meclis Üyesi ile bir Başkan’a teslim edilecek bir kent değil. Yani hanımlara teslim edeceğiz bu işi. Nerede bir hanımefendinin işlettiği çay ocağı varsa, lokanta varsa, dün Cumhuriyetçi Kadınlar Derneği’ni ziyaret ettik. Orada o hanımların farkı hemen belli oluyor. Bir düzen oluşturmuşlar, koltukları sıralamışlar ama biz beylerinki gibi değil. Yani bir güzellik, estetik var, temizlik var. Onun için Fethiye’yi hanımlara teslim ediyoruz. Bu sözü ben size veriyorum” ifadelerini kullandı..

“Kıskanmasınlar, Öğrensinler”

Yılmaz, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, zaten Dünya’da İsviçre’den bile önce siz değerli hanımlar seçme ve seçilme hakkını vermekle sizin değerinizi vermiş. Büyük Önder’in devrimlerinden başka Atatürkçülük’ ten başka bir yolumuz yok. Büyük Önder yattığı yerden bugünkü zorlukları bile Bugün yaşadıklarımızı bile nasıl yazmış, nasıl görmüş. Onun için bu ülkeyi gençlere teslim etmiş. Önemli olan bu birlik ve beraberliğimiz. Şu beraberlikten o kadar sinerji yaratıyorsunuz ki, inanın bu caddeden gelip geçenler Fethiye insanı olarak gururlanıyorlar. Çünkü diyorlar ki burası bir seçim bürosu ve burada hanımefendiler var. Yine bizim gibi diğer partideki yarışan arkadaşlar var. Kıskananlarda olacak. Kıskanmasınlar öğrensinler” dedi.(FG)

Chp Kadınlar Günü İçin Biraraya Geldi    (2)_640x480 Chp Kadınlar Günü İçin Biraraya Geldi    (3)_640x480 Chp Kadınlar Günü İçin Biraraya Geldi    (4)_640x480 Chp Kadınlar Günü İçin Biraraya Geldi    (5)_640x480 Chp Kadınlar Günü İçin Biraraya Geldi    (6)_640x480 Chp Kadınlar Günü İçin Biraraya Geldi    (7)_640x480 Chp Kadınlar Günü İçin Biraraya Geldi    (9)_640x480

Her zaman söylüyorum Çalış’a kadar yapılan tüm hizmetlere teşekkür ediyorum diyerek sözlerine devam eden CHP Fethiye Belediye Başkan Adayı Keramettin Yılmaz, “Mükemmel oldu. Yollarımız mükemmel oldu. Sahil Bandı düzenlendi. Eksik olan insana hizmet. Onu da biz tamamlayacağız” dedi.

Yılmaz,”Şafak 23. Bundan sonra yavaş yavaş bazı dedikoduları çıkartmaya başlıyorlar. Dün Kargı’dan telefon ediyorlar. Her kahveye ikişer kişi gidip oturuyormuş ve Başkan Keramettin zaten seçimden sonra tutuklanacak neden oy veriyorsunuz diyorlarmış. Pek çok kahvede dün bunlar yaşanmış. Alnım ak. Böyle bir şeyim olsa sizlerin bu sevgisine karşı yüzüm kızarmaz mı? diye sordu. Geçen sene 22 Haziran’da Yargıtay tarafından da bozuldu. İptal edildi. 1 gün olsun, böyle bir cezam yok. Çok rahat olun” diye konuştu.

“Chp Fethiye’de Beton Gibi Kilitlendi”

“Bu CHP’de bu sefer nasıl bir çatlak olacak, rahat olalım nasılsa bunlar çatlar, patlar, birbirine düşer. Bizde rahatça seçim alırız” diyenlere cevap veren Keramettin Yılmaz,”Kaldı şurada şafak 23. Millet CHP’de çatlak ararken bir baktılar; CHP Fethiye’de beton olmuş. Kıymık koparamazlar, kıymık. Ülke için, Cumhuriyetimiz için altımızdan kayan memleketimizi rayına sokmak için CHP” ifadelerini kullandı.(FG)

 

 

557 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle