Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

Chp Çalıca’da Meydana Sığmadı

Erkan Ilik | 28 Mart 2014 | Genel, Güncel A- A+

Chp Çalıca’da Meydana Sığmadı

Adaylığını açıkladığı 14 aydan bu yana çalışmalarını aralıksız devam ettiren; Fethiye’nin her kesiminden destek alan ve halkın büyük sevgisini kazanan, gerçekleştirdiği bütün halk toplantıları ve seçim bürosu açılışları mitinge dönüşen CHP Fethiye Belediye Başkan Adayı Keramettin Yılmaz, Çalıca Mahallesinde vatandaşlar ile bir araya geldi. Keramettin Yılmaz’ı, önceki akşam her zamankinden daha fazla bir kalabalık karşıladı. Adeta meydana sığmayan halk, Yılmaz’a büyük bir ilgi ve sevgi gösterdi.  Vatandaşlar genç, yaşlı, çocuk, kadın demeden alana akın etti.

“Biz Posterlerimizi Halkın Kalbine Astık”

Kendisini karşılamaya gelen yüzlerce kalabalığa seslenen CHP Fethiye Belediye Başkan Adayı Keramettin Yılmaz, çocukluk anılarından bahsederek, “Zaman zaman söylüyorum; Ovacık ve Karaçulha arasında şöyle güzel bir sevgi ve bağ var. Çocukluğumuzda Ovacık ve Hisarönü’nde su yok. Tütün ekersin, buğday ekersin, dönümde bir kil alamazsın. Rahmetli Babam derdi ki; “Karaçulha’ da bir asker arkadaşıma gideyim de buğdayımı alıp ta gelivereyim. Gidip de peynirimi, çökeleğimi alıp da gelivereyim” derdi. Kursağımızda sizin mısırınız, sizin peyniriniz, sizin buğdayınız var” diye konuştu. “Belki fark ettiniz bol bol poster asamadık” diyerek konuşmasına devam eden Keramettin Yılmaz, ” Ama gerek yok, biz kalplere astık o posterleri. Ayrıca Fethiye’nin her tarafında, her yerindeki billboardlar da bizim reklamlarımız da yok. Allah razı olsun, Yusuf Başkanım Karaçulha’ da kendisi yaptırmış, gördüm sürpriz oldu. Teşekkür ediyorum kendisine” dedi.

“15 Günde Fethiye’nin Her Kıyısı Turizme Hazırlanacak”

Yılmaz, “Hizmet üreteceğiz, çalışacağız, besleneceğiz, ruhumuzu da besleyeceğiz. Biz Fethiye Belediyesi’ne geldiğimiz andan itibaren diyorlarmış ki şu anda; “Fethiye Belediyesi’nde Başkan değişirse; Çalış’da, Günlükbaşı’nda yapılan yatırımlar, yapılan yollar durur, turizm sezonu geliyor, aman haa.” Korku ile hiç bir yere varamayız. Devlette devamlılık vardır. Takdir buyurun, her ne kadar biz Belediye Başkanları işin başında olsak da, bunu yapanlar Kurum’dur. İşi yapan Fethiye Belediyesi’dir, Fethiye Belediyesi Personeli’dir. İşler durmaz. Ben turizmciyim. Onun için turizmci arkadaşlarında ihtiyacının ne olduğunu çok iyi bilirim. Biz ilk günden itibaren 15 günde Göcek’i, Ölüdeniz’i, Çalış’ı, Fethiye’nin her kıyısını turizme hazırlarız. Hiç kimse merak etmesin. İşler bir dakika bile durmaz. İşi aynen devam ettiririz, kimse merak etmesin” ifadelerini kullandı.

“Her Alanda Önemli Projeler Fethiye’yi Bekliyor”

CHP Fethiye Belediye Başkan Adayı Keramettin Yılmaz sözlerini şöyle sürdürdü: “Tüzel kişiliği kaldırılmış köylerimiz, bu yasadan çok güzel yararlanacaklar. 5 yıl boyunca vergi falan alınmayacak ama aynen Büyükşehir tarafından Belediye hizmetlerini alacak. Planları yapılacak, temiz suyu verilecek, tüm Muğla’nın şehir içi ulaşımı Muğla Büyükşehir tarafından yürütüleceği için; Fethiye-Seydikemer fark etmeyecek. Fethiye’den otobüsleri vızır vızır Karaçulha’ya göndereceğiz, getireceğiz. Tarımda da çok güzel yapacağımız işler var. Büyükşehir ile beraber seralarımızın odun ihtiyacını karşılayacağız, teknik yardım yapacağız, Belediyemize alacağımız Ziraat Mühendislerimiz ile her zaman sizlere danışmanlık hizmeti yapacağız. Fethiye sınırları içerisine bir fazla turist getirmek için ilk günden itibaren Türkiye’nin her yerinde, dünya’nın her yerinde tanıtım atağına geçeceğiz. Onun için Teleferik Projesi’ni Ticaret Odası ile beraber işbirliği yaparak, çok hızlı bir şekilde gerçekleştireceğiz. Fethiye Ekonomisini uçuracak çok önemli bir projedir.”

“Esnafımıza Zarar Verecek Hiç Bir İş Yapmayacağız”

Esnafa zarar getirecek hiç bir iş yapmayacaklarının sözünü veren Keramettin Yılmaz, “Şehrimizin en özel yerindeki en özel arsaya 350 tane falan dükkan yapılmış. Fethiye’de 4 bin 500 tane dükkan var. Esnaf zaten can çekişiyor. Gerçekten işler çok zor. Girdiler pahalı, kiralar pahalı. Sen bunun üstüne birde İstanbul’dan Dünya Markalarını Fethiye’ye getiriyorum, diyorsun. Fethiyelilere kiraya vermiyorlar. Arıyorsun, “İstanbul Ofisimizi arayın, kiraya oradan veriliyor, metre kare olarak” diyorlar. Benim Fethiye’deki esnafımın kiralama şansı yok, mümkün değil. Belki çocuklarımızdan, gençlerimizden bir miktar çalışanımız olur. Diyorlar ki, yaşam alanı. Ben yaşam alanı diye bir yer görmüyorum. Sizde görüyorsunuz. Metrelerce inşaat, dışarıya açılan bir penceresi bile yok. Otomatik bir robot gibi gireceksiniz, alışverişe. Yani para harcayacaksınız. Şu cadde üzerinde aşağıya kadar olmayan marka mı var? Onun için diyoruz ki, Belediyemizin Kamu Alanları’nı, esnafımıza zarar verecek hiç bir işyerine çevirmeyeceğiz. Bu konuda söz veriyorum” dedi.

“Gün Birlik Günü”

CHP Fethiye Belediye Başkan Adayı Keramettin Yılmaz, “Gün birlik günü. Gün az olalım, öz olalım, bizim olsun değil. Onun için CHP tüm Türkiye’de kollarını, kapılarını herkese açtı. 5 yıl önce her kim hangi partiye oy vermişse, sevgiyle, saygıyla karşılıyoruz. İnanın herkesi partimize çağırıyoruz. Türkiye’nin birlik ve beraberliği için, bağımsızlığı için,  ezan sesinin susmaması, bayrağımızın gökten inmemesi için herkese kapılarımız açıldı. Cumhurbaşkanımız Süleyman Demirel ne dedi? Oyum CHP’ye dedi. Cumhurbaşkanımızı hem anıyoruz, hem şükranlarımızı sunuyoruz” sözlerine yer verdi. (FG)Chp Çalıca'da Meydana Sığmadı (1)_640x425 Chp Çalıca'da Meydana Sığmadı (2)_640x425 Chp Çalıca'da Meydana Sığmadı (3)_640x425 Chp Çalıca'da Meydana Sığmadı (4)_640x425 Chp Çalıca'da Meydana Sığmadı (5)_640x425 Chp Çalıca'da Meydana Sığmadı (6)_640x425 Chp Çalıca'da Meydana Sığmadı (7)_640x426 Chp Çalıca'da Meydana Sığmadı (8)_640x425 Chp Çalıca'da Meydana Sığmadı (9)_640x425 Chp Çalıca'da Meydana Sığmadı (10)_640x425 Chp Çalıca'da Meydana Sığmadı (11)_640x425 Chp Çalıca'da Meydana Sığmadı (12)_640x425 Chp Çalıca'da Meydana Sığmadı (13)_640x425

376 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle