Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

Chp Halk Buluşması’ndaydı

Erkan Ilik | 08 Mart 2014 | Genel, Güncel, Siyaset A- A+

CHP önceki gün hem yoğun, hem de keyifli bir gün geçirdi. CHP İl ve İlçe Teşkilatı, İlimiz CHP Milletvekilleri ve CHP’ye gönül veren tüm isimler halk ile buluştu. 13+1 mesajı verildi.

Chp Heyetine Sevgi Seli

Sabah vatandaşlarla Göcek’te güne kahvaltı ile başlayan CHP Teşkilatı sırasıyla Göcek, Çiftlik, Yeşil Üzümlü, Çamköy, Fethiye Seçim Ofisi ve Esenköy’de vatandaşlarla bir araya geldiler. Olumsuz hava şartlarına rağmen gittikleri her yerde büyük bir sevgi seli ve ilgi ile karşılanan CHP heyeti gösterilen yoğun ilgiden dolayı memnun oldu.

Gittikleri her yerde halkın talep ve beklentilerini dinleyen CHP Heyeti, vatandaşlar ile yakından ilgilendiler.

Gerçekleşen Halkla Buluşmada önemli detaylarda vardı. Çamköy Belediye Başkanı Bekir Eser CHP Heyeti’ni güler yüzü ile karşılarken tam bir demokrasi örneği gösterdi. Esenköy’de ise CHP Heyeti’ne Yörüklüğün simgesi olan poşu takıldı. “Biz halkın partisiyiz, dini, dili, giyim ve kuşamı ne olursa olsun. Biz önce insan diyoruz” diyen CHP Heyeti bunu halk buluşmalarında da gösterdi. Genci, yaşlısı, kadını, erkeği yüzlerce insan CHP Heyetine büyük sevgi gösterdi. Halk buluşmalarında el ele hep bir ağızdan söylenen 10. Yıl Marşı coşkuyu bir kat daha artırdı. Yalnızca siyaset konuşulmadı. Hoş ve keyifli saatlerde yaşandı. Esenköy Muhtarı Mustafa Köse’nin  “Adayım” şarkısı da güne damgasını vurdu.

30 Mart’ta Oylar Chp’ye…

Seçimlere kısa bir süre kala halka hitab eden CHP Muğla Milletvekili Prof. Dr. Nurettin Demir, “Muğla’mız Türkiye’de gözde bir yer. Muğla’mız Allah vermiş zenginlikleri oldukça büyük bir yer. Biz genel bütçeye büyük imkanlar, büyük paralar, büyük artı değer gönderen bir iliz. Ve Türkiye’nin ilk 20 vilayetinden biriyiz.  Yani biz üretiyoruz, kazanıyoruz, genel bütçeye büyük paralar gönderiyoruz. Ama şimdiye kadar baktığımızda büyük pay almadığımızı görüyoruz. Biz şimdi büyükşehir imkanlarıyla daha büyük imkanlarımızı inşallah sağlayacağız. Öyle bir ekip kurduk ki, bu ekip ile Muğla’mız, Fethiye’miz insanları daha çok üretecekler, daha çok istihdam sağlayacaklar. İş imkanı sağlayacaklar. Ve çiftçimiz büyük bir mutlulukla, işçimiz aynı şekilde Beşkazalılar ve Muğla’lılar büyük bir huzur içerisinde olacaklar. Önümüzde büyük bir gelecek bizi bekliyor. Genç yaşlı demeden 30 Mart’ta gidiyoruz sandığa, CHP’ye oylarımızı veriyoruz. Yepyeni bir gün, gelecek açılıyor. Fethiye ve Muğla’nın önünde” ifadelerini kullandı.

“2-B Sorununu Chp Çözecek”

CHP Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan ise,2-B konusunda Parti olarak yapmak istediklerini halk ile paylaştı. Aldan,”2-B konusunda CHP olarak bizim projemiz şuydu. Orman köylülerinin 2-B arazilerini bedava vereceğiz. Orman köyü dışındaki arazilerin değerini emlak vergisi beyanı üzerinden saptayıp, kullanan kişiye, hak sahibine satacaktık. Biliyorsunuz emlak vergisi beyanı son derece düşüktür. Ama deniz kenarında denize sıfır olan çok kıymetli, turistik tesis yapılabilecek alanlarda ise rayiç bedelden satacaktık. Bundan elde ettiğimiz geliri de 3’e bölecektik. % 40’ı ile ormanları ıslah edecektik. % 30’u ile orman köylüsüne destek verecektik. %30’u ile de gençlerimizin çok büyük ihtiyacı olan yurt sorunlarını çözecektik.  Ama Adalet ve Kalkınma Partisi geldi ve bir yasa çıkardı. Ve sonuçta öyle yüksek fiyatlar ortaya çıktı ki, çoğu insan 2-B arazisini satın alamadı. Alanlar taksit ödemelerinde güçlük çekiyorlar. Bu gerçekten son derece acı bir şey. Bu sorunu çözmek lazım” dedi.

“Seçimde Hedefimiz 13+1”

Tezahürat ve alkışlar arasında konuşmasına başlayan Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Osman Gürün,”Yeni bir seçim. Bu seçim geçmiş dönemlere göre farklı bir seçim. Maalesef köylerimiz yasa ile kapatılıp, mahalle haline getiriliyor. Beldelerimiz de kapatılıyor. Köylerin kapatılması özellikle yeteri kadar yük altında olan köylülerimiz için doğru değil. Ancak ilk CHP iktidarında Genel Başkan’ımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun da dediği gibi biz Köy Muhtarlığı’nı referandum yaparak eğer köylüler tekrar Köy Muhtarlığı’na dönelim diyorsa onu geri vereceğiz. Bunun ne kadar yararlı, ne kadar zararlı olduğunu zaten anlatıyoruz. Anlatacağız.”dedi.

Gürün, Ama Büyükşehir Yasası’nın Muğla’ya artı değer getiren bir yasa olduğunu belirterek, “Hem yetki olarak, hem de mali yönden önemli katkılar sağlayacak. 13 ilçe ve Büyükşehir Belediyesi şimdiye kadar aldığı paydan 6-7 kat daha fazla pay alacak. Büyükşehir’in yetkileri çoğaltılıyor. İlçe Belediyeleri ile koordinasyonlu çalışarak, sorunları kısa sürede çözeceğiz.  Bu bir takım oyunu. Oyuncular ne kadar iyi olursa olsun, takımla uyum sağlayamazsa sıkıntı doğar. Bu seçimde hedefimiz 13+1. Fethiye’yi dünyaya tanıtan Keramettin Yılmaz’ı bu takımda görmek istiyorum” sözlerine yer verdi.

“Biz İnsanı, Doğayı, Çevreyi Seviyoruz”

Kapanan Belediyelerin projelerinin takipçisi olacaklarını dile getiren CHP Fethiye Belediye Başkan Adayı Keramettin Yılmaz’da,  “Biz gittiğimiz her yerde ne dedik; sevgi, hoşgörü, güler yüz, komşu kapısı bir Belediye. Biz Ölüdeniz’ de sevgiyi hoşgörüyü gösterirken, sosyal hizmetler yaptık.  30 Mart’tan sonra evlerde sağlık hizmeti vereceğiz.  Fethiye’de Türkiye ortalamasından daha fazla engelli ailemiz var. Engelli ailelere katkı için Engelli Bakım Evi yapacağız. Çalışan hanımlarımıza çocukları için Bakım Ev’leri kuracağız. Biz her zaman yapılanlar teşekkür ediyoruz. Ancak Fethiye’ye geldiğiniz zaman o beğendiğimiz sahil kenarında 50 kuruşa çay içebileceğiniz bir yer var mı? Biz sosyal bir politika izliyoruz. Biz CHP’yiz. Biz insanı, doğayı, çevreyi seviyoruz. İnsana hizmet etmeyi seviyoruz. Sizlerin güzel, rahatça gelebileceği Halk Plajları yapacağız. Dünyanın kalbi dediğimiz Göcek Koyları, Ölüdeniz Koyları, Çalıştaki 10 km’lik sahillerimizde Belediyemize ait bir tane Halk Plajı var mı? Koyların kapısı kilitli. Bugüne kadar MELSA işletiyordu. İnşallah 1 Nisan’dan itibaren Büyükşehir’e geçeceğiz. Oraları da halka açacağız. Geçen Pazar 20 bin kişi ile piknik yaptık. İşte bu sevgiyi biz oluşturmuşuz. Şu andan itibaren bu sevgiye layık olabilir miyim diye korkuyorum.  Koskoca Fethiye’nin bir mesire alanı var mı? Biz bunu gerçekleştireceğiz” dedi.

“Katkı Payı Almadık, Arsa Da Satmadık”

“Yaptığımız hizmetlerde bir tane arsa satmadık” diyerek sözlerine devam eden Keramettin Yılmaz, “Yaptığımız kaldırımlardan, yollardan, parkelerden katkı payı aldık mı? Ölüdeniz’ de 350 bin metre kare parke taşı döşedim. Katkı payı almadım. Döşe parkeyi, al katkı payını. O zaman hizmet etmek çok kolay. Biz kanalizasyon yapalım diye bütün arsalarımıza satmadık. Satarak bir yere varamayacağımızı biliyoruz. Belediyemizin yeşil alanlarını yap-işlet-devret ile kiraya vermedik. İlk 100 Belediyeden birisi olacağız. 1 Nisan’dan sonra”dedi.

“Güzel nikah ve düğün salonu yapacağız” diyen Yılmaz, “Her köyde, her mahallede fikir kulüpleri kuracağız, temsilcilerimiz olacak orada. Ayrıca, ihtiyaç sahiplerine biz sadaka vermeyeceğiz. Sosyal Market oluşturacağız. 65 yaşından yukarı bakıma ihtiyacı olanlara evlerinde bakım hizmeti vereceğiz.  Kültür merkezleri yapacağız” diye konuştu. (FG)

Chp Halk Buluşması'ndaydı (1)_640x427 Chp Halk Buluşması'ndaydı (2)_640x425 Chp Halk Buluşması'ndaydı (3)_640x425 Chp Halk Buluşması'ndaydı (4)_640x478 Chp Halk Buluşması'ndaydı (5)_640x427 Chp Halk Buluşması'ndaydı (6)_640x333 Chp Halk Buluşması'ndaydı (7)_640x427 Chp Halk Buluşması'ndaydı (8)_640x325 Chp Halk Buluşması'ndaydı (9)_640x427 Chp Halk Buluşması'ndaydı (10)_640x427 Chp Halk Buluşması'ndaydı (11)_640x425 Chp Halk Buluşması'ndaydı (12)_640x427 Chp Halk Buluşması'ndaydı (13)_640x427 Chp Halk Buluşması'ndaydı (14)_640x425 Chp Halk Buluşması'ndaydı (15)_640x427 Chp Halk Buluşması'ndaydı (16)_640x427 Chp Halk Buluşması'ndaydı (17)_640x427 Chp Halk Buluşması'ndaydı (18)_640x425 Chp Halk Buluşması'ndaydı (19)_640x427 Chp Halk Buluşması'ndaydı (20)_640x427 Chp Halk Buluşması'ndaydı (21)_640x425 Chp Halk Buluşması'ndaydı (22)_640x427 Chp Halk Buluşması'ndaydı (23)_640x425 Chp Halk Buluşması'ndaydı (24)_640x427 Chp Halk Buluşması'ndaydı (25)_640x427 Chp Halk Buluşması'ndaydı (26)_640x425 Chp Halk Buluşması'ndaydı (27)_640x427

397 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle